نصب تندیس سردار شهید همدانی در غرب تهران

21 مرداد 1401 ساعت 17:52

شهردار منطقه ۲۲ از نصب تندیس سردار شهید همدانی در بزرگراه شهید همدانی خبر داد.


به گزارش عصر امروز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، وحیدرضا محمدی گفت: با توجه به اینکه محور غربی بزرگراه شهید همدانی از بزرگراه آزادگان تا بزرگراه شهید لشکری در منطقه ۲۲ قرار دارد به نام شهید سردار همدانی مزین شده است و برنامه ریزی های از قبل برای نصب تندیس این شهید بزرگوار در این محور صورت گرفته بود.

وی افزود: همرزمان این شهید بزرگوار پیشنهادهای خود را برای نصب این تندیس در قرارگاه قدس مطرح کرده بودند و بنده که توفیق خدمت به نمایندگی از شهرداری تهران در این قرارگاه را دارم این خواسته همرزمان شهید همدانی را در مدیریت شهری پیگیر شدیم.

محمدی ادامه داد: این اقدام از سوی شهرداری منطقه ۲۲ با هماهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره دلاورمردی های رزمندگان جبهه‌های نبرد حق علیه باطل صورت گرفته است.

شهردار منطقه در پاسخ به این سوال که چه زمانی قرار است این تندیس در بزرگراه مزین شده به نام سردار شهید همدانی نصب شود، افزود: تندیس آماده است و طبق برنامه ریزی های به عمل آمده قرار است در هفته جاری مراسم ویژه ای با حضور همرزمان این شهید بزرگوار در محور بزرگراهی شهید همدانی برگزار شود و این تندیس رونمایی و نصب شود.

گفتنی است؛ سردار شهید حسین همدانی متولد ۲۴ آذر ۱۳۲۹ در شهر آبادان چشم به جهان گشود و از بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان بود؛ وی سال‌ها فرمانده لشگر ۲۷ مکانیزه محمد رسول الله (ص) و از بانیان احداث شهرک مسکونی شهید باقری در منطقه ۲۲ بوده است.

این شهید بزرگوار در ۱۶ مهر ۱۳۹۴ در اطراف شهر حلب سوریه شهرک‌های نبل و الزهراء به درجه رفیع شهادت نائل شد.


کد مطلب: 314066

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdch-knx-23nzvd.tft2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir