۱
توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۴
این دولت نه با عصا که با ویلچر هم توان راه رفتن ندارد اوژانس را خبر کنید!
امروز این احساس در میان عموم مردم وجود دارد که دولت کشور را یله و رها کرده است. معیشت در اوج فشار و کم رونق، اقتصاد در تحریم بیرونی و سوء مدیریت کلان وزیران و بازار سکه و طلا و ارز در مسابقه ای خطرناک در حال نابود کردن سرمایه های مردم و تولید کنندگان و فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی می باشد.
این دولت نه با عصا که با ویلچر هم توان راه رفتن ندارد اوژانس را خبر کنید!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز اولین مصاحبه قالیباف در قد و قامت رئیس مجلس با سیمای جمهوری اسلامی را دیدیم و شنیدم که بجا دیدیم که نکاتی را تذکرا و تکمیلا در این خصوص بیان کنیم:

1- قطع و یقین مجلس یازدهم بدلیل فرصت کمی که از عمر دولت اعتدایون باقی مانده است فرصتی برای اقدامات بستر ساز آنهم بدست مدیران کلان این دولت را ندارد و برنامه هایشان را باید برای دولت بعدی ذخیره کنند.

2- عصای دولت حسن روحانی تا به امروز و با رفتارهایی که با مجلس دهم دیدیم قطعا مجلس نیست و این عصا بیشتر کدخدای مودب آمریکایی - اروپایی بوده است تا مجلس شورای اسلامی. به عبارت دیگر دولت حسن روحانی گره گشایی امور کشور را در مرزهای آمریکا و اروپا جستجو می کند تا نگاه بداخل و با توجه به عمر دولت تا سال 1400 بعید است که بتواند این عادت را ترک کند.

3- به نظر یکی از کارهای ارزشی این مجلس شفاف سازی آرای نمایندگان در لوایح و طرح های مختلف می تواند باشد که با حذف کردن تاجگردون از مجلس  کلید خورد و فضای تیره لابی گری و رانت خواری و خنثی بودن مجلس قبلی را از ساختمان بهارستان زدود. پس از اعتراف تلخ و دیرهنگام و متأسفانه بدون عذرخواهی رئیس جمهور نسبت به کوتاهی در امر مسکن، می توان انتظار دومینویی از اعترافهای بعدی این دولت در سایر بخش ها مانند: حذف کارت سوخت، حذف طرح شبنم و ایران کد، ماجرای بورسیه و برجام چای و...  را هم داشت.لذا ضرورت شفاف سازی و محرم دانستن مردم در مراحل مختلف اجرایی برای ایجاد نظارت همگانی و فشار افکار عمومی برای مواقعی که دست های پشت پرده برای تغییر مسیر درست طرحها به حرکت در امده اند ضروری می نماید.

4- رزومه آقای قالیباف نشان می دهد که وی فردی ذاتا عملگرا و تحول خواه است لذا در نگاه اول قرار گرفتن در راس قوه تقنینی کشور جدای از تردید در توانایی ایشان در انجام وظایف مرتبط با این جایگاه، این نوید را هم می دهد همانگونه که وی در هر جا مسئولیتی گرفته است منشاء تحولات مثبت زیادی هم شده است در این جایگاه هم تحولات زیادی در پیش خواهد بود. هر چند داشتن سوابق جنگی و اجرایی با جایگه فعلی ایشان همخوانی ندارد اما با لحاظ کردن روحیات و سوابق ایشان میتوان به عملکرد وی در جایگاه قوه مقننه امیدوار بود.

در مجموع امروز این احساس در میان عموم مردم وجود دارد که دولت کشور را یله و رها کرده است. معیشت در اوج فشار و کم رونق، اقتصاد در تحریم بیرونی و سوء مدیریت کلان وزیران و بازار سکه و طلا و ارز در مسابقه ای خطرناک در حال نابود کردن سرمایه های مردم و تولید کنندگان و فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی می باشد، از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب هم بدرستی بر ادامه کار دولت تا آخرین روز حیاتش تاکید کرده اند لذا مدیریت میدانی و قاطع قالیباف می تواند دولت را سر خط کرده و به فعالیت وادار سازد و اگر این مجلس انقلابی نیز نتواند دولت پیر و خسته را بکار وادارد.

بنظر راقم تغییر نگاه مجلس به ادامه مشروعیت و مقبولیت دولت می تواند روند نزولی گرفته و به تبع آن رهبری معظم انقلاب را نیز به تصمیمی تاریخی در تکرار تاریخ دهه 60 برسانند لاکن در حال حاضر حمایت از کارگزان دولت از اهم وظایف آحاد مردم است.

رضا احمد زاده
کد مطلب : 285070
۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۱۹:۲۳:۲۷
چرخ آهنی هم دیگر دولت وروحانی را حرکت نمی دهد