توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
بازگشت پیکر فرزند پس از یک سال چشم انتظاری
پیکر شهید مدافع حرم «علی اکبر زوار» پس از گذشت یک سال از شهادت به همراه پیکر «سیدرضا حسینی» صبح امروز (سه‌شنبه) در مشهد مقدس تشییع شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، پیکر پاک شهیدان مدافع حرم از لشکر فاطمیون «سید رضا حسینی» و «علی اکبر زوار» صبح امروز (سه‌شنبه 30 آذرماه) در مشهد مقدس تشییع شد.

 
مراسم تشییع از صبح امروز با حضور خانواده شهدا و ایثارگران در مهدیه مشهد آغاز شد و پیکرهای مطهر پس از قرائت زیارت عاشورا بر روی دستان مردم تا حرم مطهر رضوی تشییع و گرد مضجع شریف امام هشتم طواف داده شد.

 
قرار است پیکر مطهر شهید علی اکبر زوار برای خاکسپاری به بهشت رضا (ع) و پیکر مطهر شهید «سید رضا حسینی» نیز برای انجام مراسم تشییع دیگری به شاندیز منتقل شود.

 
«لیلی سخی سیاسنگ» مادر شهید «علی اکبر زوار» به خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، می گوید: خودش گفته بود، دوست دارم شهید شوم و پیکرم چون مادرم حضرت زهرا (س) مفقود شود و حتی پاره ای از پیکرم برنگردد، اما دعاهای شبانه روزی و دلتنگی هایم سرانجام جواب داد.

 
مادر شهید پس از یک سال و چهار ماه چشم انتظاری هفته گذشته زمانی که از سفر سوریه بازگشته بود، خبر شناسایی پیکر فرزندش را شنید. این مادر شهید در این زمینه گفت: از مردم می خواهم کمی خانواده های شهدای مدافع حرم به خصوص خانواده شهدای مفقودالاثر را درک کنند، زخم زبان نزنند و راه اسلام و مدافعان حرم را ادامه دهند. زمانی که به سوریه رفتم و غرب حرم و خرابی ها را دیدم خوشحال شدم که فرزندم در این راه قدم گذاشته است.

 
زن دایی شهید زوار نیز بیان داشت: بار اول به سختی اجازه حضور شهید در سوریه را دادند برای اینکه مشکل رفتنش حل شود یک شب نماز شب خواند که بعد از آن مشکلش حل شد، از آن زمان به بعد شروع به خواندن نماز شب کرد.

 
شهید علی اکبر زوار 39 ساله از نیروهای ایرانی لشکر فاطمیون بود که اولین بار 16 شهریور94 به نام نیروی افغانستانی با رزمندگان فاطمیون به سوریه رفت و پس از گذشت 3 ماه در تدمر سوریه منطقه «دکل» به شهادت رسید و مفقود شد. پیکر مطهر شهید در اسفند همان سال تفحص و پس از ماه ها به تازگی شناسایی شد و به آغوش خانواده بازگشت.

 
یکی از بستگان شهید حسینی نیز در خصوص ویژگی های شهید گفت: بین فامیل اهل همکاری و کمک بود، علاوه بر خانواده خودش خرج و مخارج خواهر و فرزندان خواهرش را برعهده داشت. همیشه نمازهایش را در مسجد می خواند، سال آخری که قرار شد به سوریه برود مریض شد و نتوانست ماه رمضان روزه هایش را بگیرد. قبل رفتن به سوریه همه روزه های قضایش را گرفت و اگر دینی به کسی داشت ادا کرد.

 
شهید سیدرضا حسینی از نیروهای افغانستانی لشکر فاطمیون 35 سال داشت که برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه رفت. از وی دو دختر به نام های مریم 9 ساله و محدثه سه ساله به یادگار مانده است. شهید سوریه اولین بار یک ساله پیش به سوریه اعزام شد که در اعزام دوم خود 15 روز پیش در دیگری های حلب بر اثر اصابت ترکش به پهلو به شهادت رسید.
مرجع : دفاع پرس
کد مطلب : 183839