خطیب جمعه تهران:

ملت ایران در کنار صندوق‌های رأی امید و خودباوری را به نمایش بگذارند

20 بهمن 1402 ساعت 15:48

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر اینکه امروز ملت بزرگ ایران باید در کنار صندوق‌های رای این امید، خودباوری، نشاط و خلاقیت را به نمایش بگذارند، گفت: امروز پیوند با شهدا و احترام به خون مقدس شهدا حضور در کنار صندوق‌های رأی است.


به گزارش عصر امروز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های نماز جمعه، ضمن تبریک عید مبعث حضرت رسول اکرم(ص) و فرارسیدن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، گفت: ما باید دست یکدیگر را بفشاریم، اگر می‌بینیم دیگری راه خطا می‌رود باید از اشتباه و خطای او رنج ببریم و برای قرار گرفتن در صراط مستقیم تلاش کنیم و بی‌اعتنا از او عبور نکنیم.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) اصرار بر هدایت و سعادت انسان دارد، گفت: اگر همسایه ما خدای ناخواسته در اخلاق، رفتار و نگاه به انقلاب با ما زاویه دارد، نباید او را رها کنیم، بلکه باید اصرار داشته باشیم که او را با خود در کنار صندوق رأی حاضر کنیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، اظهار کرد: جامعه اسلامی، اهل بیت پیامبر(ص) را بشناسید، مگر قرآن نفرمود مودت فی‌القربی، این مودت یعنی پیوندی استوار با اهل بیت پیامبر و گام برداشتن در راه آنان، اگر در مسیر آنان گام برمی داشتند، عاشورا خلق نمی‌شد، یزیدها بر اریکه قدرت نمی‌نشستند، به خاندان پیامبر بنگرید، به آن‌ها اقتدا کنید و بدان سو که می‌روند بروید، در همان راهی که حرکت می‌کنند، گام بردارید و گام در جای قدمشان بگذارید، زیرا آن‌ها هرگز شما را از راه رستگاری بیرون نخواهند برد و پستی و هلاکت باز نخواهند آورد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، بیان کرد: با عنایت به حضور تیم ملی کشورمان در جمع ۴ تیم برتر جام ملت‌های آسیا لازم می‌دانم، از کادر فنی، مربی کارآزموده و برخوردار از دانش فنی و بازیکنان با اراده، مصمم، توانمند، همدل و هماهنگ تیم ملی فوتبال تقدیر و تشکر کنم.

وی با توصیه به ملت عزیز ایران بر حمایت و پشتیبانی از تیم‌های ملی و ورزش قهرمانی کشور، گفت: از اصحاب رسانه، کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه ورزش درخواست می‌کنم برخلاف اهالی سیاست که معمولاً نقد آنان به تخریب فضای سیاسی کشور می‌انجامد، با تبیین دقیق نقاط قوت و ضعف در فضای آراسته به عقلانیات و اخلاق زمینه توسعه و پیشرفت تیم ملی فوتبال کشور را فراهم آورند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، عنوان کرد: از مسئولان انتظار می‌رود توسعه زیرساخت‌های ورزش همگانی و قهرمانی کشور را با عزم و جدیت بالاتر در دستورکار قرار دهند و با توجه به ویژگی استثنایی فوتبال در تولید وحدت و غرور ملی از تمام ظرفیت کشور برای ارتقای آن و قرار گرفتن ایران در جایگاهی که شایسته آن است استفاده کنند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد تصریح کرد: این روزها تهران چهره با صلابت ۲۴ هزار شهید پرافتخار را به تصویر کشید و شاهد برگزاری شایسته کنگره ملی شهدای پایتخت بودیم، ستاره‌های پرفروقی که در آسمان پرستاره ایران درخشیدند و با آفرینش حماسه بی‌مانند شکوه و عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران را به نمایش گزاردند.

وی ادامه داد: مردان سلحشوری که در میدان نبردی سخت و دشوار با همه قدرت‌های شیطانی جهان به نقطه امید ملت‌های منطقه برای بازیابی کرامت خود تبدیل شدند، کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت در شرایطی برگزار شد که غزه مظلوم و مقتدر طی حدود چهار ماه، حدود ۲۸ هزار شهید تقدیم دفاع از اسلام و فلسطین کرد.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه بین دفاع مقدس و جهاد دفاعی غزه عمق استراتژیک و شباهت‌های ویژه‌ای وجود دارد، اظهار کرد: جبهه‌ای که در برابر غزه ایستاده است همان جبهه‌ای است که در دوران دفاع مقدس در برابر ملت ایران ایستاد، هدف آن جبهه شکست اسلام و تغییر نقشه منطقه بود و هدف این جبهه نیز شکست اسلام و تغییر نقشه منطقه جنوب‌غربی آسیا است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، افزود: اشغالگری و تجاوز عمق و وسعت جنایات علیه شهروندان و استقامت بی‌نظیر مجاهدان و محوریت داشتن اسلام از دیگر مشترکات این دو صحنه تاریخی است، در حقیقت غزه قطعه‌ای از سرزمین دفاع مقدس است که ملت فلسطین با الهام از فرهنگ متعالی اسلام، بعثت پیامبر اعظم و مدرسه انسان‌ساز عاشورا با ایستادگی تاریخی در برابر ارتش نابودگر صهیونیستی و آمریکایی، درخشان‌ترین و جاودانه‌ترین صحنه‌های شکست‌ناپذیری اراده یک ملت را به تصویر کشیده‌اند.

وی اضافه کرد: سرزمینی که وسعت آن تنها چند کیلومترمربع است از زمین، هوا و دریا محاصره شده است، همچنین از آب، غذا، دارو و حداقل امکانات حیاتی محروم هستند و از هر سو مورد تهاجم پیشرفته‌ترین سلاح‌ها و تجهیزات جنگی آن هم در برابر سکوت همه جوامع مدرن امروز بشری قرار گرفته‌اند، اما چون کوه ایستاده‌اند و جهان را در بهتی عمیق فرو برده‌اند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، اظهار کرد: اگر تمام اندیشکده‌های مادی جهان گرد هم جمع شوند نمی‌توانند از رازهای این استقامت پولادین پرده‌برداری کنند، تنها در مکتب الهی اسلام است که چنین انسان‌ها به چنین مقام و اراده‌ای دست می‌یابند این همان چیزی است که در سال‌های دفاع مقدس شاهد آن بودیم و میراث دفاع مقدس است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد بیان کرد: دفاع مقدس دو کلمه اما یک دنیا فرهنگ است، افسوس که آموزه‌های دفاع مقدس آنچنان که باید برای این نسل بیان نشده است، تا جوانان ما بدانند این کشور در تارک غنای کدام فرهنگ و رشادت ایستاده است.

وی تأکید کرد: جهان دهه ۶۰ جهان دوقطبی بود، اما دو قطب آن روز جهان در برابر ایران به اتحادیه استراتژیک رسیده بودند تا انقلاب جوان ما را به عقب‌نشینی و شکست کشانده و سرزمین ما ایران را قطعه قطعه کنند و مردم را به ذلت کشانند، همان جبهه‌ای که امروز نیز در برابر ایران و غزه ایستاده است، همان جبهه‌ای که امروز در برابر یمن قهرمان، عراق قدرتمند، سوریه مقاوم و حزب‌الله اقتدارآفرین ایستاده است.

امام جمعه موقت تهران، گفت: دفاع مقدس در آغوش انقلاب اسلامی و تحت فرماندهی بنیانگذار عظیم‌القدر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و در کنار خدامحوری، معنویت، شجاعت، قاطعیت، استقامت و فرهنگ عاشورایی سرشار از خودباوری، خلاقیت، نوآوری، تحول و پیشرفت‌های اعجازانگیز بود، همان گوهرهای گرانبهایی که امروز جامعه ما سخت به او نیاز دارد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، تأکید کرد: جوانان عزیز، دانشگاهیان، دانش‌پژوهان و ملت عزیز ایران در سختی‌ها و دشواری‌هاست که این ارزش‌ها تجلی پیدا می‌کند، دفاع مقدس بود که ما را به خودباوری و اقتدار رساند، امروز سخت به این خودباوری و مقاومت و امید نیاز داریم.

وی با تأکید بر اینکه امروز ملت بزرگ ایران باید در کنار صندوق‌های رأی این امید، خودباوری، نشاط و خلاقیت را به نمایش بگذارند، گفت: بگذار در مسیر شهدا گام برداریم، امروز پیوند با شهدا و احترام به خون مقدس شهدا حضور در کنار صندوق‌های رأی است.

امام جمعه موقت تهران، گفت: حضور ما در پای صندوق‌های رأی، راه را برای انتخابات پرشورتر و منطبق با دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی در آینده هموارتر خواهد کرد، این مسیر را قدر بشناسیم و آن را گرامی بداریم.

وی افزود: در آستانه ۲۲ بهمن قرار داریم. حضور در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن یعنی حضور در کنار شهدای عالیقدر، جانبازان پرافتخار، آزادگان صبور و مقاوم و جامعه ایثارگران کشور است. حضور در راهپیمای ۲۲ بهمن به معنای حضور در کنار مردم غزه، یمن و محور مقاومت است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، عنوان کرد: ۲۲ بهمن را به یک نقطه اوج و شکوه از عظمت و اقتدار ملت ایران تبدیل کنیم. امروز دشمن استقلال، عزت و یکپارچگی کشور را هدف قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: نگاه ما به مجلس و دولت، خصوصاً به مجلس، بسته به این است که چگونه با مشکلات داخلی خود روبرو می‌شویم. تصمیمات حساب شده ملی در مورد بهبود سیستماتیک مسائل داخلی به ویژه اقتصادی، راه برون‌رفت از تنگناها است.

امام جمعه موقت تهران، تصریح کرد: خلق هزینه برای کشور و دولت را در چالش و تنگنا قرار دادن، به‌طور قطع بر مشکلات کسانی که شما در اندیشه آسایش آن‌ها هستید، می‌افزاید. کسری بودجه در کشور نهادینه و به یکی از چالش‌های جدی کشور تبدیل شده است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در پایان، خاطرنشان کرد: رهبری معظم انقلاب سال‌ها است که بر نظام بودجه‌ریزی کشور تأکید می‌کنند، حتی در بیانیه گام دوم انقلاب بر آن پای فشردند. افزایش هزینه‌های کشور امروز در راستای مهار تورم و رشد تولید نیست، اگر منابع داخلی وجود دارد با این منابع بدهی‌های دولت به نظام بانکی را پرداخت کنید، نظام بانکی را برای حمایت از تولید که رهبر انقلاب در این روزها بر آن تأکید کردند، هدایت کنید.


کد مطلب: 333323

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcewx8xxjh8xxi.b9bj.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir