سرقت بیش از 350 پیکر شهدای غزه به دست اسرائیل

خبرگزاری فارس , 20 بهمن 1402 ساعت 15:54

یک رسانه اسرائیلی گزارش داد که ارتش این رژیم تاکنون پیکر بیش از 350 شهید فلسطینی را از غزه به سرقت برده است.


به گزارش عصر امروز، سرقت جنازه شهدای غزه از گورستان‌ها و خیابان‌ها از سوی نظامیان اسرائیلی موضوعی است که منابع فلسطینی از جمله دولت حماس چندین بار به آن اشاره کرده‌اند، اکنون رادیو «ریچت بیت» اسرائیل می‌گوید که بیش از ۳۵۰ جنازه به سرقت رفته است.

به گزارش این رادیوی عبری‌زبان، جنازه‌های به سرقت رفته از ابتدای جنگ غزه به مرکز پزشکی قانونی «ابو کبیر» در تل آویو برای تشریح منتقل می‌شوند. ارتش اسرائیل نیز پیش از این با اذعان به جنازه‌دزدی مدعی شده بود که این اقدام برای یافتن جنازه اسرای اسرائیلی کشته شده در غزه صورت می‌گیرد.

رادیو ارتش اسرائیل نیز به نقل از مقامات نظامی این رژیم مدعی شده است که پس از اطمینان از اسرائیلی نبودن جنازه‌ها، آن‌ها به غزه بازگردانده می‌شوند.

در تاریخ ۱۰ بهمن نیز دفتر اطلاع رسانی دولت حماس در غزه گزارش داد که ارتش اشغالگر اسرائیل در یکی از جنایات خود که در آن تمام ارزش‌های انسانی و کنوانسیون‌های بین المللی را زیر پا گذاشته است، ۱۱۰۰ قبر را در قبرستان التفاح در شرق غزه نبش قبر کرده و ۱۵۰ جسد را به سرقت برده است.

این دفتر توضیح داد که اشغالگران بارها این جنایت را تکرار کرده‌اند که آخرین بار ۸۰ جسد از پیکر شهدای غزه را به صورت مثله شده تحویل دادند.

ماه گذشته بود که ارتش اسرائیل وارد گورستان‌های خان یونس شد و بولدزرها صدها قبر را تخریب و جنازه‌ها را در قبرستان پراکنده کردند، صحنه‌ای که با شوک و بهت اهالی مواجه شد، پس از آن رسانه‌های غربی به سراغ مقامات اسرائیلی رفتند. سخنگوی ارتش اسرائیل به خبرگزاری فرانسه و شبکه ان بی سی گفته بود که جنازه‌ها برای بررسی دی ان ای خارج شده‌اند.

جنازه دزدی ارتش اشغالگر به خان یونس محدود نمانده است، به طوریکه نظامیان اسرائیلی در خلال حمله به بیمارستان الشفاء دهها جنازه را با خود برده بودند.

ادامه جنایات اشغالگران در غزه در حالی است که ۱۲۶ روز از جنگ می‌گذرد و طبق آخرین آمار وزارت بهداشت غزه ۲۷۹۴۷ نفر شهید و ۶۷۴۵۹ نفر دیگر تاکنون زخمی شده‌اند


کد مطلب: 333325

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcgxw9wnak9ww4.rpra.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir