توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۸
شناسایی ۳ شایعه‌ساز درباره فرار زندانیان در شیراز
رئیس‌ کل دادگستری استان فارس، با اشاره به ناآرامی‌ چند روز قبل زندان عادل‌آباد شیراز گفت: هیچ زندانی موفق به فرار نشده است و تاکنون سه فرد شایعه‌پراکن در مورد فرار زندانیان شناسایی شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی، با اشاره به انتشار شایعاتی مبنی بر فرار زندانیان زندان مرکزی شیراز در فضای مجازی، اظهار داشت: تاکنون سه نفر از شایعه‌پراکنان شناسایی شده اند و به‌زودی معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به ناآرامی اخیر زندان عادل‌آباد گفت: ناآرامی در زندان باوجود تجمع تعداد زیادی افراد، امری طبیعی است، اما این موضوع کنترل شد و هیچ زندانی نه‌تنها از زندان، که از بند خود نیز نتوانستند خارج شوند؛ در 40 سال گذشته هیچ زندانی نتوانسته است از زندان‌های استان فارس فرار کند.

رئیس‌ کل دادگستری استان فارس افزود: برحسب عفو رهبری و دستور رئیس قوه قضاییه از ابتدای اسفند تاکنون 7 هزار و 100 زندانی در فارس از تسهیلات بهره برده و مشمول دریافت مرخصی وعفو شده‌اند که این اقدام بر اساس تصمیم فاصله‌گذاری اجتماعی در زندان صورت گرفته است، همچنین در سال گذشته نیز پنج هزار زندانی در فارس به‌جای زندان از احکام جایگزین حبس استفاده کردند.

موسوی با اشاره به همکاری‌های سیستم قضایی با دانشگاه علوم پزشکی از ابتدای شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در کشور به‌ویژه در فارس، اعلام کرد: تاکنون هیچ زندانی در فارس به این ویروس مبتلا نشده و اقدامات قابل‌توجهی نیز برای مقابله با کرونا انجام‌ شده است.

وی خاطرنشان کرد: محدودیت‌هایی برای ملاقات حضوری خانواده های زندانیان در راستای مقابله با ویروس کرونا در نظر گرفته‌شده است و همین اقدامات سبب شده تا هیچ بیمار کرونایی در زندان‌های فارس نداشته باشیم.

رئیس‌ کل دادگستری استان فارس، با اشاره به اقدامات و همکاری‌های سیستم قضایی در مقابله با شیوع بیماری کرونا، عنوان کرد: دستگاه قضایی فارس با تلاش شبانه‌روزی و همکاری لازم با علوم پزشکی تعداد زیادی اقلام بهداشتی و ضروری احتکار شده توسط سودجویان را کشف کرده و در این خصوص پرونده‌هایی تشکیل داده است.

وی تأکید کرد: با افرادی که در این روزهای کرونایی سلامت مردم را به هر نحوی به خطر می‌اندازند بدون هیچ اغماضی برخورد خواهد شد.

حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به همکاری و همراهی مردم فارس در مقابله با این بیماری افزود: مردم فارس بار دیگر ایثار و مهربانی خود را به نمایش گذاشتند و در این روزها به فکر همنوعان خود بودند، مالکان زیادی به علت شرایط به وجود آمده اجاره‌بهای خود را بخشیدند.

رئیس‌کل دادگستری فارس گفت: بسیاری از مردم نیز اقدام به تهیه اقلام موردنیاز خانواده‌های کم‌درآمد کردند، همچنین مالکان کسب‌وکار با مستأجران خود مدارا کردند و این اقدامات ستودنی در دنیا کم‌نظیر و قابل‌احترام است.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 280019