توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۵
طعم زیست انقلابی با مرور یک خاطره/
ای کاش همه مسئولان و حامیان نجومی بگیران چنین بودند!
امام راحل این نکته را گوش زد کرده بودند که متولیان اداره مملکت را از قشر متوسط رو به پائین انتخاب کنید چرا که آن هایی تا آخر با انقلاب هستند که درد استضعاف را چشیده باشند.
ای کاش همه مسئولان و حامیان نجومی بگیران چنین بودند!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس تاریخ  و حماسه عصر امروز همین چند وقت پیش بود که وزیر مردمی و ساده زیست! بهداشت از این گفت که مدت هاست پورشه اش را در پارکینگ خانه چند میلیاردی اش گذاشته و بیرون نیاورده تا مبادا رنگ و انگ اشرافی به پیشنانی اش بخورد و از حس ساده زیستی و مردمی بودن فاصله بگیرد.
 
یا مدتی قبل تر بود که برخی منتسبان به دولت از جیب مردم برای خود و فرزندانشان حق تفریح و بریز و بپاش قائل شده و حقوق های نجومی خود را نجومی تر کرده بودند. در این اثنی همراهی دولت با نجومی بگیران و ذخیره نظام خواندشان حاکی از روحیه اشرافی بود که حالا همه گیر شده است.
 
حضور افرادی با چندین میلیارد سرمایه و صاحبان شرکت ها و بانک های بزرگ در مسندهای دولتی نیز نشانی دیگر از این ماجراست. در یک کلام سبک زندگی مسئولان پورشه سوار و میلیادر نه تنها در شان نظام انقلابی نیست بلکه از کمترین صلاحیت حضور در پست های مدیریتی برخوردارند. امام راحل این نکته را گوش زد کرده بودند که متولیان اداره مملکت را از قشر متوسط رو به پائین انتخاب کنید چرا که آن هایی تا آخر با انقلاب هستند که درد استضعاف را چشیده باشند.
 
همه این ها گفته شد تا مروری بر یک خاطره رهبری معظم انقلاب در 25 اسفند سال 65 مزه دیگری داشته باشد. مزه ای از جنس انقلاب و انقلابی گری!
 
«یک تلفنى به دفتر ما شده بود که آوردند آن تلفن را - مثل همه‌ تلفن‌هایى که مى‌شود آنجا، دفتر ارتباط مردمى ما - به من ارائه دادند. یک نفرى پشت تلفن گفته بود ما چند وقتى است پنیر توى منزل‌مان نیست، اگر فلانى، رئیس‌جمهور، او هم توى خانه‌اش پنیر ندارد، ما مخلصشیم، مخلص مسؤولان هستیم اما اگر شما توى خانه‌تان پنیر هست، ترتیبى بدهید که ما هم پنیر داشته باشیم. من وقتى این تلفن را خواندم، از ته دل شکر خدا را کردم، چون اتفاقاً آن روزها توى منزل ما پنیر پیدا نمى‌شد و ما براى صبحانه‌اى میهمان داشتیم، توى منزل‌مان پنیر نبود. مجبور شدم به بعضى از دوستان متوسل بشوم، بگویم یک مقدار پنیر به ما بدهید، ما امروز توى خانه میهمان داریم و صبحانه چیزى نداریم غیر از نان».
کد مطلب : 218515