توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۲
ماجرای یک میلیون گل رز در گلزار شهدای کرمان
گروئی: در تصاویر نشان داده می شود گلها از ماشین جهت بردن داخل مزار شهدا پیاده شده. باید این توضیح را بدهم که اینجا حسینیه نزدیک گلزار است. موضوع هم این بوده که خانم شک می کند آقا یک میلیون شاخه گل داده یا 800 هزار تا.
ماجرای یک میلیون گل رز در گلزار شهدای کرمان
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز هفته گذاشته در دنیای رنگارنگ فضای مجازی خبری منتشر شد مبنی بر اینکه خانمی مهریه اش را به گلزار شهدای کرمان جایی که سردار حاج قاسم سلیمانی در آن به خاک سپرده شده، اهدا کرده است. راستش را بخواهید در این عصر جدید عجیب و غریب اخبار، دیده بودیم زوجی زندگیشان را در جوار شهدا آغاز کنند اما اینبار پای طلاق به این مکان مقدس باز شده بود! تماس گرفتیم با رییس بنیاد شهید استان کرمان تا ببینیم قضیه از چه قرار بوده است.

اما پیش از انتشار این گفت وگو ابتدا گذری می کنم بر اصل ماجرا: خانمی به هر علتی با همسرش اختلاف پیدا می کند و نهایت تصمیم می گیرند از هم جدا شوند. مهریه این خانم که روزی با عشق 1 میلیون شاخه گل رز تعیین می شود بعد از طلاق به اجرا گذاشته شده و آقا موظف می شود این مهریه را بپردازد.

وکیل خانم می گوید: «هر شاخه گل رز به مبلغ 4 هزار تومان بود که مجموع آن می شد مبلغی معادل 4 میلیارد تومان. خانم می خواسته پول گلها را بگیرد»، چون اگر یک نگاه منطقی هم از بیرون ماجرا داشته باشیم این تعداد شاخه گل به درد کسی که شغلش تجارت گل نباشد نمی خورد. گلهایی که نهایت بعد از یک هفته خشک شده و از بین می رود.

اما آقا می گوید می تواند هر شاخه گل را به مبلغ 500 تومان از شهرهای تولید کننده گل رز تهیه کند و ترجیح می دهد همان یک میلیون شاخه گل را پرداخت کند نه پول را. خلاصه با 500 میلیون گل ها خریداری شده و به خانم تحویل داده می شود.

تا اینجا که به قضیه نگاه می کنیم همه چیز به یک زندگی شخصی مربوط می شود و کسی نمی تواند بیرون از گود قضاوت یا اظهار نظری داشته باشد. مهریه حق خانم بوده که تمام و کمال دریافت شده است.

خیلی از مخاطبانی که این خبر را شنیدند اولین چیزی که به ذهنشان آمد این بود که این خانم می توانست جای اصرار بر گرفتن 1 میلیون شاخه گل رز که دوامش یک هفته بیشتر نیست پا بر نفس خودش می گذاشت و پول آن را هر چند کمتر خرج خیریه یا نیازمندان می کرد. ما حتی به این قسمت هم کاری نداریم و به عنوان رسانه قضاوتی در مورد آن نمی کنیم.

اما ماجرا از یک جایی به بعد دیگر از جنبه شخصی خارج شده و اینطور به نظر می آید که گل های روی دست مانده تبدیل به ابزاری می شود تا این خانم به اصطلاح روغن ریخته اش را نذر امامزاده کند. خانم در مصاحبه ای می گوید این گل ها را تقدیم مزار سردار سلیمانی و شهدای کرمان می کند!

در اذهان عمومی این گونه القا شد که این گل ها وارد گلزار شهدا شده و سر مزار ها نیز گذاشته شده است. این خبر موجب تکدر خاطر مردم علی الخصوص خانواده شهدا شد. به همین علت با رییس بنیاد شهید استان کرمان چند دقیقه ای پیرامون این موضوع به گفت و گو نشستیم که در ادامه متن آن را خواهید خواند.

حجت الاسلام احمد گرویی در پاسخ به این سوال که آیا شما از این اتفاق با خبر بودید یا خیر می گوید: «من ابتدا از انجام این کار بی اطلاع بودم. در جلسه بودیم که یکی از همکاران به من زنگ زد و ماجرا را تعریف کرد. به محض شنیدن موضوع گفتم: تحت هیچ شرایطی این گل ها نباید اینجا پیاده شود و بر سر مزار شهدا برده شود. ببرند هر جای دیگری که  دوست دارند. تأکید کردم این کار درستی نیست و دوستان هم گوش کردند و اجازه انجام این کار را ندادند. اما در تصاویر که نشان داده می شود گلها از ماشین پیاده شده، باید این توضیح را بدهم که اینجا حسینیه نزدیک گلزار است. موضوع هم این بوده که خانم شک می کند آقا یک میلیون شاخه گل داده یا 800 هزار تا. برای همین گل ها را از ماشین ها پیاده می کند تا بشمارد.

مطلقا حتی یک شاخه گل از این رزها وارد گلزار شهدای کرمان نشده است. ما تا ساعت 11 شب کشمکش داشتیم و پلیس هم برای صورت جلسه آمد. متأسفانه رفتار این زن گلزار شهدا را به حاشیه کشانده است. حتی من گله هم به دوستان کردم. علی ایحال کامیونها را برگرداندیم و باز هم می گویم حتی یک شاخه گل از طرف این خانم وارد گلزار شهدای کرمان نشده است.»
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 283018