توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۳
کرونا در جنوب کشور خیز برداشت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش شمار مبتلایان کرونا در استان بوشهر در روزهای اخیر خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، کرونا یکی از ویروس‌های خطرناک است که همه مردم را در معرض خطر و ابتلا قرار داده است. مقابله با این ویروس برای جلوگیری از ابتلا یکی از موارد مهم و ضروری است که رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت برای همه مردم به ویژه افرادی‌که بیماری زمینه‌ای دارند امری مهم و اجتناب‌ناپذیر است.

سالمندان، دیابتی‌ها، بیماران تنفسی و افرادی که دچار بیماری زمینه‌ای هستند بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند و در این راستا کسانی‌که دارای علائم و نشانه‌های ویروس کرونا هستند باید حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند چراکه این ویروس می‌تواند در کوتاه ترین زمان به دیگران منتقل شود و افرادی زیادی را کرونایی کند.

مغازه‌دار بوشهری در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه برخی مردم دستورالعمل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند اظهار داشت: زدن ماسک و پوشیدن دستکش برای خرید از مغازه باید به عنوان یک فرهنگ مورد توجه همه مردم قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه مغازه‌داران در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند گفت: در صورتیکه افراد ناقل به کرونا موارد بهداشتی را رعایت نکنند سبب انتقال به مغازه‌دار و سپس کسبه هم به دیگران سرایت می‌دهد و ممکن است در یک مراجعه به مغازه چندین نفر به کرونا مبتلا شوند.

همیاری مغازه‌‌دارها در مقابله با ویروس کرونا ضروری است

کسبه دیگری هم با بیان اینکه همیاری مغازه‌‌دارها در مقابله با ویروس کرونا ضروری است بیان کرد: در این راستا ضدعفونی تجهیزات مغازه‌ها برای جلوگیری از شیوع بیماری امری مهم است.

وی، با بیان اینکه باید مشتریان دارای ماسک و دستکش در مقابله با کرونا باشند تصریح کرد: شهروندان به منظور جلوگیری از شیوع کرونا و مبارزه برای ریشه کنی آن در راستای ارتقا سلامتی خود باید توصیه‌های بهداشتی را مورد توجه قرار دهند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه هنوز دارویی برای درمان و واکسنی برای مصونیت ماندن از ویروس کرونا کشف نشده است اظهار داشت: اکنون ویروس کرونا همه جهان را در بر گرفته است و تنها راه مصونیت ماندن از این ویروس توجه به دستورالعمل وزارت بهداشت است.

یکی از عوامل مهم شیوع بیماری کرونا عدم فاصله‌گذاری اجتماعی است

سعید کشمیری با بیان اینکه یکی از عوامل مهم شیوع بیماری کرونا را عدم فاصله‌گذاری اجتماعی است تاکید کرد: زدن ماسک و پوشیدن دستکش در مکان‌های پرتردد و بازار امری مهم و ضروری است و باید مردم به توصیه‌های وزارت بهداشت در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توجه ویژه‌ای کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بابیان اینکه مردم باید از حضور در تجمعات بپرهیزند و فقط برای انجام کارهای ضروری در اجتماعات تردد کنند خاطرنشان کرد: رعایت‌نکردن دستورالعمل‌ها توسط عده‌ای از مردم خطرناک است و سبب شیوع کرونا در جامعه می‌شود.

در عید فطر باید مغازه‌ها به سبب جلوگیری از شیوع بیماری تعطیل شود

کشمیری با تاکید بر تعطیلی بازارهای برخی شهرهای استان بوشهر گفت: از بازاریان و اصناف دیلم، گناوه، بوشهر، دلوار، برازجان، اهرم، خورموج، دیر، کنگان، عسلویه و جم  تقاضا می‌شود به‌سبب جلوگیری از شیوع بیماری تا پایان تعطیلات عید فطر مغازه‌ها را تعطیل کنند.

وی تاکید کرد: با همکاری  مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به تأخیر انداختن سفرها، به سوی غلبه بر این ویروس حرکت کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش شمار مبتلایان کرونا در استان  بوشهر طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: افزایش بیماران کرونایی در استان بوشهر هشدار جدی به مردم برای رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در همه سطوح جامعه است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر رعایت پروتکل بهداشتی در صنف‌ها و کسبه را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد:  اکنون خیلی از صنف‌ها دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند که این مهم زمینه افزایش بیماران کرونایی را در شهرها فراهم می‌کند.

کشمیری، همکاری مردم در مقابله با ویروس کرونا را امری مهم و ضروری خواند و تاکید کرد:تلاش‌های کادرهای درمانی در مبارزه با ویروس کرونا تنها با همکاری مردم موفقیت آمیز است.

برخی مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا را فراموش کردند

وی بیان کرد: برخی از مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا را فراموش کرده‌اند و همین عامل سبب تشدید  افزایش  شیوع ویروس در سطح استان بوشهر شده است.

کشمیری با بیان اینکه عدم رعایت دستورالعمل‌ها سبب افزایش بیماری کرونا می‌شود تصریح کرد: بررسی‌ها نشان داده که استفاده  از ماسک هنگام خروج از منزل، شستشوی مرتب دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیر ضروری و رعایت فاصله در روابط اجتماعی، در جلوگیری از گسترش بیماری کووید 19 مؤثر است.

وی با بیان اینکه وضعیت کرونا در استان بوشهر در مسیر افزایش مبتلایان است افزود: براساس نتایج آزمایشات، طی روزهای گذشته و امروز  بیماران کرونایی در استان بوشهر در مسیر افزایش  قرار گرفته و فزونی یافته است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر تاکید کرد: آمار بالای امروز نشان‌دهنده این واقعیت است که ویروس در جامعه در حال گسترش است و هرگونه سهل انگاری در این باره، برای جامعه زیان‌بار بوده که لازم است مردم رعایت بهداشتی در همه سطوح جامعه را مورد توجه قرار دهند.

به‌زودی 2 آزمایشگاه دیگر در عسلویه و دشتستان راه‌اندازی می‌شود

کشمیری از راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این راستا آزمایشگاه تشخیص کرونا در مرکز استان  راه‌اندازی شده و به‌زودی 2 آزمایشگاه دیگر در عسلویه و دشتستان راه‌اندازی می‌شود.

وی از تخصیص اعتبار لازم برای راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: 45 میلیارد ریال اعتبار برای راه‌اندازی 3  آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان بوشهر تخصیص یافته است که تاکنون یک آزمایشگاه آن فعال شده  و مابقی در روزهای آینده وارد مدار فعالیت می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به راه‌اندازی مرکز بیماریابی کرونا  مراکز بهداشتی درمانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تاکنون 17 مرکز بیماریابی کرونا در مناطق مختلف شهری راه‌اندازی شده که نقش مهمی در شناخت افراد ناقل به ویروس کرونا داشته است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 282767