توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۰
مخالفت مردم ژاپن با پیوستن به «ائتلاف آمریکایی» در تنگه هرمز
نتایج یک نظرسنجی در ژاپن نشان می‌دهد نزدیک به دو سوم مردم این کشور با حضور نیروهای ژاپنی در ائتلاف تحت رهبری آمریکا در خلیج فارس و تنگه هرمز مخالف هستند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، یک نظرسنجی در ژاپن از مخالفت اکثر مردم این کشور با پیوستن به ناوگروه تحت رهبری آمریکا در خلیج فارس و تنگه هرمز حکایت دارد.

 
به نوشته پایگاه خبری «کیودو»، در این نظرسنجی که به صورت تلفنی و با نمونه‌هایی از سرتاسر ژاپن انجام شده، ۵۷.۱ درصد، یعنی حدود دو سوم پاسخ‌دهندگان، گفته‌اند که با پیوستن به این «ائتلاف» مخالف هستند. تنها ۲۸.۲ درصد از شرکت‌کنندگان با چنین اقدامی موافق بوده‌اند و بقیه نیز گفته‌اند در این مورد نظری ندارند.

 
توکیو یکی از ۶۰ پایتختی است که به گفته آمریکا برای پیوستن به گروهی تحت رهبری واشنگتن برای گشت‌زنی دریایی در خلیج فارس و تنگه هرمز دعوت شده‌اند. تاکنون تنها رژیم صهیونیستی و انگلیس به صورت رسمی برای حضور در این ائتلاف اعلام آمادگی کرده‌اند.

 
مقام‌های ژاپنی هرچند گفته‌اند درخواست آمریکا را مورد بررسی قرار می‌دهند، اما به نوشته رسانه‌های ژاپنی توکیو از بیم تشدید تنش با تهران، تمایلی ندارد واشنگتن را در این ائتلاف همراهی کند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 267458