توصيه به ديگران
۰
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۸
سال 1400 آغاز مرمت بازارچه ۱۰۰ ساله نائب آقا در تهران
شهردار منطقه ۱۱ تهران از مرمت بازارچه ۱۰۰ ساله نائب آقا که اواخر دوران قاجار در خیابان فروزش ساخته شده است، خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، نصرالله آبادیان درباره طرح مرمت بازارچه ۱۰۰ ساله نائب آقا اظهارداشت: حفاظت میراث فرهنگی و تاریخی شهر تهران یکی از مهم ترین دغدغه های مدیریت شهری است و بازارچه قاجاری نائب آقا تمام ویژگی های یک بازار در دوران قاجار را دارد که از نشانه های آن می توان به طاق های ضربی در ۴سوی این بازار اشاره کرد.

آبادیان با بیان این که بازارچه نائب آقا با سازه خرما ساخته شده و در سنوات گذشته نیز یک دوره مرمت روی آن انجام شده است؛ از آغاز فاز اول و دوم طرح مرمت بازارچه از سوی اداره زیبا سازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست خبر داد که پس از تکمیل طراحی و تهیه برآوردهای عملیات اجرایی، در سال ۱۴۰۰ عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

به گفته آبادیان، در طرح مرمت بازارچه، کف سازی، جزئیات اجرای در و پنجره ها، پیرایش جداره، تابلوها، استحکام بخشی سقف، نورپردازی تمام سطوح همچنین فضای سبز محوطه بازارچه و مرمت سقاخانه در دستور کار است.

وی همچنین در باره سقاخانه ورودی بازارچه که از سقاخانه های قدیمی شهر تهران است؛ بیان کرد: در طرح مرمت سقاخانه، اولویت با برگرداندن به حالت اولیه است که همزمان با مرمت بازارچه عملیات اجرایی آن در نیمه اول سال ۱۴۰۰ آغاز و طی ۶- ۸ ماه به پایان خواهد رسید.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 293015
به نظر شما سر منشاء بداخلاقی های اخیر ملت می تواند وعده های خلاف واقع رئیس جمهور باشد؟
بلی
خیر