توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸
گزارشی از غرفه آیت الله العظمی جوادی آملی در نمایشگاه قرآن/
تلفیق علم و فناوری در بیان آموزه های دینی
بازدیدکنندگان بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن با انتخاب یک شماره می‌توانند با دیدگاه‌های آیت‌الله العظمی جوادی آملی در حوزه‌های مختلف آشنا شوند و این نمایانگر نوآوری در غرفه این مرجع تقلید است.
تلفیق علم و فناوری در بیان آموزه های دینی
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کار خود را از 21 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) تهران آغاز کرد و خبرنگار ما طی بازدیدی از این دوره نمایشگاه، گزارشی از فعالیت های نوآورانه غرفه آیت الله العظمی جوادی آملی با مسئولیت حجت الاسلام والمسلمین «امیرمیثم سعیدی» مسئول امور فرهنگی، اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی در تهران، تهیه کرده است که مشروح آن در ادامه می آید.

همه چیز مرتب است و منظم؛ قفسه کتابی در میانه این غرفه تعبیه شده است که حکایتگر روحیه علمی و پژوهشی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی است و این موجب افزایش جذابیت این غرفه در نگاه مخاطبان شده است.

حجت الاسلام سعیدی در این باره به خبرنگار ما گفت که حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی از مراجع معظم تقلید جهان تشیع، همیشه توصیه به بیان آموزه های قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با زبان روز و در قالب هنرمندانه دارد، تاکید کرد که به این منظور دفاتر نمایندگی آیت الله العظمی جوادی آملی در سراسر ایران، رویکردی علمی و محققانه را در انتشار معارف دینی و اجرای برنامه های دینی در پیش گرفته اند.

بازدیدکنندگان بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور در غرفه آیت الله العظمی جوادی آملی با مسئولیت دفتر نمایندگی این مرجع تقلید در تهران، با انتخاب یک شماره می توانند دیدگاه های معظم له را در موضوعات مختلف را بشنوند.

مسئول امور فرهنگی، اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی در این باره گفت که دفتر این مرجع تقلید عظیم الشان در تهران (خیابان مجاهدین اسلام، نرسیده به میدان شهدا، پلاک 56) تلاش کرده است اقشار مختلف مردم به ویژه گروه های تحصیل کرده، فرهیخته و پژوهشگر جامعه با حضور در غرفه این مرجع عظیم الشان جهان تشیع، با تازه ترین دیدگاه های معظم له در حوزه های مختلف آشنا شوند از اینرو با اختصاص اتاق صوتی و تصویری در این نمایشگاه، مخطبان را به استفاده از این نظرات دعوت می کند.

مشاهدات خبرنگار ما حکایت از این دارد که اقشار مختلف مردم یک به یک با حضور در غرفه آیت الله العظمی جوادی آملی در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم حضور می یابند و ضمن بازدید از بخش های مختلف این غرفه و آشنایی با تازه ترین آثار و محصولات مرتبط با این مرجع تقلید، از مشاوره های مذهبی که توسط کارشناسان مختلف ارائه می شود، استفاده می کنند.
 
سعیدی در جمع بندی فعالیت های غرفه غرفه آیت الله العظمی جوادی آملی در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد که ما در کنار همه فعالیت های فرهنگی و علمی، تلاش داریم مردم را با یکی از جالب ترین و نوترین برنامه های دفتر این مرجع معظم تقلید در تهران، آشنا کنیم؛ این برنامه عبارت است از برگزاری کارگاه آموزشی «خوب زیستن.»

مسئول امور فرهنگی، اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی پیش از این به خبرنگار ما گفته بود که هدف از برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی «خوب زیستن» ارتقای مهارت های شاد زیستن، مهارت های ارتقای هم کلامی، مهارت های کاربردی دوره های رشد برای اصلاح و ارتقا و مقابله با انواع عوامل ناامیدکننده، است.

سخن آخر اینکه، دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی در تهران می کوشد با نوآوری و خلاقیت و استفاده از تازه ترین فناوری های روز و دانش جدید، مردم را با معارف دینی آشنا کند و این موضوع در غرفه این مرجع تقلید در نمایشگاه قرآن مشهود است.
کد مطلب : 260563