توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۹
زبان ابدا مایه اتحاد قومیتها نیست
زبان ابدا مایه اتحاد قومیتها نیست خصوصا که زبان مادری تنها یک قومیت خاص است. دقت کنید که یکی از راههایی که برای حفظ کشورهای چند قومیتی وجود دارد این است که یک ایدئولوژی مشترک بین اقوام آنها را کنار هم متحد نگاه دارد.
زبان ابدا مایه اتحاد قومیتها نیست
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز پس از درج مطلب "آیا پان ترکیسم هویت ایرانی را تهدید می کند؟" نظرات متعددی در خصوص مطلب فوق به عصر امروز ارسال گردید. ما ضمن استقبال از این نظرات در همین بخش نسبت به انتشار آنها اقدام می نماییم.

لازم به ذکر است که این مطالب نظرات ارسالی دوستان است و عصر امروز بدون تایید و یا تکذیب فقط نسبت به انعکاس آنها اقدام می نماید.

خیر. زبان ابدا مایه اتحاد قومیتها نیست خصوصا که زبان مادری تنها یک قومیت خاص است. دقت کنید که یکی از راههایی که برای حفظ کشورهای چند قومیتی وجود دارد این است که یک ایدئولوژی مشترک بین اقوام، آنها را کنار هم
متحد نگاه دارد.

روسیه را نگاه کنید. تا وقتی تزار بود اتحاد داشت چون تزار شاه همه بود اعم از روس و تاجیک و تاتار و اوکراینی و.... با سقوط تزارها روسیه فورا در معرض تجزیه قرار گرفت. اما کمونیسم به عنوان ایدئولوژی مشترک جای تزار را گرفت. باز افراد صرفنظر از قومیت همه پیرو یک حزب و یک ایدئولوژی بودند. اما با توسعه سیاسی و ایجاد جامعه مدنی توسط گورباچف این عامل وحدت از بین رفت و شوروی بسادگی تجزیه شد.
 
در ایران هم اولین زمزمه های تجزیه طلبانه درست بعد از مشروطه و با تضعیف
قدرت حکومت شروع شد. اما رضاخان که آمد مجددا با دیکتاتوری پدربزرگ تاجدار
کشور متحد شد. با رفتن او در شهریور 20 ایران فورا وارد دور تجزیه شد تا اینکه محمد رضا مجددا دیکتاتوری جدیدی را حاکم کرد. ضمنا از اشتراکات دینی و مذهبی برای بازگردادن وحدت استفاده شد. لهذا می گفت با رفتن من ایران ایرانستان خواهد شد. و بلافاصله بعد از انقلاب و حتی قبل از استقرار نظام جدید تجزیه طلبی مجددا در ایران راه افتاد.

اما اینبار ایدئولوژی حکومت اسلامی امام خمینی(ره) بود که وحدت را برقرار کرد
چرا که همه اقوام ایرانی مسلمانند و به اصل حاکمیت اسلام اعتقاد دارند.
همین مساله، باکری ترک را کنار خرازی فارس و کاک جلال کرد و شیخ شویش عرب قرار داد و طوری آنها را برادر کرد که گویی خبری از اختلاف قومیتی بین
آنها نیست.
 
واذكروا نعمة الله عليكم إذ كنتم أعداء فألف بين قلوبكم فأصبحتم بنعمته
إخوانا وكنتم على شفا حفرة من النار فأنقذكم منها  "سوره آل عمران آیه 103 "
و به یاد آرید این نعمت بزرگ خدا را که شما با هم دشمن بودید، خدا در دلهای شما الفت و مهربانی انداخت و به لطف و نعمت خدا همه برادر دینی یکدیگر شدید، و در پرتگاه آتش بودید، خدا شما را نجات داد.

و براستی اسلام بود که ایران را درست از لب پرتگاه فروپاشی نجات داد.
 
و دقیقا برای همین است که اصلاح طلبان که برای تجزیه ایران قسم خورده اند
جامعه مدنی را به جای جامعه مکتبی نشاندند. چون می دانند وقتی جامعه مدنی و دموکراسی حاکم شود هر اقلیت قومی چون نمی تواند نظرش را در فرآیند دموکراتیک بر اکثریت غالب کند فورا ساز جدایی می زند.

دقیقا به همین دلیل است که اصلاح طلبان فراکسیون های قومیتی در مجلس ایجاد کردند. ما خوابیم و حواسمان نیست که پانترک ها و پان کردها و نظایر آنها در این سالهای بعد از روز شوم و نحس دوم خرداد 76 چطور روز به روز بر نفوذ خود افزوده اند. حواسمان به شعارهایی که در تبریز داده می شود نیست.
 
تنها چیزی که قادر است ایران را مجددا نجات دهد فقط اسلام است.
کد مطلب : 265132