توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
واکنش روسیه به تمدید دوباره تحریم‌های اتحادیه اروپا
معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه در مسکو انتظار تمدید مجدد تحریم‌های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه روسیه را داشتند، ابراز عقیده کرد که این اقدامات محدودکننده به اقتصاد خود کشورهای اروپایی هم آسیب می‌رساند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری «تاس»، "الکساندر گروشکو" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه به اقتصاد خود کشورهای اروپایی هم آسیب می‌رساند.

 
این دیپلمات بلندپایه روس درباره تصمیم اتحادیه اروپا در این رابطه گفت: «آنها هر شش ماه [تحریم‌ها] را تمدید می‌کنند. اگر صادقانه بگویم، ما انتظار دیگری هم ندارشتیم. البته این تحریم‌ها مسلماً به اقتصاد خود آنها نیز آسیب می‌رساند.»


روز پنج شنبه،12 دسامبر (21 آذر ماه)، رهبران کشورها و دولت‌های عضو اتحادیه اروپا تصمیم سیاسی خود درباره تمدید تحریم‌های اقتصادی (موردی) علیه روسیه که در تاریخ 31 ژانویه 2020 منقضی می‌شود را اتخاذ کردند. این قانون پس از تصویب شورای اتحادیه اروپا و انتشار در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا حالت اجرایی پیدا خواهد کرد. اقدامات محدود کننده اتحادیه اروپ علیه 20 ساختار مالی، نفتی و دفاعی روسیه اعمال می‌شود.

 
"آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی به دنبال نشست سران اتحادیه اروپا گفت، پیشرفت‌هایی در حل و فصل مناقشه دونباس (در شرق اوکراین) بدست آمده ، ولی تاکنون دلیلی برای برداشته شدن تحریم‌ها علیه روسیه وجود ندارد. به گفته وی ، شرکت کنندگان در نشست سران درباره تمدید تحریم‌های ضدروسی اتفاق نظر دارند.

 
رهبران اتحادیه اروپا اراده سیاسی و استقلال کافی برای عدم پیروی از آمریکا را ندارند

 
"لئونید اسلوتسکی" رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه در تفسیر سخنان مرکل یادآور شد، تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه همچنان در رابطه با امتناع مسکو از تجدید نظر در توافقات مینسک اعمال می‌شود.

 
این مقام پارلمانی در صفحه تویئتر خود نوشت: « خانم مرکل دلایل کافی برای لغو تحریم‌های ضد روسی نمی بیند، در حالی که آنچه وجود ندارد اراده سیاسی و استقلال کافی نزد رهبران اتحادیه اروپا از ایالات متحده برای تشخیص دادن پوچی و بی اساس بودن ادعاها علیه روسیه است.»

 
اسلوتسکی افزود: «این صدراعظم آلمان بود که مسئله تجدید نظر در توافقات قبلی و طرح "مینسک-2 " را ارائه داده و بدیهی است که این تحریم‌ها مجازات روسیه برای خودداری از امضای توافقنامه جدید است.»

 
لازم به یادآوری است، در سال 2014  اتحادیه اروپا در رابطه با وقایع رخ داده در اوکراین و الحاق مجدد منطقه کریمه به روسیه، تحریم‌هایی را علیه فدراسیون روسیه وضع کرد و اقدامات محدود کننده اقتصادی بارها و بارها گسترش یافته و تمدید شده است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 273802