امواج دریا اسکله شناور آمریکا در ساحل غزه را با خود برد!

فارس , 5 خرداد 1403 ساعت 13:55

آمریکا در حالی رساندن کمک‌ها از اسکله شناور در ساحل غزه را در بوق و کرنا کرده است که تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد آب بخشی از اسکله را برده و کار آن متوقف شده است.


به گزارش عصر امروز: بخشی از اسکله شناور غزه که توسط ایالات متحده آمریکا به بهانه رساندن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه ساخته شده بود، از بین رفته است.

کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد امواج دریا بخشی از اسکله شناور آمریکایی در غزه را به سواحل شهر اشدود ( در سرزمین‌های اشغالی) آورده است.

این کانال مدعی شد که بخش جدا شده از اسکله آمریکایی توسط نیروی دریایی اسرائیل کشف و به ساحل غزه بازگردانده شده تا با متصل کردن مجدد کار اسکله از سر گرفته شود.

در 16 می(27 اردیبهشت)، فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) از اتمام ساخت نیمی از اسکله شناور در سواحل نوار غزه با مشارکت یک هزار نیروی نظامی و هزینه 320 میلیون دلاری خبر داد.

رژیم صهیونیستی از دو هفته پیش با آغاز عملیات رفح گذرگاه رفح در مرز مصر با نوار غزه را مسدود کرد تا این منطقه را در محاصره کامل قرار دهد به دنبال آن با بروز مجدد قحطی برای فلسطینیان این منطقه آمریکا طی روزهای اخیر کمک‌هایی را از طریق این اسکله شناور در ساحل غزه ارسال کرده است.

اهداف واقعی آمریکا و رژیم صهیونیستی از ایجاد این اسکله در حالی که گذرگاه های زمینی مسیر اصلی عبور کالاها و کمک ها مسدود شده روشن نیست و برخی کارشناسان از احتمال برنامه‌ریزی آمریکا برای مهاجرت داوطلبانه یا اجباری فلسطینیان از طریق ایجاد بندر جدید و همچنین مقدمه‌چینی برای اشغال مجدد غزه توسط رژیم صهیونیستی خبر می‌دهند.


کد مطلب: 336057

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcbs0bfzrhbfgp.uiur.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir