توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۵
غرور قربانی گرفت!/ تأثیر غیبت روحانی بر رأی نیاوردن مدرس‌خیابانی
آشنا در توئیتی کنایه‌آمیز نوشت: «غرور قربانی گرفت». اشاره مشاور رئیس‌جمهور به «غرور» به نوعی اشاره‌ای به روحانی بود که حاضر نشد برای دفاع از وزیر پیشنهادی خود به مجلس برود.
غرور قربانی گرفت!/ تأثیر غیبت روحانی بر رأی نیاوردن مدرس‌خیابانی
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، غیبت روحانی در جلسه رای اعتماد مجلس حاشیه‌هایی را به همراه داشت.

نماینده مردم محلات و دلیجان در تذکر شفاهی با اشاره به تبصره 1 ماده 204 و همچنین بند 1 ماده 22 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: ماده مذکور به صراحت اعلام کرده رئیس‌جمهور هنگام معرفی وزیر پیشنهادی باید در مجلس حضور داشته باشد. علیرضا سلیمی با بیان اینکه بر اساس آیین‌نامه، اختیاری برای رئیس‌جمهور درباره حضور یا عدم حضور در مجلس برای دفاع از وزیر پیشنهادی وجود ندارد، بلکه ایشان مکلفند در مجلس حاضر شوند، تصریح کرد: گفته می‌شود ستاد ملی کرونا به ایشان توصیه کرده در مجلس حضور نداشته باشد، حال شمایی که به یک میلیون دانش‌آموز می‌گویید در آزمون کنکور شرکت کنند، آیا خون شما از آنها رنگین‌تر است؟

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سلیمی گفت: آقای امیری، معاونت امور مجلس ریاست‌جمهوری درباره عدم حضور آقای روحانی، نامه‌ای به بنده نوشتند که آن را متذکر می‌شوم. همچنین نامه رسمی دفتر ریاست‌جمهوری هم چند روز قبل برای بنده ارسال شده و هیات‌رئیسه در جریان این موضوع قرار گرفتند که رئیس‌جمهور از ستاد ملی کرونا درباره حضورش در مجلس استعلام کرده اما آنها به جهت شرایط کرونا، مصلحت ندیدند.

در نهایت زمان رای‌گیری فرا رسید که نمایندگان مجلس با 104 رأی موافق، 140 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 254 آرای ماخوذه، با تصدی حسین مدرس‌خیابانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالفت کردند.

غیبت روحانی و مخالفت نمایندگان با مدرس‌خیابانی برای تصدی وزارت صمت اما با واکنش حسام‌الدین آشنا مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور مواجه شد. آشنا در توئیتی کنایه‌آمیز نوشت: «غرور قربانی گرفت». اشاره مشاور رئیس‌جمهور به «غرور» به نوعی اشاره‌ای به روحانی بود که حاضر نشد برای دفاع از وزیر پیشنهادی خود به مجلس برود.

کد مطلب : 286230
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند