توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۹
آقای وزیر کشور لطفا پاسخ بدهید/
آمارِ انتخابات اعلامی وزیر کشور غلط محاسبه شده/ امّا ظاهراً هیچکس متوجه نیست!
آقای رحمانی فضلی‌ وزیر کشور فرضِ اولیه ای را که برای اعلامِ آمار شمار شرکت کنندگان در انتخاباتِ مجلس گرفته اند؛ کاملاً غلط است.
آمارِ انتخابات اعلامی وزیر کشور غلط محاسبه شده/ امّا ظاهراً هیچکس متوجه نیست!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز یکی از خواندگان متنی را برای ما ارسال کرده است که بدون دخل و تصرف منتشر می نماییم. قابل ذکر است که انتشار این متن دال بر تایید آن نیست اما لازم است وزارت کشور نسبت به پاسخ و روشنگری اذهان عموم و رفع شبهه اقدام نماید.

آقای رحمانی فضلی‌ وزیر کشور فرضِ اولیه ای را که برای اعلامِ آمار شمار شرکت کنندگان در انتخاباتِ مجلس گرفته اند؛ کاملاً غلط است.

●ایشان بر اساس آمارِ جمعیَّتیِ سازمان ثبت احوال و آمارِ تعدادِ اتباعِ ایرانیِ شناسنامه دار [و بر پایه ی آدرسِ داخلِ کشورِ آنها]... #57 میلیون و اندی نفر# اتباعِ ایران را حائزِ سنِّ رای دادن دانسته و بدین ترتیب، بر اساسِ آمارِ دقیقِ کسانیکه در انتخابات شرکت کرده اند، گفته است:"42/57 درصد در انتخابات شرکت کرده اند..."

●اشتباه وزیر کشور در همینجا رُخ داده...[یعنی]ایشان به این نکته توجه نکرده که در انتخاباتِ مجلس، حدودِ 4/000/000 نفر ایرانیانِ بزرگسالِ ساکنِ خارج از کشور، بر اساسِ موازینِ قانونی مُطلقاً نمی توانند رای دهند. [یعنی برای آنها در سفارتخانه ها، کنسولگری ها و نمایندگی های ج.ا.ایران در خارج نمی‌شود صندوق رای در انتخابات مجلس فراهم نیست؛ در حالیکه در انتخاباتِ ریاست جمهوری این امر تا حدودی امکان پذیر است.]

●بنابراین اگر آمارِ این 4/000/000 نفر از مجموعِ شمار واجدانِ شرایط رای دادن کم شود، درصد شرکت کنندگان در انتخابات 2 اسفند، قریبِ 47 درصد می شود.

●علاوه‌ بر این، در همه ی کشورهای توسعه یافته، بطور دقیق #افرادِ مهجور و کاملاً از کار‌ افتاده و همچنین افرادِ دُچارِ اختلالاتِ ذهنی و دِماغی# و حتی عناصُرِ ضدِّ اجتماع [مثل محکومین به جرایمِ خشن...] را به هیچوجه جزو‌ افرادِ حائزِ شرایط رای دادن قرار نمی دهند.

در ایران، این جمع از افراد و عناصُر، قریبِ 10درصدِ جمعیَّتِ کشور بَرآورد می شود که بدین ترتیب، حداقل 7/000/000 نفر از اتباعِ بزرگسالِ ایران جزوِ این گروه از جامعه هستند.

●اگر وزیرِ کشور بر اساسِ مسئولیَّتش بعنوان رییس شورای امنیت کشور؛ و مسئول برگزاریِ انتخابات، این موارد را در نَظَر می گرفت، الان باید درصدِ مشارکت کنندگان در انتخاباتِ 2 اسفند را 57 درصد اعلام می کرد؛ نه 42/57 درصد•••

●از این بدتر آمارِ مربوط به تهران است که وزیر کشور، بدونِ در نظر گرفتنِ مواردِ پیش گُفته، درصدهایی را بیان کرده که کاملاً با واقعیَّت ها تقابل و تضاد دارد؛ زیرا بیشترین اتباعِ ایرانی ساکن خارج از کشور مربوط به تهرانی ها است و بعلاوه مابقیِ مطالب که درباره مهجورین و ازکارافتادگانِ کامل و...بیان شد.》

●این دوره از برگزاریِ انتخابات که با کارِ آماریِ غلط و نسنجیده وزارت کشور و حتی عدمِ دقتِ نظر سایر مراجع اجرایی - نظارتیِ کشور گذشت؛ امّا لطفاً بیایید لااقل برای دوره های بعدیِ انتخابات[ریاست جمهوری، شوراها، مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی] این اشتباه فاحش را تصحیح و آمار درست را بدست آوریم و اعلام کنیم. ان شاءالله
کد مطلب : 277997