توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۸
جزئیات پرونده‌ کلاهبرداری 400 میلیاردی از زبان دادستان شهرری
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری جزئیات دستگیری کلاهبردار پروژه مسکونی آفتاب ری که 30 منزل مسکونی را به بیش از 250 نفر فروخته بود، خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز علی ملکوتی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری اظهار داشت: فردی به نام هاشم آبادی برای ساخت ملکی مشارکت کرده بود که 30 واحد سهم مالک و 30 واحد سهم طرف مقابل یعنی سازنده بود که اقدام به کلاهبرداری کرد.

 
وی با بیان این که این فرد با انتقال مال غیر و کلاهبرداری 30 واحد مسکونی را به بیش از 250 نفر فروخته بود، ادامه داد: با شکایت شاکیان و تشکیل پرونده تحقیقات و بررسی لازم انجام شد و مشخص شد این فرد به رشت فرار کرده است.

 
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری به اعزام به موقع و فوری نیروهای پایگاه نهم پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران بزرگ به رشت اشاره کرد و افزود: این فرد کلاهبردار که قصد خروج از کشور از مرز آستارا را داشت با همکاری پلیس امنیت و دادستانی آستارا با اقدام هوشمندانه نیروهای پرتلاش پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ دستگیر شد.

 
به گزارش فارس، رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف کلاهبرداری ۴ هزار میلیارد ریالی در شهرستان ری خبر داد و گفت: این پرونده بیش از ۳۵۰ شاکی دارد.

 
سرهنگ محمد گنجه گفت: متهم که فردی حدودا ۵۰ ساله است در بازجویی های پلیسی ابتدا منکر بزه انتسابی شد اما در برابر مستندات و ادله موجود به جرم تحصیل مال نامشروع به مبلغ حدود ۴ هزار میلیارد ریال از طریق کلاهبرداری و سوءاستفاده از ۳۵۰ نفر از اهالی شهرستان ری به بهانه واگذاری مسکن اعتراف کرد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 270885