کاردار یونان در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد

خبرگزاری فارس , 4 خرداد 1401 ساعت 23:06

در پی توقیف محموله کشتی تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران در آبهای یونان، کاردار یونان در تهران به وزارت امور خارجه احضار و اعتراض شدید ایران به وی ابلاغ شد.


به گزارش عصر امروز، در پی توقیف محموله کشتی تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران در آبهای یونان، کاردار سفارت یونان در تهران (در غیاب سفیر) امروز (چهارشنبه) چهارم خرداد ماه به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

در این دیدار رئیس اداره مدیترانه ضمن یادآوری تعهدات بین المللی دولت یونان با توجه به توقف اضطراری کشتی مذکور بدلیل نقص فنی، تسلیم در برابر فشارهای غیر قانونی آمریکا را غیر قابل پذیرش و‌ محکوم دانست و افزود: تصرف در محموله کشتی با پرچم جمهوری اسلامی ایران مصداق راهزنی بین المللی است که مسئولیت آن با دولت یونان و تصرف کنندگان غیرقانونی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از حقوق قانونی خود چشم پوشی نخواهد کرد و از دولت یونان انتظار دارد به تعهدات بین المللی خود در عرصه دریانوردی و کشتیرانی ملتزم و پایبند باشد.

کاردار سفارت یونان در این دیدار اعلام کرد که بلافاصله مراتب اعتراض و ناخرسندی دولت جمهوری اسلامی ایران را به دولت متبوع خویش ابلاغ خواهد کرد.

گفتنی است، داوجونز در گزارشی نوشت: نفتکشی که ۷ هفته پیش در آب‌های یونان توقیف شد حامل نفت ایران بوده و واشنگتن به‌بهانه تحریم‌ها این محموله را به کشتی دیگری منتقل کرده تا به آمریکا منتقل کند.


کد مطلب: 311798

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcgyq9w7ak9qu4.rpra.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir