نگاه مردم به شورای نگهبان است

15 خرداد 1403 ساعت 9:50

مجدداً مقطع انتخابات فرار سیده و نگاه عام و خاص داخلی و حتی خارجی معطوف به شورای نگهبان است بویژه اینکه مارهای زخمی داخلی مثل همیشه برای نیش زدن به شورای نگهبان در کمین نشسته اند.


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز؛ مجدداً مقطع انتخابات فرار سیده و نگاه عام و خاص داخلی و حتی خارجی معطوف به شورای نگهبان است بویژه اینکه مارهای زخمی داخلی مثل همیشه برای نیش زدن به شورای نگهبان در کمین نشسته اند.

🔺بخش قابل توجهی از مردم اهل مطالعه و تحلیل نبوده و خیلی هم به اخبار و اطلاعات و رسانه ها هم توجه نمی کنند و به حضور در انتخابات و حمایت از ارکان نظام با دید سنتی و اعتقادی نگاه می کنند.

🔹وقتی حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری از جایگاه عالی و اثرگذار شورای نگهبان بویژه فقهای آن سخن گفته و همه را به تبعیت از این نهاد قانونی توصیه می فرمایند؛ مردم به روی چشم کشیده و اطاعت می کنند.

🔺 و بر همین اساس و جدای از قانون اساسی؛ فتوای مرجع تقلید و ولایت فقیه را ضامن و پشت آن می دانند.

🔹مثلا شورای نگهبان ۵ تا ۸ نفر را از امتیاز حداقلی تا حداکثری تائید نموده و انتخاب یک نفر را به اختیار خود مردم می گذارد و این‌ مردم هستند که با مطالعه و مشورت هم و بررسی عملکرد و سابقه نامزدها باید فرد اصلح را انتخاب کرده و رای بدهند.

🔺متاسفانه چندین بار شاهد بودیم که افرادی با تسامح شورای نگهبان و غفلت مردم؛ پیروز انتخابات شده اما ناکارآمد و یا خائن و نوکر آمریکا و غرب بوده اند.

✅ دونکته مهم دراین مقطع حساس 👇

۱- افرادی مثل حسن روحانی دوتابعیتی بوده و به بهانه تحصیل ۱۶ سال به انگلیس رفت و آمده داشته؛ یا علی لاریجانی که دختر و بستگان درجه یک او تابعیت انگلیس و آمریکا و کانادا را دارند؛ یا احمدی نژاد که فردی مشکوک و منحرف و یاوه گو می باشد. یا اصلاح طلبانی مثل کواکبیان؛ محمود صادقی؛ همتی؛ نوچه های هاشمی و کارگزاران و افرادی از این دست که سابقه و عملکرد آنها روشن است شورای نگهبان باید بدون واهمه و مصلحت اندیشی و ملاحظه سیاسی همه را از میدان انتخابات اخراج نماید چون مردم شورای نگهبان را فصل الخطاب می دانند مضافا براینکه اطلاعات لازم و مستندات هم در اختیار شورا می باشد.

۲- مردم نیز وظیفه دارند با بررسی و تحقیق و مشورت با هم بویژه بهره گیری از کارشناسان دلسوز و متدین به فردی رای دهند که از جنس شهید رئیسی باشد.

❤️ان شاءالله خدا قلوب مردم را به یک نامزد اصلح هدایت خواهد نمود بشرطی که شورای نگهبان و مردم به وظیفه خود درست عمل نمایند.

۱۳  خرداد  ۱۴۰۳  # فرهادنیا


کد مطلب: 336331

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcgw39wqak9ww4.rpra.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir