باقری عازم روسیه شد

21 خرداد 1403 ساعت 9:26

سرپرست وزارت امور خارجه در راس هیاتی به‌ منظور شرکت در اجلاس وزرای امور خارجه بریکس تهران را به مقصد شهر «نیژنی نووگورود» روسیه ترک کرد.


به گزارش عصر امروز، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در رأس هیاتی به منظور شرکت در اجلاس وزرای امور خارجه بریکس تهران را به مقصد شهر «نیژنی نووگورود» روسیه ترک کرد.

نشست وزرای امور خارجه بریکس و همچنین نشست وزرای امور خارجه بریکس و کشورهای در حال توسعه با حضور وزرای امور خارجه ۱۰ کشور عضو بریکس در تاریخ ۲۱ و ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ در شهر نیژنی نووگورود - روسیه برگزار خواهد شد.

قرار است در این نشست موضوعات مهم روابط بین‌الملل، راهکارهای ارتقای حکمرانی جهانی، حل و فصل منازعات در بسترهای چندجانبه و با تمرکز بر افزایش تأثیرگذاری کشورهای در حال توسعه، مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

وزرای خارجه کشورهای بریکس، همچنین نقشه راه توسعه مشارکت راهبردی میان کشورهای عضو را مشخص و زمینه و بستر لازم را برای برگزاری شانزدهمین اجلاس سران بریکس که با حضور رؤسای جمهور و در کازان برگزار می‌شود، فراهم خواهند آورد.

سرپرست وزارت امور خارجه ضمن حضور در این نشست و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه‌ای و بین المللی، با وزرای امور خارجه و رؤسای هیات‌های شرکت کننده در این دو نشست دیدار و گفتگو خواهد کرد.

به گزارش مهر، این اولین نشست وزرای امور خارجه بریکس پس از عضویت جمهوری اسلامی ایران در این گروه است.


کد مطلب: 336526

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdccieq1e2bq1p8.ala2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir