حفاری خط 10 مترو آغاز شد

فارس , 22 خرداد 1403 ساعت 13:33

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ایستگاه میدان خراسان در حال تکمیل است، گفت: ۲۲۱ متر حفاری از خط ۱۰ هم انجام شده است.


به گزارش عصر امروز، محسن هرمزی در جلسه امروز شورای شهر تهران در جریان ارائه گزارش اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ما امروز شاهد این هستیم که با کمک شورای ششم، توسعه را در جمهوری اسلامی رقم بزنیم و زیرساخت جدیدی شکل دهیم، گفت: در راستای برقی سازی، سالانه ۴ تا ۶ درصد در حوزه زیرساختی سرمایه گذاری می شود.

وی افزود: شهرداری در کنار دیگر نهادهای دولتی و خصوصی این اقدامات را پیگیری کرد و اتفاق ویژه ای رقم خورد. بر اساس برآوردهای صورت گرفته برقی سازی در حوزه محیط زیست ۲۰ میلیارد دلار عایدی دارد.

هرمزی با بیان اینکه در تولید، آموزش و مباحث فرهنگی و زیرساختی فضای کشور تغییر خواهد کرد، یادآور شد: با همت ویژه مدیران شهرداری و نگاه حمایتی اعضای شورا این اتفاق رقم خورده که آیندگان در مورد آن قضاوت خواهند کرد.

وی تأکید کرد: در سال ۱۴۰۳ خط ۶ و ۷ مترو تکمیل می شود و در حدفاصل جلسه قبلی تا امروز درصد پیشرفت های حوزه مترو نشان می دهد که عملیات اجرایی در حال انجام است. ما همواره با موضوع نقدینگی مواجه هستیم و اوراق مشارکت معمولا در مرداد ماه دست ما را می گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ایستگاه میدان خراسان در حال تکمیل است و توسعه جنوبی نیز به حمایت ویژه نیاز دارد، تصریح کرد: اگر بودجه ویژه ای برای منطقه ۲۰ اختصاص یابد دو ایستگاه در این محدوده را تا پایان سال تحویل خواهیم داد. همه ظرفیت ها آماده است و اگر حمایت ویژه صورت بگیرد این دو ایستگاه وارد مدار خواهند شد.

وی با بیان اینکه ۲۲۱ متر حفاری خط ۱۰ انجام شده است، یادآور شد: مذاکرات خط ۹ نیز با همکاری بخش خصوصی با چین انجام شده و قرارداد آن در حال نهایی شدن است و در آینده نزدیک به سرعت عملیات آن دنبال خواهد شد.

هرمزی با بیان اینکه شماتیک قطار ساخته شده در چین آماده بازدید است و در تیرماه نمایندگانی از شرکت بهره برداری و وزارت کشور در چین از این قطار بازدید خواهند کرد، گفت: با این روند تا پایان سال اولین رام قطار تحویل کشور خواهد شد. هفت واگن بعدی نیز تا پایان سال ساخته و تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: در قرارداد ۱۱۳ دستگاه واگن ملی نیز در بخش بدنه به میزان ۹۶ درصد انجام شده است. قراردادهای بعدی با جهاد دانشگاهی، مپنا و دیگر بخش ها منعقد شده و پای کار آمده اند و از ۲۱ بدنه ۱۴ بدنه کامل ساخته شده و یک رام قطار در حال رنگ آمیزی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تأکید کرد: ما از اعضای شورا دعوت می کنیم که از شرکت واگن سازی بازدید کنند. دو رام قطار ac در راستای اورهال به ناوگان اضافه شده و یک قطار دو طبقه نیز در حال اورهال است.

وی با بیان اینکه در یک ماه گذشته ۷۰ دستگاه اتوبوس جدید از عقاب افشان و ۴۴ دستگاه نیز از اسنا دریافت شده و این روند هر هفته ادامه دارد، گفت: تعدادی اتوبوس اسنا در هفته جاری نیز در حال شماره گذاری است. ۲۳۰ دستگاه با عقاب افشان و ۱۱۷ دستگاه اتوبوس نیز با اسنا قرارداد داریم.

از ماه قبل از تحویل بیش از ۸۰۰ دستگاه به ۹۵۰ دستگاه اتوبوس رسیده ایم
هرمزی تأکید کرد: ۱۱۴ دستگاه اتوبوس به قرارداد سه هزار دستگاه اضافه نشده است. روز شنبه ۱۰۰ دستگاه به خطوط اتوبوسرانی اضافه خواهند شد. برای خطوط غرب تهران زحمات زیادی کشیده شد و نوسازی صورت گرفت. این اتوبوس های جدید هم در مناطق جنوب و جنوب شرق تهران فعال خواهند شد. در مجموع از ماه قبل از تحویل بیش از ۸۰۰ دستگاه به ۹۵۰ دستگاه اتوبوس رسیده ایم.۵۲ دستگاه از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس چینی ساخته شده استمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ضمانت نامه های قرارداد چین تحویل داده شده است، گفت: ۵۲ دستگاه از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس چینی ساخته شده است. در بخش تاکسی نیز هفته آینده همکاران ما در تاکسیرانی از ۱۵۰ دستگاه تاکسی در حال ساخت بازدید کردند. در پارت اول ۳۰ دستگاه ون نیز تحویل داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه چهار هزار نفر تا پایان سال قبل برای اخذ تسهیلات معرفی شده اند، گفت: ۲۷۲ دستگاه تاکسی پایه گازسوز وارد شبکه تاکسیرانی شده و روز قبل هم ۲۰۰ دستگاه پلاک گذاری شده تحویل تاکسیرانان شد و ۸۰۰ دستگاه باقی مانده نیز تا پایان خردادماه تحویل داده می شود.

هرمزی همچنین تصریح کرد: در مجموع هزار و ۲۷۲ دستگاه تاکسی به ناوگان تاکسیرانی پایتخت در مدت اخیر اضافه شد.

وزارت کشور نیز کار مهمی انجام داد و چهار مدل پیشنهادی را تایید کرد.وی با بیان اینکه با ایران خودرو برای خدمات پس از فروش تاکسی های شهرداری به جمع بندی رسیده ایم، یادآور شد: توافق نامه هایی بین شهرداری و وزارت صمت انجام شده و با ایران خودرو پنج هزار دستگاه خودرو، با مدیران خودرو هزار دستگاه، با آرین ستاک دو هزار دستگاه و با کرمان موتور دو هزار دستگاه توافق صورت گرفته است.

بهره برداری از پایانه شرق تا پایان ماه جاری
هرمزی گفت: پایانه شرق جدید ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قول ما تا پایان خردادماه عملیاتی می شود. تا هفته دولت شرکت ها نیز مستقر خواهند شد و رسما وارد مدار می شود.


کد مطلب: 336573

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcefp8xxjh8xni.b9bj.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir