توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵
اولین واکنش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به حادثه در سایت نطنز
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش به وقوع حادثه آتش‌سوزی در یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت هسته‌ای نطنز اعلام کرد که این حادثه تأثیری بر فعالیت‌های راستی‌آزمایی آژانس در سایت نطنز نخواهد داشت.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه در واکنش به اخبار منتشر شده درباره وقوع حادثه در یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت هسته‌ای نطنز اعلام کرد که این حادثه احتمالاً تأثیری بر فعالیت‌های نظارتی آژانس در سایت هسته‌ای نطنز نخواهد داشت.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی بیانیه‌ای کوتاه در این خصوص اعلام کرد: «ما از گزارش‌ها درباره نطنز مطلع هستیم و در حال حاضر پیش‌بینی می‌کنیم که حادثه اخیر هیچ تأثیری بر فعالیت‌های راستی‌آزمایی پادمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی [در سایت نطنز] نخواهد داشت.»

صبح روز پنج‌شنبه بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که به‌دنبال وقوع حادثه‌ای که چگونگی آن در دست بررسی است یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شده است.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در توضیح وقوع حادثه‌ در یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز گفت: یکی از سوله‌ها که بامداد امروز - پنجشنبه - دچار حادثه شد، سوله‌ای است که در فضای باز و فاقد مواد هسته‌ای بود که در واقع آلودگی هم ندارد.

کمالوندی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی شایعات از سوی رسانه‌های معاند در ارتباط با مساله آلودگی مطرح شده است که به هیچ وجه صحت ندارد. تیم های کارشناسی در محل حضور دارند و در حال بررسی علت حادثه هستند. علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی هم در اینجا حضور داشتند؛ دوستان و همکاران موضوع را بررسی می‌کنند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 284530