توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶
بیعت/ به بهانه غدیر
بیعت در اسلام؛ بویژه بیعت با ولی و امام جامعه تاکتیکی و شرطی نیست بلکه یک امر قطعی و حتمی و شرعی و الزام آور است، و لذا تحت هیچ شرائطی نقض و خروج از آن موجه نمی باشد.
بیعت/ به بهانه غدیر
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز بیعت در اسلام؛ بویژه بیعت با ولی و امام جامعه تاکتیکی و شرطی نیست بلکه یک امر قطعی و حتمی و شرعی و الزام آور است، و لذا تحت هیچ شرائطی نقض و خروج از آن موجه نمی باشد.

امروز پیمان و بیعت، حتی بین دو انسان عادی و یا دو خانواده؛ یک عرف پذیرفته شده عاطفی و حقوقی؛ و در ایران اسلامی؛ حکم شرعی را نیز در پی خواهد داشت و نقض کنندگان آن؛ ضمن مجازات قانونی و دنیائی از عقوبت آخرتی آن نیز در امان نخواهند ماند چه رسد به بیعت مردم با امام جامعه؛ و مخصوصاً غدیر خم که دست مردم بطور مستقیم در دست خدا قرار داده شده بود.

مردم امروز دنیا بویژه شیعیان؛ بعداز ۱۴۰۰سال؛ عملکرد و بیعت شکنی خلفاء و خواص و مردم حاضر در غدیر را مورد انتقاد؛ نکوهش و مذمت قرار می دهند بخاطر اینکه واقعه غدیر با اشاره و استعاره نبوده که عذری برای عدم فهم و نقض آن آورده شود؛ بلکه صریح؛ محکم؛ روشن و شفاف؛ بویژه اینکه ابلاغ کننده خدا و اجراء کننده پیامبر خدا و ادامه دهنده و مقصود این واقعه؛ وجود نازنین امیرالمومنین علی علیه السلام بوده است.

در ایران اسلامی هم شبیه همان بیعت با امام راحل و مقام معظم رهبری در سالهای متوالی بسته و همواره این بیعت در بیان و عمل؛ تجدید و ادامه پیدا کرده است و لذا خواص طرفدار حق و مردم با بصیرت، لحظه به لحظه به دور خیمه بیعت خود چرخیده و لحظه ای از امام خود غافل نمی شوند که مبادا سقیفه ای دیگر اتفاق بیفتد.

باید دقت کنیم که حضرت آقا در مواقعی، بویژه دیدار با هیئت دولت؛ (۳۰ مرداد۹۸) ضمن صراحت در بیان بعضی مطالب؛ گاهی با اشاره و استعاره سخن می گویند که خود مردم نیز از هوش و ذکاوت و بصیرت خود، برای درک حقایق کشور؛ بهره بگیرند و خمود و ساکن نباشند.

نارضایتی حضرت آقا از مسئولین بویژه دولت موج می زند که استخوان در گلو و خار درچشم و سکون در جامعه؛ شمشیر ولایت را همچنان در غلاف خود معطل نگاه داشته است.

این چه سِری است که آقا با مسئولین برای معیشت و خدمت به مردم سخن می گویند و با مردم در خصوص حفظ انقلاب سخن می گویند.

بیعت امروز با رهبری بیعت با پیامبر(ص) و در نهایت بیعت باخداست. والسلام

 ۱۷ مرداد ۹۹  فرهادنیا
کد مطلب : 285998
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند