توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۱
سازمان ملل خواستار تحقیقات شفاف درباره انفجار بیروت شد
دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل درباره لبنان خواستار تحقیق شفاف و ممطمئن درباره انفجار بیروت شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه نشست مجازی را برای بررسی تحولات لبنان پس از انفجار مهیب روز سه‌شنبه گذشته برگزار کرد.

در این نشست «مارک لوکوک» هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور انسانی و امداد رسانی خواستار حمایت جامعه بین‌المللی از لبنان پس از فاجعه انفجار بندر بیروت شد.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل نیز در این نشست مجازی صحبت کرد و ضمن ابراز همدردی کامل با ملت لبنان، گفت: «در پی انفجار بیروت، افراد زیادی بی‌خانمان شدند.»

وی اضافه کرد که پیامدهای اقتصادی انفجار بیروت عظیم است و سازمان ملل در روند کمک به لبنان مشارکت دارد.»

دبیر کل سازمان ملل گفت که این سازمان به سرعت برای حمایت از لبنان وارد عمل شد است.

گوترش با تاکید بر تحقق اصلاحات اقتصادی در لبنان، گفت: «باید تحقیق مطمئن و شفافی درباره انفجار بندر بیروت انجام شود. اجرای اصلاحات اقتصادی برای پاسخ دادن به نیازهای مردم لبنان در طولانی مدت ضروری است.»

بر اساس آخرین گزارش‌ها، تعداد تلفات انفجار مهیب روز سه‌شنبه در بندر بیروت به 160 نفر رسیده است.

انفجار هفته گذشته در بندر بیروت آنقدر شدید بود که موج انفجارها تا کیلومترها آنطرف‌تر رفت و به ساختمان‌های زیادی نیز آسیب وارد کرد.

این انفجار بر اثر ۲۷۰۰ تن نیترات اورانیوم توقیف شده در بندر شماره ۱۲ بندر بیروت اتفاق افتاد و بر اثر آن گودال حدودا ۴۰ متری در محل انفجار ایجاد شد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 286114