شورای نگهبان و دود سفید⁉️

22 خرداد 1403 ساعت 8:57

هر انسان عاقل و منصفی می داند که در تمام کشورهائی که انتخابات در آنجا برگزار می شود یک گروه از کارشناسان و نخبگان و نهادی تحت عناوین مختلف از جمله شورای قانون اساسی نسبت به گزینش و بررسی صلاحیت نامزدها اقدام و به مردم خود معرفی می نمایند.


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز؛ بلاخره پس از یک بررسی حکیمانه و قابل قبول؛ دود سفید از شورای نگهبان بلند شد. خدا را شاکریم که شورای نگهبان بویژه عمار رهبری با دقت کامل و بدون ملاحظه و تاثیر پذیری از سیاسیون سیاست باز به مسئولیت شرعی و قانونی خود عمل کرده و افراد قابل قبول و متمایز از ادوار گذشته را به جامعه اعلام نمودند.

🔹هر انسان عاقل و منصفی می داند که در تمام کشورهائی که انتخابات در آنجا برگزار می شود یک گروه از کارشناسان و نخبگان و نهادی تحت عناوین مختلف از جمله شورای قانون اساسی نسبت به گزینش و بررسی صلاحیت نامزدها اقدام و به مردم خود معرفی می نمایند.

🔺در جمهوری اسلامی نیز تحت عنوان شورای نگهبان و نظارت استصوابی که وجاهت قانونی و شرعی دارد این امر دایر می باشد و اگر بگوئیم که این شورا مترقی و کم نظیرترین نهاد گزینشی ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس می باشد اشتباه نگفته و همیشه مرجع و هدایت کننده خوبی برای تصمیم گیری ملت بحساب می آید.

🔹بنابراین ترکیب ۶ فقیه با تقوی و متعهد اسلام شناس و۶ حقوقدان متدین و مجرب و کارکشته توانسته یک نهاد عالی گزینشی بسیار خوب و قوی را شکل دهد.

✅ به نظر می رسد با عنایت به فضای سیاسی و معنوی حاکم برجامعه و با توجه به فرصت محدود و از طرفی فشار ناجوانمردانه مطرودین و زخم خوردگان سیاسی؛ شورای نگهبان بهترین بررسی و ارزیابی و تصمیم گیری را داشته و باعث امیدواری مردم شده است.‌ چرا ؟؟؟

۱- در این ۶ نامزد معرفی شده توسط شورای نگهبان؛ افراد دو تابعیتی و نفوذی وجود ندارد.
۲- افرادی مثل جهانگیری؛ آخوندی؛ همتی و همفکران روحانی که جز خسارت و خیانت حاصل دیگری نداشتند توسط شورای نگهبان و بدون ملاحظه و اغماض خط زده شدند.
۳- بد اخلاقها؛ دروغگویان؛ اشرافیها؛ فرصت طلبان؛ برجامیهای بی فرجام؛ تکنوکراتها و لیبرالهای غربگرای بد سابقه از صحنه اخراج گردیدند.
۴- فقط یک نامزد متدین و بظاهر معتدل اصلاح طلب تایید شده و ایشان در اولین مصاحبه و به منظور کد دادن به مردم اعلام کرده که در صورت پیروزی حتما جواد ظریف وزیر خارجه او خواهد بود.

البته اصلاح طلبان برای احیاء خود قطعا تمام امکانات خود را برای حمایت این نامزد ظاهراً موجه و همفکر خود بمیدان خواهند آورد ولی بعید است که بتوانند جمعیت لجوج و قهر کرده سه انتخابات گذشته را به نفع خود به پای صندوق رای بیاورند بدلیل اینکه سرمایه اجتماعی آنها بویژه با عملکرد دولت روحانی کاملا تلف شده و مردم به این جماعت دوچهره بغض و کینه دارند.

✅ حرف آخراینکه 👈 به نظر می رسد با توجه به اقدام مناسب شورای نگهبان و فضای معنوی جامعه بخاطر شهادت رئیس جمهور محبوب بویژه فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری مشارکت مردمی در ایندوره از۱۵ تا ۲۰ درصد نسبت به دوره قبل افزایش داشته باشد. ان شاءالله

۲۱  خرداد  ۱۴۰۳   #فرهادنیا


کد مطلب: 336562

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcceeq1i2bq1p8.ala2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir