توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴
روسیه: آمریکا مانع از تحقیقات درباره حمله شیمیایی به حلب می‌شود
وزارت دفاع روسیه بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره حمله شیمیایی صورت گرفته در شهر حلب سوریه را تلاش برای توجیه اقدامات تروریست‌ها نامیده و یادآور شد که مسکو دلایل محکمی درباره استفاده تروریست‌ها از مواد سمی در حمله به این شهر دارد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری «تاس»،وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا درباره جعلی بودن اطلاعات مربوط به استفاده از مواد شیمیایی سمی در حمله صورت گرفته از سوی گروه‌های تروریستی به شهر حلب سوریه در تاریخ 24 نوامبر (سوم آذر ماه) تلاش برای اعمال نفوذ بر روند تحقیقات سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی درباره این حمله شیمیایی است.  

 
وزارت دفاع روسیه بار دیگر یادآور شد که این سرویس‌های امنیتی برخی کشورهای غربی هستند که مواد شیمیایی را در اختیار تروریست‌ها و «کلاه سفیدها» در سوریه قرار می‌دهند. مقامات نظامی روس معتقدند، «نقطه اوج این تامین مواد هم دقیقا هماهنگ با انتشار بیانیه وزارت خارجه و دیگر ارگان‌های دولتی آمریکا درباره آمادگی این کشور برای حملات موشکی مجدد به مواضع نیروهای دولتی سوریه در صورت استفاده دوباره از سلاح‌های شیمیایی بود.»   

 
وزارت خارجه آمریکا شب گذشته با رد استفاده از گاز کلر در حمله به شهر حلب، مدعی شد که نیروهای طرفدار دولت سوریه، از جمله روس‌ها، احتمالا در این شهر اقدام به استفاده از گاز اشک‌آور علیه مردم غیرنظامی کرده‌اند و بعد مخالفان دمشق و تروریست‌ها در این حمله مقصر جلوه می‌دهند.


وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این کشور دلایل غیرقابل تکذیبی درباره استفاده تروریست‌ها از تسلیحات شیمیایی در شهر حلب در اختیار دارد و ادعای واشنگتن در این باره تنها تلاش برای توجیه اقدام تروریست‌ها در حلب و انحراف افکار جامعه جهانی از جنایات ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در مناطق شرقی سوریه و کشتار مردم بی دفاع و غیرنظامیان در جریان بمباران‌ها به بهانه مبارزه با داعش است.

 
لازم به یادآوری است که در حمله شیمیایی گروه‌های تروریستی به شهر حلب در تاریخ 24 نوامبر، آنها از گاز کلر استفاده کردند که در نیجه آن 107 نفر از ساکنین این شهر، از جمله زنان و کودکان، آسیب دیدند. در پاسخ به این جنایت، ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها در نزدیکی شمال این شهر را هدف قرار داد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 247700