توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۴
تلاش داعش برای کنترل شمال افغانستان
رئیس کمیته اجرایی کشورهای مستقل مشترک المنافع از وضعیت در مناطق مرزی افغانستان همجوار با تاجیکستان ابراز نگرانی کرد.
تلاش داعش برای کنترل شمال افغانستان
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، «سرگئی لیبید اف» رئیس کمیته اجرایی کشورهای همسود در خصوص وضعیت در مناطق مرزی افغانستان همجوار با تاجیکستان ابراز نگرانی کرد.

 
وی در نشست کمیته فرماندهان ستاد های کل نیروهای مسلح جامعه همسود که اخیرا به میزبانی تاجیکستان در شهر دوشنبه برگزار شد، اظهار نظر کرد.

 
در این نشست نمایندگان آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان، کمیته اجرایی همسود، مرکز ضد تروریستی همسود و دبیرخانه شورای وزرای دفاع کشورهای مشترک المنافع شرکت کردند.

 
مسائل مربوط به توسعه یک سیستم دفاع هوایی متحد کشورهای عضو همسود و سازگاری آن با حل وظایف دفاع هوایی و فضای در دستور کار این جلسه قرار داشت.

 
مسائل مربوط به همکاری در زمینه استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و مقابله با پهپادها، پیش نویس طرح های توسعه همکاری نظامی کشورهای عضو برای سال های تا 2025 در زمینه تقویت و تثبیت تلاش های هر یک کشور عضو برای تامین امنیت ملی و جمعی از جمله دیگر موضوعاتی بود که در این نشست بررسی شد.

 
رئیس کمیته اجرایی همسود در سخنانی ضمن این نشست گفت: اجرای طرح های مربوط به نصب سیستم دفاع موشکی آمریکا در لهستان و جمهوری چک  و حضور تجیهزات نظامی «واشنگتن» در اروپای غربی و جنوب – شرقی در مرز های خارجی جامعه همسود تنش ایجاد می کند.

 
وی همچنین وضعیت در خاورمیانه و افغانستان را پیچیده عنوان کرد و گفت: تلاش های داعش برای تحت کنترل قرار دادن مناطق مرزی در شمال افغانستان از جمله در مرز با تاجیکستان نگران کننده است.

 
لیبید اف گفت: در این راستا ضرورت به تلاش کشورهای عضو همسود برای حفظ صلح و تامین توسعه پایدار، امروزه اهمیت ویژه ای کسب کرده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 254353