۱۶
توصيه به ديگران
۱
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۱
حمله به حجاب؛ دستور مشترک سایت جماران و ضدانقلاب/
از انتشار تصاویر برهنه تا خطرات چادر!
سایت جماران در اقدامی تامل برانگیر و هم جهت با سایت های ضد انقلاب به چادر به عنوان حجاب برتر حمله کرده است.
از انتشار تصاویر برهنه تا خطرات چادر!
Share/Save/Bookmark
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه عصر امروز، مدتی است که کمپینی در فضای مجازی در مبارزه با حجاب به راه افتاده و کاربران و خبرنگاران ضد انقلاب تمام سعی خود را به کار گرفته اند تا با افزایش نفرات این کمپین، به نوعی اعتراض خود را به حجاب نشان دهند. 

** فراخوان خاطره نویسی یا انتشار تصاویر برهنه؟!

در همین جهت مسیح علی نژاد خبرنگار ضدانقلاب و فراری، فراخوانی به نام "فراخوان برای گردآوری خاطره های زنان از سی و چهار سال پوشش اجباری" به راه انداخته و از کاربران می خواهد تا خاطرات خود را از یک سو در خصوص حجاب و از سوی دیگر اولین تجربه ای که در عرصه عمومی با پوشش دلخواه و آزاد خود ظاهر شدند را به همراه عکس برایشان ارسال کنند! که در ادامه بخشی از این (خاطرات) آورده می شود:


*اولین باری که استخر مختلط رفته بودم

                                                                             سحر. س 
یکی از این افراد در خاطره خود می گوید: اولین باری که به یکی از استخرهای مختلط رفته بودم را فراموش نمی کنم، وقتی می خواستم از رختکن بیرون بیایم معذب بودم، خودم را جمع و جور می کردم و زیرزیرکی نگاه دیگران را می پاییدم ...

* ای کاش مثل زنان اینجا آزاد و راحت بودید

                                                                               الیناز. ت 
دیگری می گوید: الان مدتیه که ایران نیستم همیشه به فکر زنان در ایران هستم که ای کاش آنها میتونستند مثل زنان اینجا راحت و آزاد باشند. اینجا چیزی به نام حجاب اجباری نیست و از آن مهمتر اصلا کسی به کسی نگاه نمیکند و کاری ندارد. دلم می سوزد که چقدر ما را از آتش جهنم و عذاب الهی ترسانده اند...


* هنوز با بدن خودم آشتی نکردم


بهناز مهرانی 

شخص دیگری در همین خصوص تاکید می کند: یک روز مشغول کنار آمدن با خودم بودم و گفتگوی درونی داشتم راجع به اخلاقی بودن و درست بودن یا نبودن پوششم. هنوز بعد از گذشت سه سال نتوانسته‌ام به استخر مختلط بروم اگرچه بارها تلاش کرده‌ام و در رابطه با دوست داشتن بدن خوانده‌ام اما هنوز هم با بدن خودم آشتی نکرده‌ام...

** هجمه سایت جماران به حجاب

بر اساس این گزارش، نکته تامل برانگیز آن جاست که همزمان با این هجمه ای که از سوی شبکه های اجتماعی و سایت های ضد انقلاب علیه حجاب به راه افتاده، سایت "جماران" وابسته به موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) با گرفتن مصاحبه هایی با نام "خطا و صواب در عفاف و حجاب" به نوعی با این جریان همراهی کرده و به شدت اجباری بودن حجاب را مورد انتقاد قرار داده است. 

"جماران" در ادامه سلسله مصاحبه های خود، با نعیمه اشراقی، نوه امام خمینی(ره) و خواهرزن محمدرضا خاتمی دبیرکل حزب مشارکت مصاحبه کرده و نظرات وی را در خصوص حجاب جویا شده است. 

اشراقی در بخشی از این مصاحبه ی گوید: "ما نمی‌توانیم بگوییم که حجاب شرعی نیست، حجاب قطعاً شرعی است. به اعتقاد من، صرفا اجباری بودن حجاب است که شاید شرعی نباشد. البته حجاب به این شدتی که بعضی علما بر آن پافشاری می‌کنند، نیست و ما یک کم غلظت آن را زیاد کرده‌ایم. مثلاً حجاب زنان پیغمبر با حجاب زنان دیگر فرق می‌کرده، و برای بقیه سختگیرانه نبوده است و ما خودمان، حجاب را سخت کردیم. برای مثال، استفاده از چادر برای کسی که فعالیت اجتماعی می‌کند، پوشش سخت و نامناسبی است، زیرا عملاً یک دست را از او گرفته است، زیرا یک دست او باید به چادرش باشد. "

وی همچنن در جایی دیگر از این مصاحبه ادعا می کند که " یکی از علتهایی که در جامعه ما بر روی حجاب تا این حد سختگیری می‌شود، این است که حجاب را به عنوان یک شعار اسلامی می‌داند. اما به شرط آنکه اقلیتی که حجاب را قبول ندارند هم آن را بپذیرند. ولی چون این اقلیت، حجاب را نپذیرفتند، ما این شرایط حاد را داریم. بنابراین اگر از اجباری کردن حجاب، فقط می‌‌خواستیم حفظ ظاهر کنیم و ظاهر کشورمان را کشوری اسلامی نشان بدهیم، در همین کار هم موفق نبودیم. "

اشراقی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا شما چادر را به عنوان پوشش انتخاب کرده‌اید؟ می گوید: "بله، چادر سر می‌کنم. من نسبت به حجاب نگاه مثبتی دارم و شخصا حجاب را دوست دارم. اما حقیقتا به چادر علاقه ندارم، چون هم سختی برایم ایجاد می‌کند و هم وقتی سر تا پای یک خانم سیاه است، چندان دید قشنگی در نگاه آدم ایجاد نمی‌کند. همچنین راحتی چادر خیلی کم است و فرد گاهی با چادر برای خودش خطر ایجاد می‌کند. "

* حجاب میل جنسی را افزایش می دهد

پیش از این ابراهیم فیاض یکی از جامعه شناسان کشورمان در مصاحبه ای تفصیلی در همین باب گفته بود:  برخی گمان می کنند حجاب باعث کاهش میل جنسی می شود، اما من می خواهم بگویم دقیقا بر عکس! حجاب باعث افزایش تخیل می شود. در جوامعی که حجاب مطرح نیست اتفاقا این میل کاهش می یابد اما در کشور ما چنان چه ملاحظه می کنید تحریک جنسی خیلی بیشتر است و این اتفاقا بدلیل وجود حجاب است. اگر ما مکانیسم ارضای غریزه جنسی را درون خانواده سوق دهیم روابط جنسی هم عمیق می شود و اوج می گیرد و هم در جهت سلامت جامعه به کار برده می شود.

به هرحال هم زمانی حمله به حجاب از سوی سایت ها و جریان های ضد انقلاب و سایت جماران، این شائبه را به ذهن می رساند که این دو جریان با برنامه ریزی از پیش تعیین شده به این کار اقدام کردند؛ به صورتی که سایت های ضدانقلاب جنبه افراطی آن را پیش گرفته اند و سایت جماران کمی معتدل تر به این موضوع می پردازد و هر دو قصدی ندارند به جز ضربه زدن به حجاب.

102/105+
کد مطلب : 30753
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۰۱:۳۸:۳۳
ابراهیم فیاض که دیگه از خودتونه
 
عمو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۶:۴۴:۴۳
خوندی چی گفته فیاض؟
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۰:۰۶:۱۴
فیاض اصلا معلوم نیست چی میگه هر از چندگاهی حرفای بی ربط هم می زنه
 
حجاب یعنی حفظ مروارید در صدف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۲۷:۴۷
من به عنوان یک خانم محجبه می گم حجاب به انسان عزت نفس و وقار می ده بعضی آدم های بی مغز که دنبال هوسرانی اند دوست دارن به بی حجابی دامن بزنن و این وسط کسایی که دارای یک کمبود (این رو به عینه دیدم) مثل کمبود محبت دارن با بی حجابی می خوان جلب محبت (حالا هر که باشه یه دوره گرد، یه معناد، یا هر بی سرو پایی) بکنن
 
آرش
۱۳۹۱-۱۲-۲۴ ۰۷:۵۸:۵۶
شما آزادی که رعایت کنی.
باید اونایی هم که نمیخوان، آزاد باشن.
آخه ی کار اجباری به چه درد میخوره؟!
هر فرد فقط حق دارد در مورد خودش تصمیم بگیره!
این میشه ی سیستم آزاد و غیر دیکتاتوری که همه دوسش دارن (11466)
 
آزاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۱ ۲۰:۵۴:۱۶
شاید یکی دوست داشته باشه تو خیابون سکس کنه یا دستشویی کنه وجدانآ تو حاضری بچه تو یا خواهرتو بره تو خیابون ببینه دو نفر دارن سکس میکنن ببین (13909)
 
مجید
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۲۲:۰۲:۳۷
بسمه تعالی
با سلام و احترام خدمت شما . خواهشمندم اول مطالعه و بعد قضاوت بفرمایید . تفکر برتر از 70 سال عبادت است .
این مطالب صرفاً جهت اطلاعند و قصد غالب کردن و نصیحت را ندارم .
خداوند به ما اختیار و صداقت در انتخاب دین ( کتابی که در شب قدر بر سرمان میگذاریم ) و سرنوشتمان را داده است نه اطاعت از روی اجبار که مجبور نشویم بخاطر راحتی خودمان برخی احکام دین را تغییر دهیم و بدنامی ادیان الهی را به بار آوریم .
اینکه ما در کربلا نبوده ایم اشتباه ما نیست / اگر دین خدا تنها شود یا عده قلیلی با آن بازی کنند تقصیر ماست .
شیعه = مطیع بودن .
موضوع 1 : کاتالوگ آفریننده همه ی انسانها = قرآن = وعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا = نه نظر من / نه نظر شما / فقط نظر خداوند که به معنی اتحاد بر اساس اقتصاد و فرهنگ و سیاست الهی میباشد .
پیام امام حسین علیه السلام این بود که اگر اتحاد تمام عالم بر اساس ضد ارزشهای الهی صورت گیرد باز تفرقه وجود خواهد داشت و کسانی مانند حضرت مهدی ( ع ) هستند که به فرمان خدا در سطح جامعه اهمیت بدهند و آنرا به کرسی بنشانند مثلا اگر من با بدحجابی به خدا توهین کنم و بگویم به کسی ربطی ندارد " کسانی هم پیدا میشوند که چشم چرانی / دزدی / چشم و همچشمی و ..... را انجام بدهند و بگویند به کسی ربطی ندارد و تفرقه و بی اعتمادی ایجاد شود .
اگر چه سوز و گداز حسینیان کم نیست ولی فقط به دعا و شعار و پرچم نیست
قسم به عصمت زهرا که تا فرج نرسد عزای غربت مهدی کم از محرم نیست
تفاوت اصل یهود و مسیح و اسلام با کمونیست = امر به معروف و نهی از منکر ربطی به باطن افراد ندارد و اتمام حجت خداست قبل از گفتن نمیدانستیم و یا چکار میشود کرد و یا افتخار به حل مشکلات پس از خسارات وارده و یا شایعه پراکنی و بی نظمی و درست کردن انواع کلیپ و یا ایجاد فضای بی اعتمادی که از تفرقه هم بدتر است .
یادمان باشد که اعتماد المثنی ندارد . نظر افراد جامعه محترم است نه لازم الاجراء
سکوت ما نسبت به توهین علنی ( آگاهانه یا نا آگاهانه ) افراد نسبت به خداوند بواسطه گناهانشان . مثلا اگر کسی به والدین ما بی احترامی کند و یا کاریکاتور پیامبر اعظم را بکشد به ما بر میخورد ولی وقتی کاریکاتور خدا را میکشند نسبت به آنها بی تفاوتیم و از کنارش به راحتی میگذریم مانند دزدی ها و زرنگ بازی ها و بدحجابی ها و چشم چرانی ها .
نماز نخواندن و داشتن دل پاک و زندگی خصوصی دیگران ( مدل انواع وسایل ) به من ربطی ندارد ولی غلبه ضد ارزشهای الهی بر ارزشهای الهی به همه ربط دارد . حرف حق را بزنید حتی اگر صدایتان بلرزد . امر و نهی نه بی نظمی و کتک کاری است و نه خواهش
ازدواج سنت پیامبر و امری مستحب است که بسته به موقعیت زمانی و مکانی واجب میشود و نوعی اصلاح است . مسواک زدن هم سنت پیامبر است ولی مستحب ولی در مقابل آن امر به معروف و نهی از منکر واجب الهی است برای آسان شدن راه حلال مانند چشم و همچشمی نکردن . اگر اینقدر که به یک مجرد بی خطر نگاه های تحقیر آمیز و کنایه دار و ..... میکنیم به بعضی متأهلینی که دزدی و گرانفروشی و چشم و همچشمی و غیبت و ..... را مرتکب میشوند نگاه میکردیم به گفتن چکار میشود کرد نمیرسیدیم .
همان پیامبری که ازدواج را سنت خود قرار دادند فرموده اند : زن بی حیای ( برای شوهر ) با حیا ( برای جامعه ) از من است .


متأسفانه هر موقع به مردم ( افرادی که از یک مسئول به ما نزدیکترند ) و برخی مسئولین امر و نهی میکنیم فقط عباراتی مانند : تو اول خودتو اصلاح کن و یا تو چکاره حسنی به گوشمان میرسد . منتخبان و مسئولین هم از همین ملتند .
آدم ها لالت میکنند و بعد هی میپرسند چرا حرف نمیزنی ؟ و یا مدام از کمبود مرد حرف میزنند .


موضوع 2 : لا یُکَلِفُ الله نَفساً الا وُسعَها = خداوند کسی را مکلّف نمیکند مگر در حد توانش ( نه در حد سلیقه اش ) .
حضرت زهرا ( س ) میفرمایند هر کس به آنچه که ما به او امر و یا نهی کردیم عمل نماید از ماست .
حضرت علی ( ع ) هم نماز خواند / هم زکات داد / هم یتیم نوازی کرد / هم امانتدار بود / هم امر به معروف و نهی از منکر میکرد / هم دلش پاک بود .
ملاک بهشت و جهنم رفتن ما طبق قرآن عَِملُ الصّاِلحات ( ترازوی اعمال ) است که داشتن دل پاک یکی از آنهاست پس سر خدا منت نگذاریم . شیطان 6000 سال نماز خواند و اباعبدالله علیه السلام 57 سال نماز خواند .
خداوند دستمزد شش هزار سال عبادت شیطان را با استجابت دعایش مبنی بر آمدنش به زمین و رفتنش در کالبُد انسان را داد ولی بخاطر فرمانبرداری سلیقه ایش و غرور و شک نسبت به خداوند از درگاهش رانده شد .
این مطالب به معنی نا امید شدن از آمرزش خداوند نیست . خداوند فرصت توبه را قرار داد تا بنده اش را به بهانه های مختلف بیامرزد . البته باید گفت که این به این معنی نیست که هر کاری دلمان خواست انجام دهیم و بعد بخواهیم که آخر کار خدا از آنها در گذرد .
مثلا طرف نگوید هنوز چند ثانیه دیگر تا توبه مانده و هر کاری که خواست انجام دهد .

نتیجه : تفاوت حضرت مریم ( س ) و اباعبدالله ( ع ) و دیگر انبیاء و امامان با شیطان در همین فرمانبرداری در حد توان است ( عبد بودن نه عابد بودن ) .
خداوند روزانه در نماز 34 بار پیشانی ما را در سجده ها میبوسد . پس چرا من نباید غرورم را در برابر کوچکترین فرمانش زیر پا بگذارم ؟ خداوند هم رحمان و رحیم است و هم قهار ( حسابگر ) / خوبی ها را 10 برابر و بدی ها را یک برابر حساب میکند / پس اختیار با خودمان است
اگر خداوند خوبی و بدی را مشخص نکرده بود بهشت و جهنمی هم وجود نداشت .

موضوع 3 : ولایت = دموکراسی الهی = منافع اکثریت و اقلیت افراد است به این معنی که ما اختیار در تعیین سرنوشت و نامه اعمال خودمان را داریم نه سرنوشت جامعه و دیگرانرا . مثلا یک پیر زنی که هنگام رأی دادن میپرسد ننه تو به کی رأی داده ای تا منم به همان رآی بدهم . حد اقل معنی دموکراسی را بفهمیم . مقام معظم رهبری میفرمایند : رأی باید آگاهانه و با شناخت کامل باشد و گرنه مرتکب حق النّاس شده ایم . واجباتت را انجام بده / بجای مستحبات فقط کار مردم را راه بیانداز / اگر کسی گفت چرا / بگو علی گفته بود .
اینرا میدانم که ما برای کمک به خلق آفریده شده ایم / اما دیگران را نمیدانم برای چه خلق شده اند . با امید به موفقیت شما یا حق (26367)
 
باران
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۵:۰۹:۵۳
واقعا با نظرتون موافقم (13491)
 
یه شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۳۱:۲۲
بر دهان هرچه رنگ است می کوبد رنگین کمان جادر مشکی من
 
مجید
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۱۴:۲۶:۳۲
افرین دمتون گرم خداقوت (11408)
 
علی داداشی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۱۲:۰۸:۰۵
تصورات ما بعضا فقط برای خودمان با ارزش است . حجاب در اسلام مطابق با وحی الهی در خصوص پوشاندن بدن از مرد نامحرم است ، گردی صورت ، دست تا مچ ، وپا تا مچ پا مجاز است قابل مشاهده باشد . لیکن اینکه هر خانمی با چه سلیقه ای میخواهد حجاب اسلامی را رعایت کند .مهم این هست که بدن زن در مقابل دید نامحرم نباشد ، مهم نیست در کجای دنیا و در چه زمانی هستید ، مهم اعتقاد به امر الهی است. وکسی حق ندارد حرام خدا را حلال ، یا حلال خداوند را حرام کند .
 
مهلا
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۰۹:۲۴:۵۶
اره علی اقای دادشی ولی لباس بدن نمایی که جلب توجه کنه ولی پوشیده باشه هم دست کمی از سکس و لخت بودن نداره
نباید تنگ و چسبان باشه وگرنه چه فایده داره اتفاقا وقتی لباس داری خوخوشکلتر دیده میشی منظورم لباس تنگه حجاب برتر فقط چادره ،سختتونه خوب چادر ملی یا مدلهای دیگر رو بپوشید (17487)
 
مریم
United States
۱۳۹۳-۰۲-۰۱ ۱۳:۵۹:۳۹
چرا شما مردا عمل نمکنید لباس و شلوار چسبان می پوشید هر وقت شما مردا عمل کردید ما هم عمل مکنیم (22656)
 
مجید
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۱۴:۲۵:۴۵
ابراهیم فیاض حالیش نیست. برید ببینید غرب که لخت بودن شده فرهنگشون دارند چه میکشد از بی حیایی و افزایش میل جنسی و پورنو. بی قیدی خانواده و گسیتگی آن.
اون خودش میونه اما مثل ارباباشه. مگه امریکا و اسرائیل نمیدونند حرفشون وکارشون حق نیست؟!
 
محمد احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۹ ۱۸:۳۲:۱۰
با سلام وخسته نباشید به شما ودوستان وتبریک سال نو.من فقط میخوام بگم که اگر همین امام خمینی ره نبود همیه ما الا باید عربی حرف می زدیم.الا حی شما حمله کن به سایت جماران
 
«م م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۱۷:۲۳:۲۶
خوب راست ميگن وقتي حجاب نبود عفاف نبود قيدو بند نبودبه اون جا ميرسيم كه ديگه مردا به زنا نگاه نميكنن ببلكه به همجنسگرايي روي ميارن اگه مابلدنيستم چراميگيم خونه كجه خدا هردستوري داده براي سلامت وسعادت بشربوده وبشرهميشه سركش و نافرمان .وهرقومي كه نافرماني ازدستورات خدا كند عذاب مي شود حالاعذاب حتما سنگ اسماني نيست گراني فقر فاصله هاي شديد اجتماعي همه عذابي است كه از نافرماني مي ايد .مثل بني اسراييل كه درسوره بقره پس از نجات ازدست فرعون وسپس سرپيچي ازفرمان موسي (ع) به مصررفته ومشغول به گناه مي شوند وباز به عذاب حاكم ظالم وفقرو فلاكت گرفتار شدند ايا اين ايات فقط براي بني اسراييل بود؟كمي بينديشيم كه شيطان ازاول بدنبال برهنه كردن انسان بود تابوسيله ايجاد شهوت نامشروع انسان رابه طغيان وادارنمايندوبه قول قران ايمان نمي اورندبجز گروه اندكي!!!!!!!!!!!!