آمریکا به وزیر خارجه تشکیلات خودگردان اجازه اظهارنظر نداد

خبرگزاری فارس , 18 آذر 1402 ساعت 12:48

دولت آمریکا به وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین که به همراه شماری از مقامات عربی به آمریکا رفته است، اجازه گفت‌و‌گو با رسانه‌ها را نداد.


به گزارش عصر امروز، دولت آمریکا به «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین و عضو گروه ارتباط سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب اجازه اظهارنظر نداد.

ریاض المالکی که به همراه شماری از مقامات کشورهای عربی به آمریکا سفر کرده، دیشب در نشستی مطبوعاتی در هتل «فور سیزن» واشنگتن با رسانه‌ها گفت‌و‌گو نکرد.

علت این مسئله پس از آن مشخص شد که یک خبرنگار سؤالی از ریاض المالکی پرسید، اما «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی به این سؤال پاسخ داد و گفت: «آقای المالکی نمی‌تواند به سؤال شما پاسخ دهد چون دولت آمریکا او را محدود کرده و او نمی‌تواند با مطبوعات در ارتباط باشد».

دولت آمریکا -تا لحظه انتشار این گزارش- درباره علت ممنوعیت اظهارنظر این وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین توضیحی نداده است.

قرار است گروه ارتباط سازمان همکاری اسلامی، امروز (شنبه)، بعد از دیدار با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا برای انجام گفت‌و‌گوهایی به کانادا برود.

این گروه در تاریخ یازدهم ماه نوامبر در اجلاس سران عربی و اسلامی در ریاض پایتخت عربستان سعودی به منظور بحث و بررسی راه‌های توقف جنگ در غزه تشکیل شد.


کد مطلب: 331835

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcae6nem49nea1.k5k4.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir