زمان‌بندی تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری در رسانه ملی

فارس , 21 خرداد 1403 ساعت 13:48

آیین قرعه‌کشی برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری برگزار و جدول زمان‌بندی پخش برنامه‌های انتخاباتی نامزدها مشخص شد.


به گزارش عصر امروز،️ آیین قرعه‌کشی برنامه‌های تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی ۶ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شامگاه یکشنبه ۲۰ خرداد با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

در این رویداد جمعی از خانواده‌های معرز شهدا، نمایندگان مجلس، نمایندگان نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری و مسئولین وزارت کشور نیز حضور دارند.

برنامه‌های رسانه ملی برای تبلیغات نامزدهای ریاست‌جمهوری

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما در ابتدای این برنامه ضمن تسلیت شهادت آیت الله رئیسی و دیگر شهدای خدمت گفت: آنچه در حماسه پرشکوه بدرقه این شهدا مشاهده کردیم نشان دهنده عظمت و سرمایه اجتماعی مردم و ملت عزیز ما بود که به رخ جهانیان کشانده شد.

حماسه جمهور به حماسه انتخابات کشیده می‌شود. 

وی ادامه داد: وظیفه رسانه ملی بسیار وظیفه سنگینی است. در سازمان صداوسیما آنچه در پوشش مراسم بدرقه شهدا، عملیات وعده صادق و انتخابات مجلس و در آینده انتخابات ریاست جمهور شاهد بودیم از ساختار جدید آن است.

جبلی افزود: این هویت در کنار ویژگی مردم سالاری دینی در انتخابات آتی به خوبی نمایان خواهد شد. در بحث عدالت گستری رسانه ملی خود را موظف می داند جایگاه خود را در دسترس نامزدها قرار دهد تا برنامه‌های خود را شرح دهند.

وی ادامه داد: برنامه ‌ریزی تبلیغاتی بلافاصله بعد از پرواز اردیبهشت آغاز شد اتفاقی که در گذشته بیش از 1 سال طول می کشید در این دوره کمتر از چند هفته اتفاق افتاد.

جبلی گفت: از جامعه نخبگان، دانشگاه‌ها در طراحی این دوره مدد جستیم. طراحی این برنامه ها بر اساس توجه جدی به سیاست‌های کلی کشور، برنامه هفتم و بیانات مقام معظم رهبری اتفاق افتاد.

رئیس سازمان صداوسیما خاطرنشان کرد: مردم عزیز ما انتظار دارند کاندیداها در فضای سالم انتخاباتی به رقابت بپردازند. برنامه های در نظر گرفته شده عبارتند از مناظره‌ها، میزگرد، مستند، برنامه های رو به دوربین، برنامه صف اول، برنامه گفتگوی ویژه و بدون تعارف است که در رسانه ملی پخش خواهد شد. همچنین در تلوبیون برنامه ویژه هر نامزد وجود خواهد داشت.

رئیس ستاد انتخابات: برنامه‌های نامزدها رصد می‌شود
سیدمحمدتقی شاهچراغی رئیس ستاد انتخابات کشور هم در این مراسم گفت: برابر اصل 131 قانون اساسی، حوادثی که منجر به کوتاه شدن یک دولت می‌شود و در این حادثه غمبار این اتفاق افتاد باید انتخابات دیگری برگزار شود.

وی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش‌های شورای نگهبان تصریح کرد: کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات کنترل و مراقبت کند فرآیند تبلیغات بنابر قوانین پیش برود.

وی افزود: ان‌شاءالله هرآنکس مردم را انتخاب کنند بر منصب ریاست جمهوری خواهند نشست.

شاهچراغی افزود: امیدوارم در کنار هم مسیر را به گونه‌ای رقم بزنیم انتخابات سالم و پرشور را داشته باشیم که خواسته کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های نامزدها رصد می‌شود، گفت: آن چیزی که به عنوان برادر کوچکتر خدمت همه نامزدها و نمایندگان‌شان عرض کنم توقع و انتظار مردم و فرمایشات مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام(ره) این انتخابات به نحو شایسته برگزار شود.

در ادامه این مراسم مادر شهیدان زین الدین و پدر شهید محمدحسن براهویی به صورت جداگانه مطالبی را در باره اهمیت مشارکت در انتخابات و انتخاب اصلح بیان کردند.

آغاز قرعه‌کشی برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها
در این قرعه کشی فرزند شهید حسین پورجعفری اولین قرعه را برداشت که نام مصطفی پورمحمدی بیرون آمد. حجت‌الله ایوبی نماینده این نامزد هم شماره این نامزد را برداشت که شماره یک به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

همسر شهید رضایی‌نژاد هم در ادامه قرعه دوم را برداشت که نام مسعود پزشکیان را از گوی خارج کرد و نماینده این نامزد انتخاباتی هم شماره این نامزد را از گوی برداشت و شماره دو به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

مادر شهیدان افشاری هم قرعه سوم را برداشت که نام سعید جلیلی از گوی بیرون آمد. نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که شماره پنج به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

پدر شهیدان کاشی قرعه چهارم را برداشت که نام امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از گوی بیرون آمد. نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که شماره چهار به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

جواد فروغی از قهرمانان تیراندازی قرعه پنجم را برداشت که نام محمدباقر قالیباف را از گوی خارج کرد. سیدمحمود رضوی نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که سه به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

گلعلی بابایی از نویسندگان کتاب‌های دفاع مقدس قرعه آخر را برداشت که نام علیرضا زاکانی را از گوی بیرون آورد. نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که شماره شش به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

طبق جدول پخش تنظیم شده توسط صداوسیما، مناظره‌های انتخاباتی در تاریخ‌های زیر برگزار خواهد شد:

دوشنبه ۲۸ خرداد
پنج‌شنبه ۳۱ خرداد
جمعه ۱ تیر
دوشنبه ۴ تیر
سه‌شنبه ۵ تیر


کد مطلب: 336535

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcc1eq1p2bq1p8.ala2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir