توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۴
آمریکا ناچار به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران است
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه آمریکا ناچار به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران است، گفت: اگر این امر محقق نشود ایران می‌تواند سلاح‌های مدرن وکشنده خود را به سراسر جهان ارسال کند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، کلی کرافت، در مصاحبه خود با فاکس‌نیوز با بیان این موضوع که ایالات متحده آمریکا چاره‌ای جز تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران ندارد، اظهار کرد: اگر ما صبح روز ۱۸ اکتبر بیدار شویم و تحریم‌های تسلیحاتی تمدید نشده باشند چین و روسیه می‌توانند به ایران سلاح بفروشند.

وی با بیان این مطلب مدعی شد: و پس از آن ایران این توانایی را دارد که این سلاح‌های مدرن و کشنده را برای سازمان‌های تروریستی خود به سراسر جهان ارسال کند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد تاکید کرد: از این رو ما چاره دیگری جز تمدید تحریم‌های تسلیحاتی و ترویج صلح و امنیت در سراسر جهان نداریم.

کرافت در پاسخ به سئوال شبکه فاکس‌نیوز، مبنی بر این موضوع که در صورت مخالفت روسیه و چین با قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران چه اتفاقی رخ خواهد داد، اظهار کرد: آمریکا بسیار محکم ایستاده است.

وی افزود: در این میان تنها یک راه وجود دارد و آن راه درست است، در حقیقت ما در اینجا با یک مسابقه محبوبیت طرف نیستیم و این را می‌دانیم و از سوی دیگر این موضوع را نیز می‌دانیم که روسیه و چین منتظرند تا بتوانند به ایران سلاح بفروشند.

کلی در ادامه و در پاسخ به این پرسش که دولت آمریکا برای حالتی که تحریم‌های تسلیحاتی تمدید نشود چه برنامه‌ای در نظر دارد، اظهار کرد: ما این را روشن کرده‌ایم که آمریکا از تمامی ابزارهای موجود در جعبه ابزارش استفاده خواهد کرد و این موضوع تا آنجا ادامه دارد که اطمینان حاصل کنیم تحریم‌های تسلیحاتی تمدید خواهند شد.

به گزارش میزان نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با بیان اینکه، ما در قبال تمامی کشورهایی که توسط این پرچم‌ها نمایندگی می‌شوند مسئولیت داریم، تاکید کرد: از این رو ما وظیفه داریم تا از آن‌ها محافظت کنیم و صلح و ثبات را گسترش دهیم.
کد مطلب : 286168