۱
توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳
این" بی عقلی" را پاس بداریم!
جناب حسن روحانی دوباره به سنت مالوف سیاسی چندین سال گذشته خود و آنهم اهانت به منتقدان با عبارت " مخالفت با دولت، از روی کم عقلی است " بازگشت.
این" بی عقلی" را پاس بداریم!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز جناب حسن روحانی دوباره به سنت مالوف سیاسی چندین سال گذشته خود بازگشت. خبر این بود " مخالفت با دولت، از روی کم عقلی است ". هرچند منتقدان به این سخنان عادت کرده اند اما ایشان ظاهرا فضای سیاسی کشور را همچنان مانده در سالهای 92 تا 94 می بینند و فکر می کنند منتقدان امروز همان منتقدان دیروز و دایره حضورشان محدود به چند رسانه و خبرگزاری و سایت های خبری است و نه 16 میلیون مردمی که در انتخابات به وی رای نداده اند!

بنا بر این گزارش، اما آقای محترم! باید به اطلاعتان برسانیم که دامنه مخالفت با دولت بی تدبیر و فاقد استراتژی و مملو از اختلاس های مالی و مدیریتی شما چنان گسترش یافته است که علاوه بر خیل عظیم مردم حتی می توان آنرا در حسینییه امام خمینی(ره) و در منظر و نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی و از فحوای کلام خطیب مراسم ایشان در ایام فاطمیه(س) هم شنید.

جناب آقای روحانی! گویا یادتان رفته است که شکاف های عمیق سیاسی شما با همفکران اصلاح طلبتان دائما در حال افزایش است و اگر نبود همراهی برخی از اعضای هیات رئیسه مجلس و همچنین برخی از نمایندگانی که وکیل الدوله هستند تا وکیل المله "خطر سئوال از شما" به این راحتی از بیخ گوشتان تا الان رد نشده بود و قطعا باید برای ملتی بی عقل! بنام ملت ایران که از شما می خواهد تا به حداقل ترین وظیفه خود که همانا بهبود رفاه و معیشت ایشان است پایبند باشید و پاسخگوی نمایندگان می بودید.

اما افسوس که چنین ملتی غیور و نجیب که در سخت ترین تنگناهای اقتصادی دست و پا می زند و دامنه سفره غذا و خوراکش مستمرا از اقلام مقوی تهی می گردد مجلسش در طراز او نیست نمایندگانی که باید به وظیفه رفاه ملت و موکلان خود برسند در "سندرم حصریون" گیر کرده اند و چنان زور بخود می آورند که گویی با رفع حصر همه مشکلات کشور حل خواهد شد.

از سوی دیگر هنوز سایه سخنان معاون اولتان که نسل دهه شصت را مقصر وضعیت بیکاری و بحران های اقتصادی اعلام کرده بود از فضای رسانه ای محو نگردیده است که سینه مان به لقبی دیگر از کتاب فرهنگ لغات " منتقد پرور " شما مزین گشت.

این قلم این ادعا را بدون سند و مدرک نمی گوید. رفتارهای شما و کلامتان ما را به اروپای قرن نوزدهم و ایتدای قرن بیستم می برد. پس اگر می گوییم با این سخنان شما بیگانه نیستم سخنی به گزاف نگفته ایم لاکن قسمت عجیب موضوع اینجاست که شما در لباس و محیطی تربیت یافته و رشد کرده اید که ادعای پیروی از مکتب امام صادق (ع) را دارد کسی که برای تمام منتقدان سخنی حکیمانه داشت و می توانست معاندان را به مخالفان و مخالفان را به موافقان و موافقان را به محبان و عاشقانش مبدل کند اما امروز ما از خود می پرسیم که "آیا واقعا شما یکی از شاگردان این مکتب هستید یا فقط سیاستمداری هستید که لباس روحانیت بر تن دارید؟ و می دانیم که شاید هیچوقت به جواب این سئوال نرسیم زیرا شما و مشاورانتان چنان "پیله ای" از چالش های روزانه و هفتگی و ماهیانه را برای ما مردم تدارک دیده اید که نمی توانیم به کنه افکار شما پی ببریم. 

امروز بی عقلی و ندانستن بسیاری از محرمانه های دولت جنابتان خالی از لطف نیست، از این جهت که دور نیست روزی را که پاستور را باید ترک کنید و به همراه خود تمام و یارانتان باید صندلی های دلچسب قدرت و مکنت را پشت سر گذارید ولی سوگمندانه شما سنتی را در این ساختمان به یادگار گذاردید که دامن خودتان را هم خواهد گرفت و آن هم" سنت مقصر قلمداد کردن دولت ماقبل " است. 

شاید آنروز ما خوشحال نباشیم که شما را در جایگاهی که امروز شما دولت های پیشین را در آن نشانده اید شما را بدون آنکه توان دفاع از خود را هم داشته باشید آماج انتقادات سیاسی قرار دهیم اما می دانیم که در آنروز "تمام محرمانه ها آشکار شده و همه عملکردهایتان از جمله خورشید تابان برجام " به سطح افکار عمومی خواهد آمد.

صادقانه بگویم که:
هیچوقت دوست ندارم جای شما و دلتمردانتان باشم زیرا تاریخ انقلاب اسلامی و مردم نجیب و سرافراز ایران اسلامی و منتقدان مظلوم شما قضاوت شایسته ای در طراز یک دولت انقلاب اسلامی از شما نخواهند داشت.

رضا احمد زاده
کد مطلب : 231302
۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۰:۰۹:۳۲
چهارمین کنگره بین المللی بوشهر دو قرن مقاومت برابر استعمار برگزار شد
نوستالژی خاریِ روباه پیر در استان زنده شد/ گورستان متجاوزین انگلیسی یادآور خیانت های غربی ها به ایران است.
چهارمین کنگره بوشهر دو قرن ماومت در برابر استعمار شب گذشته روبروی گورستان متجاوزین انگلیسی در محله جنوبی شهر بوشهر با حضور عبدالناصر شریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین، سید عماد حسینی عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین، دکتر شیو عبدالسلام هیئت علمی دانشگاه بهشتی و اهل نیجریه،آیت الله صفایی بوشهری نماینده مقام معظم رهبری در استان، استاندار بوشهر، فرمانده نیروی انتظامی و جمعی دیگر از مردم و مسئولان برگزار شد.
این مراسم به صورت زنده از شبکه بوشهر پخش شد و با خوانندگی حامد زمانی و سید جواد هاشمی هنرمند سینما و تلویزیون به عنوان مجری برنامه همراه شد.
مراسم با قرات کلام وحی و سرود ملی رزم نوازان سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر شروع به آغاز کرد و همه مردم با حرکت پرچم جمهوری اسلامی ایران شور و نشاط خاصی به مراسم دادند.
گورستان روباه سند دلاوری مردم بوشهر است
حجت الاسلام زاهدوست امام جمعه دلوار گفت: استان بوشهر تاریخی با بیش از دو قرن مقاومت در برابر استعمار و استکبار دارد.
وی افزود: استان بوشهر سرزمین مبارزه با استعمار و جایگاه سرداران و شیرمردان چون رئیسعلی دلواری است.
زاهددوست ادامه داد: استعمار انگلیس چهار بار به استان بوشهر حمله کرد و هر بار با شکست مواجهه شد و چیزی جز خفت نداشته است.
وی افزود: افتخار داریم امروز در چهارمین کنگره استان بوشهر در دو قرن مقاومت در جوار گورستان روباه حضور داشته باشیم و هیمنه پوشالی این حکومت اشغالگر را لگدمال کنیم.
امام جمعه دلوار خاطرنشان کرد: گورستان روباه سندی از دلامردی ها و بصیرت مردم استان بوشهر است و حضور ما در با این جمعیت انبوه به تبعیت از اجداد ماست که در برابر ظلم ایستادگی کردند و پشت ولایت به رهبری حضرت آیت الله خامنه ای آماده جانفشانی هستیم.
تقدیر از "برکت همایش"
به گفته حاضران و فعالان فرهنگی شاید نقطه عطف مراسم تقدیر و گفتگو با زهرای عزیز و دوست داشتنی بود. دختری خردسالی که سال گذشته در همین ایام پایان سال به بیماری سرطان مبتلا شده بود و وقتی روی سن همایش آمد از مردم خواست برایش دعا کنند. آن روزها زهرا از شادمانی چیزی عایدش نشده بود.
امسال اما خبری خوش برای ما به ارمغان آورده بود! زهرا خانم قصه ما با سرطان مبارزه کرد و دعای مردم جواب داده بود، بله زهرا خانم توانسته بود سلامتی کامل خود را به دست آورد و وقتی با قدم های بچه گانه‌ش روی سن آمد می شد چشم هایی که اشک در آن حلقه زده را بین جمعیت ده هزار نفری بوشهری ها ملاحظه کرد. بلاشک می توان شفا یافتن زهرا را برکت کنگره بین المللی بوشهر دو قرن مقاومت نامید.
برگزاری یک تئاتر ویژه
تئاتر نمایش نخل ها، ایستاده می میرند با هنرمندی گروه هنری نافع، هیئت محبین آل یاسین شهر آبپخش برگزار شد. این تئاتر مفهومی که در نوع خود ابتکاراتی داشت به رشادت های رئیسعلی از آغاز شکل گیری مبارزه وی تا شهادت و نحوه جان باختن او می پردازد.
استعمارگران کل جهان را سفره لذیذ خود می دانند!
نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر دیگر سخنران این مراسم بود و گفت: تهدید ها، سخنان اندکی از کینه حیوانی درونی استکبار است.
وی افزود: تاریخ ما مانند خورشید می درخشد در فضای تاریخی جهان باید بتوانیم این میراث را به خوبی پاس بداریم و ملت را از این رشادت های حماسی آگاه سازیم.
صفایی بوشهری ادامه داد: جهان استکبار به سرکردگی ابرقدرت ها همواره طوری به سرزمین های دیگر نگاه می کند که جغرافیایی برای کسب ثروت بیابد به همین دلیل به دنبال تسلط بر مراکز قدرت این سرزمین ها هستند.
وی عنوان کرد: نام غربی ها همواره با تهاجم نظامی، استعمار نو و فرا نو در تاریخ ثبت شده و همواره به دنبال این بودند که مردمان جهان را مانند طعمه ای ببلعند و در قدرت خود هضم کنند.
صفایی بوشهری با اشاره به خیانت های استعمارگران و مستکبران گفت: گروهی استکباری خود برتر بین در اندیشه نظمی در جهان بودند که خود بتوانند آن را مدیریت کنند و مرد جهان را به بردگی بکشند و سرمایه آنها را به تاراج ببرند و مقاومت ها را سرکوب کنند.
وی ادامه داد: اما سخنرانی ها، بیانیه های آنان و تهدید ها، سخنان اندکی از کینه حیوانی درونی آنها را نشان می دهد. این حرف ها در مقابل آن کینه و برنامه ریزی مدون و عظیم در جهت براندازی نظام های مردمی قابل اندازه گیری نیست.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: استعمارگران جهان را سفره ای لذیذ برای خود فرض می کنند و خود را صاحب آن می دانند کوچکترین حرکت مقاومت را به سختی پاسخ می گویند.
وی افزود: در قرآن و معارف سیاسی اسلام تصریح شده است که هویت دشمن، دشمنی است، حتی اگر نرمش نشان دهد. حتی میز مذاکره او سرشار از دشمنی است و به دنبال این است که طرف مقابل خود را نابود کند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: این استان مدرسه آموزش استکبار ستیزی و استعمار ستیزی است.
وی با اشاره به تارخی مقاومت در برابر استعمار گفت: تاریخ ایران همواره مشاهده کرده است که بیگانگان به دلیل موقعیت ویژه و ذخائر غنی و تاثیرگذاری بالا محل تهاجم سخت کشورهای بیگانه بوده است. مثلا اروپایی ها بارها به شمال و جنوب ایران حمله کردند یا امریکا در 8 سال دفاع مقدس مستقیم به آبراه خلیج فارس حمله کرد. شش قرن پیش پرتقالی ها به استان بوشهر حمله کردند.
صفایی بوشهری ادامه داد: دو قرن پیش انگلستان به بوشهر حمله کرد و چهار بار این عمل ننگینن را انجام داد، خود در منطقه دور دست بودند و به خاطر منافع استراتژیک و منابع و موقعیت ایران به این مرزبوم حمله و بوشهر را نشان گرفتند.
وی افزود: اما هر بار که حمله کردند عالمان بزرگ این منطقه و ستارگان برزگ آل عصفور، سید مرتضی اهرمی، مجتهی برازجانی و غیره و سردارانی مانند احمد خان و باقرخان تنگستانی و رئیسعلی دلواری حماسه آفریدند.
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: استان بوشهر شناسنامه استعمارستیزی ایران است، بوشهر ولایتمدار، استکبار ستیز که انگلستان را به زانو درآورد.
همنوایی مبارزان خارجی با مردم بوشهر
در بخش بعدی مراسم میهمانان خارجی سخنرانی کوتاهی با مردم داشتند.
ناصر عبدالشریف نماینده جنبش جهادی فلسطین گفت: استعمار شاید بیشتر از جنگ های جهانی دوم از مردم جهان قربانی گرفته است، پادشاه بلژیک حدود 10 میلیون انسان را کشت. همین آمریکا کشوری خالی از جمعیت نبود، بلکه تمدنها داشت که از بین بردند.
وی افزود: شاید اروپایی ها برای خودشان تمدن داشته باشند، اما تاریخ نشان داد که استعمارگرانشان برای مناطق جهان فساد هدیه بردند!
ناصر عبدالشریف ادامه داد: سال 1917 نخست وزیر بریتانیا وعده تشکیل رژیم صهیونیستی داد، در حالی که این سرزمین متعلق به بریتانیا نبود. در همان سال بریتانیا سرزمین فلسطین و قدس را به تصرف درآورد و از همان زمان همه زیرساخت ها برای تشکیل رژیم صهیونیستی شکل گرفت.
وی عنوان کرد: قبل از حضور انگلیس در فلسطین یهودها چند هزار نفر بیشتر نبودند که بعد از این اقدام جمعیت یهودیان بیشتر شد. در حالی که انگلیسی ها اجازه شلیک یک گلوله به فلسطینی ها نمی دادند بیش از هزار نیروی انگلیسی در فلسطین فعالیت نظامی داشت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح قیام علیه بریتانیا از این سرزمین آغاز شده است و تا حصول نتیجه یعنی پایین کشیدن پرچم استعمار نباید تمام شود.

شیو عبدالسلام شاگرد شیخ زکزاکی از نیجریه گفت: ما همه در حال فداکاری در راه اسلام هستیم، شیخ زکزاکی می گوید دوران مبارزه در برابر انگلیس خیلی سخت بوده است. راه استعماری ادامه دارد، حدود 50 سال است که به دنبال آزادی کشور هستیم اما هنوز خبری از آزادی نیست.
وی افزود: کشوری که بیش از 180 میلیون جمعیت دارد، اما رئیس کشور اگر بیمار شود باید برای درمان به انگلیس برود! زبان رسمی کشور انگلیسی است اما در خانواده و کوچه و محله به به زبان محلی صحبت می کنیم.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد: مقاومتی که در بوشهر انجام شده باید تقویت شود. تا برای دیگر مردم ظلم دیده دنیا الگو قرار گیرد.
وی ادامه داد: شیخ زکزاکی به دنبال آزادی مردم نیجریه است که همه اختیارات دست مردم باشد نه اینکه از انگلیس بیایند و همه ثروت ها را به تاراج ببرند. موضوع فلسطین در نیجریه دارای اهمیت است و روز جمعه آخر ماه رمضان تظاهرات برگزار می شود.
جریان "شیرازی" مهره استکبار و انگلیس است
بخش بعدی مراسم به ارتباط زنده اینترنتی با یکی از فعالان سیاسی در انگلستان اختصاص پیدا کرد.
مسعود شجره رئیس سازمان حقوق بشر اسلامی در انگلیس گفت: یکی از ابزار استکبار کشتار دسته جمعی است که در کشورهای افریقا قابل مشاهده است. در این حرکت به دنبال ایجاد ترس در مردم هستند که برای مقابله با جنایات انگلیس باید اعتماد به نفس داشته باشیم.
وی افزود: آموزه های قرآن در اسلام دارای جایگاه مهمی است و هیچ وقت استعمار نمی تواند حرکتی انجام دهد.
شجره خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد از طرفداران سید صادق شیرازی حرکتی در سفارت ایران در انگلیس انجام داده اند که این حرکت دست نشانده استکبار است برای نفوذ.
وی ادامه داد: استکبار هیچ جا موفق نشده است تا اینکه مردم همان جا عامل نفوذ شده اند و گروه شیرازی یکی از مهره های روشن استکبار است.
از نکات جالب این مراسم همزمانی خروش ده هزار نفری مردم استان علیه استعمارگر کهنه و روباه پیر، انگلیس بود و همزمان عده ای دست نشانده همین دولت خبیث به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن یورش بردند.
تجلیل از هنرمندان مقاومت
در بخش بعدی همایش از خانواده عالمان و مجاهدین مقاومت و سید رضا صافی کارگردان فیلم پیناکیو و عمو سردار و شهدای مدافع حرم تجلیل شد.
اجرای پرشور خواننده حماسی مقابل گورستان روباه
آخرین برنامه که مردم را به وجد آورد و شور و حرارت خاصی به آنها انتقال داد اجرای زنده حامد زمانی بود که هم صدایی شعارهای انقلابی و ضد استعمار مردم، فضای نادری را ایجاد کرد و پیر و جوان با این خواننده همخوانی می کردند.