توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۸
امام؛ بدون تحریف/ تذکر امام خمینی به حاج احمد
مرحوم حاج احمد خمینی خاطره‌ای جالب در ارتباط با توجه امام به ساده بودن بیت‌شان نقل می‌کنند.
امام؛ بدون تحریف/ تذکر امام خمینی به حاج احمد
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، یکی از وجوه بارز زندگی امام خمینی (ره) توجه ایشان به سادگی محل زندگی‌شان بود. رویه‌ای که هم در قم، هم در نجف و در جماران آن را رعایت می‌کردند. تصاویر بجا مانده از محل زندگی امام در تبعید و دوران رهبری نظام جمهوری اسلامی گواه روشنی بر این سبک زندگی است که تا آخر عمر رعایت کردند.


متن زیر خاطره‌ای از مرحوم حاج احمد خمینی است که در روزنامه رسالت (شماره 72/3/9) منتشر شده و در ارتباط با توجه امام به ساده بودن بیت‌شان است:

 
حاج احمدآقا نقل می‌کند: روزی از برداران سپاه مستقر در بیت امام درخواست کردیم جلوی ایوان بیت را نرده‌ای نصب کنند. وقتی مشغول این کار شدند، امام وارد شد و فرمودند "احمد چه کار می‌کنی؟" عرض کردم برای حفاظت جان سیدعلی (فرزندم) که خدای ناکرده به پایین پرت نشود، از برادران خواسته‌ام که نرده‌ای جلوی ایوان نصب کنند و این کار مرسومی در همه خانه‌هاست. 

 
امام فرمودند "شیطان از همین‌جا سراغ آدم می‌‌آید. اول به انسان می‌گوید منزل شما احتیاج به نرده دارد، بعد می‌گوید رنگ می‌خواهد، سپس می‌گوید این خانه کوچک است و در شان شما نیست و خانه بزرگتر می‌خواهد و آرام آرام، انسان در دام شیطان می‌افتد."
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 245019