شورای نگهبان و نبایدها

8 آذر 1402 ساعت 10:42

به فرموده امام راحل و مقام معظم رهبری شورای نگهبان از جایگاه ویژه و خاصی برخوردار بوده و نظرات این شورا از حیث شرعی و قانونی بعنوان یک نهاد بالا دستیِ نظارتی ملاک عمل بوده و همه مردم و سازمانها و نهادها باید تمکین نمایند.


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز؛ به فرموده امام راحل و مقام معظم رهبری شورای نگهبان از جایگاه ویژه و خاصی برخوردار بوده و نظرات این شورا از حیث شرعی و قانونی بعنوان یک نهاد بالا دستیِ نظارتی ملاک عمل بوده و همه مردم و سازمانها و نهادها باید تمکین نمایند.

🔺البته نهادی مثل شورای نگهبان در اکثر کشورها حتی آمریکا و غرب با نام دیگر و سازو کار مشابهی وجود دارد و اینگونه نیست که فقط در ایران اعمال شود.

🔹اما یک نکته ⁉️ گاهی بعضی تائید صلاحیتها برای مردم دارای ابهام و سئوال می باشد که به یک نمونه اشاره می شود.

🔺حسن روحانی از اول انقلاب در مسئولیتهای نمایندگی بویژه امنیتی فعالیت داشته و طبق اسناد و اظهارات نمایندگان دوره قبل مجلس نسبت به پایان نامه و مدرک تحصیلی و عملکرد دوگانه ایشان بویژه زمان ریاست جمهوری ابهام و تناقض وجود داشته که دوتابعیتی بودن نامبرده نیز از جمله ابهامات می باشد.

🔹چگونه ممکن است که یک مقام عالیرتبه مملکتی با داشتن مسئولیتهای بسیار مهم حدود ۱۶ سال تحت عنوان تحصیل به کشور دشمن و خبیث انگلیس رفت وآمد داشته باشد اما از دید نهادهای نظارتی و امنیتی پنهان مانده باشد و حتی برای ریاست جمهوری نیز تآئید بشود؟

🔺آنچه که مهم است عملکرد دوگانه حسن روحانی در زمان ریاست جمهوری تمام ابهامات و سئوالات مردم را به یقین نزدیکتر کرده است. و حالا همین فرد با آن سوابق سیاه و پراز ابهام و خسارت برای خبرگان رهبری ثبت نام نموده و در حال یارگیری نیز می باشد مضافاً بر اینکه صدهاهزار شکایت مردمی از ایشان وجود داشته و سوابق‌ ایشان در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و بعضی نهادهای امنیتی ثبت و ضبط می باشد.

🔹انتظار می رود شورای نگهبان نباید ایشان و افراد مسئله دار را تحت هر عنوان و بهانه ای تائید صلاحیت نماید.

✅ یک مطلب مهم 👈 به نظر مردم بعنوان صاحبان اصلی انقلاب و شورای نگهبان دوم؛ اگر دیدند که حسن روحانی و افرادی شبیه ایشان از زیر دست شورای نگهبان خارج شدند؛ خودشان در روز انتخابات به اینها رای ندهند.

این نوع اقدام؛ حق و وظیفه ای است که مردم می توانند به راحتی و اختیار کامل انجام داده و معطل نهادها و افراد مسئول نشوند و این روش هوشیارانه مردم بیانگر تائید و یا تکذیب افراد بشمار می آید.

۷  آذر  ۱۴۰۲  #فرهادنیا


کد مطلب: 331720

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcdxf0szyt0s56.2a2y.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir