ماجرای انتشار کلیپ ریزش ساختمان مسکن مهر در تبریز چه بود؟

31 خرداد 1401 ساعت 23:17

از صبح دیروز ویدئویی با عنوان ریزش ساختمان مسکن مهر در تبریز در حال انتشار است در حالی که واقعیت چیز دیگری است.


به گزارش عصر امروز، از صبح دیروز ویدئوی ریزش یک ساختمان 5 طبقه در شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار است و منتشرکنندگان مدعی هستند این ساختمان در شهر تبریز واقع بوده و ساکنان آن هم کشته شده‌اند.

این ادعا در حالی است که کمی جستجو در اینترنت نشان می‌دهد این ویدئو مربوط به بهمن ماه 1400 و ریزش ساختمانی در شهرستان نسیم‌شهر در استان تهران است و خوشبختانه هنگام ریزش آن، تمام ساکنان به دلیل هشدار فوری آتش‌نشانی آن را تخلیه کرده بودند.

این ساختمان به دلیل گودبرداری غیراصولی و نداشتن سازه نگهبان ملک همجوار فرو ریخته است.

خبرگزاری تسنیم در ساعات اولیه پس از ریزش ساختمان موضوع را پیگیری و با مسئولین مربوطه در رابطه با ریزش ساختمان 5 طبقه مصاحبه کرده است که در نخستین پیگیری رسانه‌ای ایرج ترکمانی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بهارستان در تاریخ 26 بهمن 1400 با اشاره به عدم رعایت اصول گودبرداری در ساخت و ساز اظهار داشت: یک ساختمان مسکونی 5 طبقه 10 واحدی به‌علت گودبرداری غیر اصولی تخریب شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نسیم‌‌شهر تصریح کرد: در این حادثه هیچ‌گونه تلفات جانی و مصدومیت انسانی رخ نداده است ولی تمام اسباب و لوازم خانگی 10 واحد مسکونی صددرصد از بین رفته است.

همچنین غلامرضا صادقی دادستان بهارستان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بهارستان، با اشاره به ریزش ساختمانی مسکونی در پی گودبرداری غیراصولی گفته بود: از لحظه ریزش ساختمان 5 طبقه به علت گودبرداری غیراصولی ملک همجوار در نسیم‌شهر، دادستانی به عنوان مدعی العموم وارد عمل شد.

دادستان شهرستان بهارستان تصریح کرد: در زمینه مالک ملک مزبور که علی رغم اخطارهای مکرر مراجع و کارشناسان ذی ربط مبادرت به ساخت و ساز غیرمجاز و گودبرداری غیراصولی و عدم رعایت مقررات ملی ساختمان و ضوابط و مقررات شهرسازی کرده بلافاصله پرونده قضایی تشکیل و متعاقبا تحقیقات به عمل آمده از سوی مقام قضایی کشیک بازداشت شد.


کد مطلب: 312577

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdccmiq1m2bqsp8.ala2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir