توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱
نامه پراکنی های جریان انحرافی و سنت قاطع ولایت فقیه از خمینی (ره) تا خامنه ایی (حفظه الله) در این خصوص
امروز بر همگان ثابت شده است کسانی که همراه با جریان انحرافی و محمود احمدی نژاد خود را پرچم دار عدالت خواهی قلمداد می کنند براحتی از خط قرمز رهبری انقلاب عبور کرده اند و آنچنان راه افراط را پیموده اند که خود فروخته گان داخلی و دشمنان خارجی هم به آنها طمع کرده اند و با هورا و کف زدن های متمادی در رسانه های خود اینان را به هرچه رادیکال تر کردن فضای سیاسی و بروز حرکت های براندازانه تشویق می کنند
نامه پراکنی های جریان انحرافی و سنت قاطع ولایت فقیه از خمینی (ره) تا خامنه ایی (حفظه الله) در این خصوص
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز این روزها نامه پراکنی جریان انحرافی منسوب به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشور به رهبر معظم انقلاب اسلامی و متعاقب آن ارسال نامه دیگری از سوی گروهی از طرفداران وی به ایشان این موضوع را به اثبات رسانید که:

1- این جریان منحرف و رادیکال های برانداز در موضوعاتی که در هر دو نامه به آن اشاره شده و انسان را به یاد نامه های نهضت آزادی به رهبر کبیر انقلاب اسلامی می اندازد به یک مفاهمه و زبان مشترک رسیده اند و آن هم تلاش همسو با دشمنان برای تغییر رفتار و سپس تغییر نظام جمهوری اسلامی به نظامی مورد حمایت غرب.

2- نمی خواهیم در این نوشتار به تحلیل این دو نامه و اهداف و اغراض نویسندگان آن بپردازیم بلکه به مدرکی استناد خواهیم کرد که در آن طنین کلام امام خمینی (ره) و با قلم رهبر معظم انقلاب اسلامی و در یک کلام پاسخ قاطع رهبری در ادوار قبل به این قبیل حرکات که سابقه ایی به اندازه عمر انقلاب اسلامی دارد بخوبی قابل لمس کردن است.
 
3- امروز بر همگان ثابت شده است کسانی که همراه با جریان انحرافی و محمود احمدی نژاد خود را پرچم دار عدالت خواهی قلمداد می کنند براحتی از خط قرمز رهبری انقلاب عبور کرده اند و آنچنان راه افراط را پیموده اند که خود فروخته گان داخلی و دشمنان خارجی هم به آنها طمع کرده اند و با هورا و کف زدن های متمادی در رسانه های خود اینان را به هرچه رادیکال تر کردن فضای سیاسی و بروز حرکت های براندازانه تشویق می کنند و چه خوب گفت آن پیر و مراد ما که "اگر دیدید دشمنان تعریف شما را می کنند بدانید یک جای کارتان ایراد دارد" و اینک این فرقه از حد افراط نیز گذشته و مشروعیت و مقبولیت نظام اسلامی و رهبری برخاسته از آن را مورد هدف قرار داده اند و اگر بصیرت افزایی ناظران آگاه نباشد می تواند ضربات جبران ناپذیری بر پیکره انقلاب اسلامی و کشور در بحبوبه بحران های شدید منطقه ای و جهانی وارد سازد.

4- اما مدرک مورد استناد که مانند رهنمودهای امام (ره) هروز تازه گی آن به اثبات می رسد، نامه ایی عجیب و غروز آفرین است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه امام جمعه وقت اصفهان در مورخه 20/4/1381 مرقوم فرموده اند. گویی همین امروز و با توجه به شرایط امروزجامعه نگاشته شده است. مجمود احمدی نژاد و حامیانش و همه آنانی که خود را همزبان با او می دانند خوب بود در دوران حکومت و قدرت خود این مسائل را نصب العین خود قرار می دادند و شجاعت خود را در زمان حضورشان در هرم قدرت به رخ می کشیدند نه زمانی که از قدرت دور افتاده و پایشان در محکمه عدالت هر لحظه در حال لرزیدن است و تلاش می کنند تا مانند غریقی در دریای طوفانی سیاست دیگران را وجه المصالحه خود ساخته و اهداف خاصه را دنبال کنند.

5- قمست های مهم این نامه مورد تاکید قرار گرفته و نتیجه گیری نهایی به خواننده گرامی واگذار شده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم‌
جناب آیت‌الله آقای حاج سید جلال الدین طاهری دامت توفیقاته‌
با سلام و تحیت دیروز نامه‌ای منسوب به جنابعالی ملاحظه کردم که در آن از برخی اوضاع کشور از جمله رواج فسادهای اخلاقی و مالی و وجود تبعیض میان طبقات مردم و استفاده‌های نامشروع برخی از اصحاب مناصب حکومتی یا روحانی شکوه کرده‌اید.

اینها مطالب حقّی است که اینجانب در چند سال اخیر بارها در اجتماعات عمومی و نیز در دیدار مسئولان ذیربط درباره‌ی آن هشدار داده و بسیج همه‌ی امکانات را برای مبارزه با فقر و فساد و تبعیض از همه خواسته‌ام. اکنون هم معتقدم جز با جهادی مخلصانه و برخاسته از احساس درد و احساس خطر، این شجره‌های ملعونه قلع نمی شود و این محتاج همکاری و همصدایی همه بخصوص صاحبان موقعیتهای حکومتی و اجتماعی است.

یقیناً از جنابعالی که سوابق ممتدی در انقلاب دارید بیشتر از خیلی ها انتظار و توقع داشته و دارم و اکنون که طبق این اعلامیه به این فکر افتاده‌اید آن را به فال نیک می گیرم. امروزه برای رفع مشکلات مردم سه امر محوری وجود دارد، یکی تولید کار و اشتغال برای نسل جوان پراستعداد و پرشمار این کشور است که مشکلات زندگی را از دوش بخش مهمی از مردم ما بر می دارد، دوم مبارزه با فساد اقتصادی در دستگاهها است که اگر عزم همگانی بر آن قرار نگیرد همه‌ی تلاشهای دولت کنونی و دولتهای قبلی را خنثی و دستاوردهای نظام مقدس ما را ضایع می سازد و فاصله طبقاتی را عمیق و منابع محدود ملّی را به خورد متجاوزان به حقوق ملت می دهد. سوم و از همه مهمتر وحدت ملّی و یکصدایی مسئولان و خواص است که اگر مخدوش شود هیچ حرکت سازنده به سامان نمی رسد. مردم فداکار و مؤمن ما بحمدالله در زیر پرچم اسلام و انقلاب متحدند. نمونه‌ای از حضور پُرحماسه و پُرانگیزه‌ی مردم در دفاع از نظام اسلامی و اعلام حمایت از مبانی انقلاب را خود جنابعالی در سفر چند ماه قبل اینجانب به اصفهان شاهد و ناظر بودید و پس از آنکه عظمت و هیبت اجتماع مردم مؤمن و غیور و جوانان پرشور و مصمم را در میدان امام و خیابانهای اطراف آن به چشم خود دیدید به اینجانب گفتید که من از اوایل انقلاب چنین جمعیت متراکم و پرشوری در این میدان عظیم ندیده‌ام.

مردم بر خلاف تحلیل تعداد انگشت شمار اشخاص مغرض یا فریب خورده، پشتیبان نیرومند انقلاب و اسلام و امام‌اند. کسانی که بر اثر تلقین اطرافیان ناباب و نامطمئن پنداشته‌اند که نظام جمهوری اسلامی دوران ضعف وانحلال را می گذراند، خودشان در دوران ضعف و انحلالند. دشمنان سوگند خورده‌ی انقلاب که یکروز هم با امام و امت دلِ صاف و مهربان نداشته‌اند با این تلقین‌ها می خواهند مردم را مأیوس، جوانان را گمراه، و بعضی پیران موجّه ولی بیخبر را مدّعی امام و انقلاب کنند. در چنین شرایطی حرف زدن و اقدام کردن هوشیاری بیشتری می طلبد و اندک غفلتی دشمنان داخلی و خارجی را در سوءاستفاده و سوء نیت خود گستاخ می سازد و جفای بزرگی به این ملت مظلوم است. از همین رو، روزی که اطلاعیه‌ی منسوب به جنابعالی صادر شده ضدانقلاب که در زیر سایه‌ی آمریکا و اسرائیل با پول آنها زندگی و تغذیه می کند بیشترین سوءاستفاده را از آن کردند و آن را مقابله با سیاستهای امام راحل و نفی و رفض نظام اسلامی و شعارهای آن وانمود کردند. البته بنده با سابقه‌ی رفاقت و آشنایی با جنابعالی و اطلاع از سوابق ممتدتان در انقلاب و نیز اطلاع از محبّتی که همواره نسبت به اینجانب ابراز کرده‌اید چنین برداشتی نمی کنم ولی کسانی که سخن شیطان را باور کنند و فریب آن رابخورند نیز وجود دارند. این باید موجب شود که همه‌ی ما در گفتار و اظهار خود هوشیاری و دقت و اخلاص بیشتری به کار گیریم و نگذاریم وحدت و انگیزه این ملت بزرگ و قهرمان خدای نخواسته با غفلت ما مخدوش شود.

آمریکا برای عملی کردن تهدید خود در ایران تنها کمبودی که دارد وجود یک پایگاه مستحکم مردمی است که بتواند با استفاده از آن انتقام خود را از انقلاب و اسلام و امام بگیرد و برای سرکوب این ملت آزاد و شجاع، یک دیکتاتوری سیاه شبیه دیکتاتوری پهلوی در این کشور مستقر کند. البته این خواب بی تعبیر و خیال احمقانه‌ی آنان مانند تحلیلهای غلط همیشگیشان نسبت به مسائل کشور، برای آنان جز خسران و یأس چیزی به بار نخواهد آورد. مهم آن است که خواص ملت نگذارند هیچ حرکت و اقدام آنان در خدمت آن هدف شوم قرار گیرد.

در باب فساد اقتصادی خوب است همه از اطرافیان و منسوبان خویشاوندی و شخصیتی خود شروع کنند. فساد را فقط در اشخاص دور دست نبینند، بلکه در نزدیکان خود و اشخاص ظاهراً مورد اعتماد خود هم آن را حس و با آن مبارزه کنند.

بلای گرفتاری در مُشت اطرافیان نامطمئن موجب شد که یکی از یاران و شاگردان نزدیک امام در اواخر عمر آن یگانه‌ی زمان، مطرود ایشان واقع شود و او را از دخالت در امور سیاسی منع شرعی کنند و باز اگر آن شخص به این تصمیم و اخطار حکیمانه‌ی استاد و مراد خود عمل می کرد یقیناً مشکلات بعدی را برای خود و کشور به وجود نمی آورد.

اینجانب جفای به خودم را فراموش می کنم اما همه باید از امام راحل عظیم خود آموخته باشیم که جفای به ملت و تلاش برای سُست کردن بنیان نظام اسلامی قابل بخشش نیست...

سیدعلی خامنه‌ای - ۲۰/۰۴/۱۳۸۱
کد مطلب : 233733