در احوالات سیاستمدارانی که به نفع خود، "عشره مبشّره" جعل می‌کنند

12 خرداد 1403 ساعت 9:51

یادمان باشد جاعلان و کذابان، به رئیس جمهور شهیدمان جلاد و شش کلاسه بودن را نسبت دادند و این اباطیل، مدتها نقل دهان عام و خاصِ مردم شد، پس نگذاریم نااهلان بر ناآگاهیِ ما موج سواری نمایند.


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز؛ راویان اهل سنت یک روایت مشهوری بین خودشان دارند به نام عشره مبشّره که آن را حتی در دیواره‌ی مسجدالنبی نیز نوشته و نصب کرده اند با این مضمون که ده نفر را به طور قطع، اهل بهشت دانسته اند که عبارتند از:
 ۱ـ‌ ابوبکر، ۲ـ عمر، ۳ـ علی، ۴ـ عثمان، ۵ـ طلحه، ۶ـ زبیر، ۷ـ عبدالرّحمن‌ بن عوف، ۸ـ سعد وقّاص، ۹ـ سعید بن زید، ۱۰ـ ابوعُبیدة جرّاح
که بغیر از مولا علی "علیه السلام" ، وجود مابقی اسامی، با این وصف و بشارت، حیرت آور است.

♦️نکته مهم درباره این روایت جعلی که دلایل بسیاری برای رد آن می‌توان اقامه نمود، سلسله راویان آن است که یکی در شکم مادر بوده که پدرش از دنیا رفته و طبعا نمی‌توانسته ناقل حدیث از پدرش باشد و یک نفر دیگرشان زمان وفات پدرش، طفل کوچکی بوده است.

🔺اما کسی که سندسازی می‌کند خوب می‌داند که عموم مردم، علم و توجه خاصی به این ظرایف ندارند و نهایتا اگر گذری به سلسله‌ی راویان داشته باشند، همین که می‌بینند پسر از پدر و پشت به پشت، اسامیِ آنها صحیح است، حمل بر اصالت حدیث می‌نمایند و آن را می‌پذیرند‌.

♦️الغرض، شیوه‌ی برخی از سیاسیون، خصوصا در بزنگاههای انتخاباتی، همینگونه است.
دستاوردی را بی‌سند به نام خود می‌زنند یا حتی برای آن سندی مجعول، دست و پا می‌کنند تا مردم را بفریبند و البته در تهمت زدن به رقیب نیز بر این شیوه استوارند.

🔺وظیفه نخبگان انقلابی، خصوصا رسانه‌ای ها این است که سره را از ناسره جدا کرده به مردم بنمایانند و آحاد مردم نیز باید مراقبت نمایند که هر دروغ و تهمت و سخن جعلی را باور نکنند و بر اساسِ یک نسبت کذب، ذهنیتِ خود از نامزدهای انقلابی را به خدشه نیندازند.

❌ یادمان باشد جاعلان و کذابان، به رئیس جمهور شهیدمان جلاد و شش کلاسه بودن را نسبت دادند و این اباطیل، مدتها نقل دهان عام و خاصِ مردم شد،
پس نگذاریم نااهلان بر ناآگاهیِ ما موج سواری نمایند.

✍️ مریم اشرفی گودرزی


کد مطلب: 336251

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdchm-nxz23nxid.tft2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir