۴
توصيه به ديگران
۱
يکشنبه ۳ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۱۵
رونمایی از روبات نمازخوان+ عکس
روباتی نمازخوانی که توسط مخترع بجنوردی با هدف آموزش این فریضه الهی به کودکان ساخته شده با حضور مسئولان خراسان شمالی رونمایی شد.
رونمایی از روبات نمازخوان+ عکس
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، روبات نمازخوان مخترع بجنوردی صبح یکشنبه در جلسه هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، با حضور جمعی از مسئولان استانی، به صورت رسمی رونمایی شد.

این روبات با هدف آموزش فریضه الهی نماز به کودکان به ویژه در مهد کودک ها توسط مرتضی تقوی؛ پژوهشگر و استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد ساخته شده است. 

وی در این مراسم در مورد اختراع خود گفت: ربات نمازخوان به پیشنهاد موسسه قرآنی بهشت انتظار بجنورد در مدت چهار ماه طراحی و ساخته شده است.

تقوی با بیان اینکه برای ساخت این روبات ۱۵ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، اظهار داشت: شش میلیون ریال از این مبلغ توسط دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی تامین شده است.

وی اضافه کرد: این ربات ۳۰ سانتیمتری به گونه ای طراحی شده که دستورات ارکان نماز همچون رکوع، سجود، قنوت و ... را اجرا می کند و برای آموزش نماز به کودکان و نونهالان بسیار مناسب است.

به گفته تقوی در حال حاضر این روبات با اتصال به رایانه این دستورات را اجرا می کند و در فاز بعدی با تکمیل و ارتقاء آن، بدون اتصال به رایانه می تواند تمامی این اعمال را انجام دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، با وجود اینکه این مخترع بجنوردی گفته که روبات الکتریکی آموزش دهنده نماز، برای نخستین بار است که در کشور طراحی و ساخته می شود اما بر اساس اطلاعات موثق پیش از این و در سال ۸۸ جمشید شهرکی از مخترعان استان سیستان و بلوچستان یک روبات نمازخوان با هدف آموزش و آشنایی کودکان با نماز طراحی و اختراع کرد.
کد مطلب : 39459
حسان تاجیک
۱۳۹۱-۱۰-۰۴ ۲۲:۰۸:۲۹
با سلام خدمت شما
این عکسی که شما به عنوان آقای مرتضی تقوی گذاشتید ، در اصل عکس آقای اکبر رضایی مخترع ربات نماز خوان در ورامین است و اون شخصی هم که جلو ایشون میبینید آیت الله سید مرتضی محمودی امام جمعه شهرستان ورامین میباشد ، این ربات در اصل اختراع آقای اکبر رضایی است
برای اطلاعات بیشتر میتونید به سایت ورامین نیوز بروید .
 
محمد
۱۳۹۱-۱۰-۰۵ ۱۴:۵۸:۴۶
در اصل همون طور که توی خبر نوشته شده این ربات توسط آقای شهرکی در سال 88 ثبت شده و احتمالن هم یکی دو سال قبل از ثبتش ساخته شده بوده" (9632)
 
اکبررضایی
۱۳۹۱-۱۰-۰۵ ۱۳:۱۷:۴۶
با سلام خدمت شما
طبق مقررات پلیس فتا سو استفاده از اسم و یا عکس دیگری در خبرها جرم محسوب می شود بنده با توجه به ارادتی که به اصحاب رسانه دارم قصد دارم از این سایت خبری به پلیس فتا شکایت کنم امیدوارم بعداً گله ای نباشد
ملتمس دعا

برادر بزرگوار سلام علیکم عرض به خدمت شما سایت عصر امروز این خبر را به نقل از خبر گزاری مهر زده است وفانونا شما باید از خبر گزاری مهر گله وشکایت داشته باشید
 
فتوشاپ
۱۳۹۱-۱۰-۰۵ ۲۰:۵۳:۰۸
این عکس که کاملن واضحه که فتو شاپ شده مخصوصن قسمت پشتی و تاقچه...!!!!!