توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۳
توپ فوتسال تحریم شد!
با توجه به تحریم‌های ظالمانه و کاملا غیر ورزشی آمریکا،‌توپ های فوتسال نیز در لیست تحریم‌ها قرار گرفت.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، ابتدای لیگ برتر سال گذشته بود که اکثر باشگاههای فوتسال اعتراض خود را نسبت به توپ‌‌‌های خریداری شده برای لیگ برتر اعلام کردندکه این توپ‌ها کیفیت لازم را ندارد.در آن مقطع کاظم سلیمانی دبیر وقت کمیته فوتسال اعلام کردکه توپ‌ها هیچ مشکلی ندارد و این توپ‌ها متعلق به یکی از شرکت‌های معتبر فرانسوی است و این توپ‌ها با کیفیت عالی و با دستگاه های روز دنیا ساخته شده اند و ما این شرکت تا پایان سال قرارداد داریم  و در صورت اعتراض سال بعد همکاری خود را با این شرکت قطع می‌کنیم.

 
با توجه به اعتراض باشگاه‌ها نسبت به این موضوع  امسال سازمان لیگ  تصمیم گرفت که برای فصل جدید لیگ‌های فوتسال به فکر استفاده از توپ‌های جدید بیفتد.این در حالی است که قرارداد توپ‌های جدید از سال گذشته با یکی از شرکت‌های خارجی بسته شده بود. در حال حاضر خبرهایی به گوش می‌رسد که گویا با توجه به تحریم‌های بین المللی و ظالمانه آمریکا علیه  مردم ایران اینبار شاهد تحریم توپ‌های فوتسال شدیم  این تحریم‌ها باعث شده تا واردات این توپ‌ها به کشور با مشکل روبه‌رو شود.

 
در این زمینه عباس ترابیان ضمن تایید این خبر به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: بله، متاسفانه این تحریم های ناجوانمردانه علیه ورزش ایران از سوی دولتمردان آمریکایی وجود دارد و ما در شرایط کنونی قادر نیستیم که این توپ ها را وارد کشور کنیم.

 
وی ادامه داد: علاوه بر این ما در داخل کشور نیز برای ورود توپ های فوتبال و فوتسال مشکل داریم چرا که اداره گمرک توپ را در تعرفه کالاهای لوکس قرار داده و ما برای وارد کردن این توپ ها باید مالیات چند برابری پرداخت کنیم. 

 
البته به توجه به تصمیمات اخیر که از سوی دولتمردان کشورمان به تصویب رسیده، می توان از این تحریم ها در عرصه ورزشی نهایت بهره را برد و با حمایت از تولیدات داخلی به راحتی این تحریم های ظالمانه و البته کاملا غیر ورزشی عبور کرد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 264260