توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
فروش 205 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفتی در بودجه 1400 فاجعه و تحویل زمین سوخته به دولت آینده است
مبنی بر اینکه قرار است دولت در سال آتی 205 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفتی بفروشد که معنایش فاجعه و تحویل زمین سوخته به دولت بعدی است.
فروش 205 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفتی در بودجه 1400 فاجعه و تحویل زمین سوخته به دولت آینده است
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز،‌ الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه 5 آذر) در جلسه علنی مجلس و تذکر ماده 75 قانون آئین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: من از کار کمیته اصلاح ساختار بودجه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای اصلاح ساختار بودجه و جلسات متعدد و زحماتی که کشیده‌اند تشکر می‌کنم اما این را باید بدانیم که نباید آزاداندیشی و نظر دادن را از نمایندگان مجلس بگیریم و به همین دلیل باید به همگان اجازه دهیم که نمایندگان فرصت اظهار نظر داشته باشند.

وی افزود: برداشت دستگاه‌های اجرایی از مصوبات ما ملاک عمل است و در صورتی که این برداشت اشتباه باشد می‌تواند برای کشور مشکلاتی را ایجاد کند.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: ما در بودجه با شرایطی مواجه هستیم که شنیده‌ام 205 هزار میلیارد تومان دولت بنا دارد اوراق سلف نفتی بفروشد که معنایش یعنی فاجعه و تحویل زمین سوخته به دولت بعدی.

نادران گفت: دولت و مجلس باید درباره اصول بودجه سال آینده با یکدیگر نشست داشته و کلیات آن را بررسی کنیم.

وی گفت:‌ نباید اینگونه باشد که که اموال  آیندگان را با فروش اوراق بفروشیم و روی مسائل اساسی کار نکنیم.

وی تصریح کرد: باید دولت و مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه خلاصه هزینه و منابع و درآمدهای بودجه سال آینده را به صورت مشترک بررسی کنند.

نماینده تهران در مجلس گفت: نباید طوری شود که لایحه بودجه به مجلس بیاید و کمیسیون تلفیق به دلیل اشکالات فراوان کلیات بودجه را رد کند این در حالی است که در سال گذشته وقتی بودجه به سران قوا رفت محرمانه شد و امکان بررسی و ارائه پیشنهادات گرفته شد و در نهایت مشکلات اقتصادی فعلی ایجاد شد به همین دلیل از کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌خواهم در جلسات متعدد با دولت  جزئیات بودجه را به صورت مشترک با یکدیگر بررسی کنند.
کد مطلب : 290588
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند