۳
توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴
۵ اظهارنظر عجیب و غریب روحانی؛‌ "نظرسنجی خودرویی" از کِی تا حالا؟ +جدول
"نظرسنجی روحانی" کلیدواژه‌ای که با واکنش طنز و البته منفی کاربران فضای مجازی و برخی چهره‌های مطرح روبرو شده است،‌ اما آیا این بخش از سخنان روحانی درباره نظرسنجی خودرویی از مردم نخستین اظهارنظر عجیب او بوده است؟
۵ اظهارنظر عجیب و غریب روحانی؛‌ "نظرسنجی خودرویی" از کِی تا حالا؟ +جدول
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز «من روزانه نظرسنجی می‌کنم! در خیابان وقتی با ماشین می‌روم تمام چهره‌های مردم را نگاه می‌کنم که چند نفر لبخند دارند،‌ چند نفر عصبانی هستند و چند نفر قیافه‌شان گرفته است... به هر شهری می‌روم خودم نظرسنجی می‌کنم،‌ نگاه آدم‌ها را نسبت به خودم. نگاه کسی را که بامحبت نگاه می‌کند با تشکر نگاه می‌کند و یا آنکه نقد دارد»
 
این بخشی از سخنان روحانی در دیدار اخیر وی با اصحاب رسانه در پاسخ به نقد مدیرمسئول یکی از روزنامه‌ها بوده است.
 
این پاسخ روحانی بلافاصله با واکنش برخی چهره‌های سیاسی و فرهنگی و هنری و حتی کاربران عادی شبکه‌های اجتماعی رو به‌رو شد. عمده کاربران نیز با زبان طنز از این اظهارنظر عجیب روحانی انتقاد کرده‌اند.
 برخی کاربران نیز این‌گونه عنوان کرده‌اند که محل زندگی آقای رئیس‌جمهور منطقه ولنجک است و طبیعتاً وی برای رفتن به خیابان پاستور نیز باید از اتوبان چمران شمال به جنوب و در حین بازگشت به منزل نیز جنوب به شمال چمران را عزیمت کنند و چون در مسیر جمعیت زیادی نیز حضور ندارند جامعه آماری آقای رئیس‌جمهور نمی‌تواند اطلاعات درستی را برای یک نظرسنجی علمی منتقل کند.
 
به گزارش تسنیم حسین دهباشی کارگردان فیلم انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات 92 نیز در صفحه اینستاگرامش از این بخش سخنان روحانی به‌شدت انتقاد کرد.حال جدا از واکنش طنزگونه مخاطبان شبکه‌های اجتماعی به این گفته روحانی،‌ اما این اظهارنظر رییس‌جمهور اولین اظهارنظری نبوده است که کاربران به آن واکنش نشان داده‌اند، وی پیش از این نیز از این‌گونه اظهاراتی که از نگاه برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی "عجیب" توصیف‌شده، نیز داشته است، موضوع ابرها و اینکه برجام را خدا آورد شاید نمونه‌ای ازاین‌دست اظهاراتی باشد ک در جدول زیر به صو رت مختصر نیز به آنان اشاره می‌شود.

تاریخ  محل سخنرانیکلیدواژه اظهارات
24 بمن 1394در جمع دست‌اندرکاران برجام خدا برجام را آوردمگر ما برجام را آوردیم؛‌ خدا برجام را آورد
آبان‌ماه 1395  در جمع مردم اراکگلابی برجام«ما غاصب را از باغ خود بیرون کردیم و درب باغ به روی مردم باز شده است ولی امروز عده‌ای کودک به درب باغ آمده و می‌گویند، سیب و گلابی کجاست که می‌خواهیم میل کنیم؟ امروز این باغ که نهال‌های آن تازه غرس شده آماده باروری است، اما برای به ثمر نشستن صبر لازم است.»
اسفند 95در جمع کارآفرینانبرجام آفتاب تابان«برجام یک، مانند آفتاب تابان بود و اگر کسی چشمانش را می‌بندد و می‌گوید شب است، باید چشمانش را باز کند تا آفتاب را ببیند.»
17 دی 97 در وزارت جهاد کشاورزیقهر ابرهاوقتی طبیعیت را خشک کنید ابر نگاه می‌‌کند به پایینش و می‌بیند خبری نیست و کویر است و می‌گوید برای چه بباریم، می‌روم جای دیگر
3 خرداد 98 در ضیافط افطاری با اصحاب رسانهنظرسنجی خودروییمن روزانه نظرسنجی می‌کنم! در خیابان وقتی با ماشین می‌روم تمام چهره‌‌های مردم را نگاه می‌کنم که چند نفر لبخند دارند،‌ چند نفر عصبانی هستند و چند نفر قیافه‌شان گرفته است.
کد مطلب : 261407
۱۳۹۸-۰۳-۰۸ ۰۴:۵۲:۴۳
از اظهار نظرهای یک رییس جمهور که ادعا می کند در انگلیس دکترا گرفته تعجب میکنم
 
۱۳۹۸-۰۳-۰۸ ۱۶:۲۵:۱۵
ایران با داشتن رییس جمهور نابغه خود در دنیا سر افراز است وروحانی ادعا می کرد که در انگلیس در س خوانده ولی با این حرف هایش می ترسم که فقط در سازمانهای ... دور دیده و آمده ...
 
۱۳۹۸-۰۳-۱۰ ۲۲:۴۷:۰۶
به هر حال نظر سنجی روحانی در ایران ودنیا غوغایی به پا کرده کسی تا حالا باور نمی کرد که ایبن نظریه علمی مربوط به چه کسی است ولی الان معلوم شد که تحصیل در انگلیس نتیجه داده ولی برای اطمینان بیشتر که مدرک داسته باشیم باید برای مدرک تحصیلی روحانی استعلام شود وبه اطلاع ملت ایران برسد که بدانند مدرک تحصیلی ریس هم درست بود والکی نمی گویند دکتر. پس منظر نتیجه استعلام هستیم