نرم افزارهای که قوانین را زیر پا له می کنند و آب هم از آب تکان نمی خورد؟!

17 بهمن 1402 ساعت 15:04

اخیرا نرم افزار جدیدی به نام دارتیل جهت ارائه فروشگاههای آنلاین و خرید اینترنتی مخصوص شهر تهران ایجاد گردیده و متأسفانه شاهد هستیم که گویا هیچ تعهدی نسبت به موازین و قوانین نظام جمهوری اسلامی در خود احساس ننموده، جهت تبلیغ اپلیکیشن از تصاویر بی حجاب استفاده می کند.


به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز؛ اخیرا نرم افزار جدیدی به نام دارتیل جهت ارائه فروشگاههای آنلاین و خرید اینترنتی مخصوص شهر تهران ایجاد گردیده که دسترسی به آن بدون فیلتر شکن کاملا مجاز است.

❌ و متأسفانه شاهد هستیم که گویا هیچ تعهدی نسبت به موازین و قوانین نظام جمهوری اسلامی در خود احساس ننموده، جهت تبلیغ اپلیکیشن از تصاویر بی حجاب استفاده می کند.

‼️ظاهرا این اتفاق به صورت اپیدمی درآمده که پلتفرمها هنجارشکنی کنند، افراد مؤمن و متعهد که رصدهایشان متأسفانه بعضا از مسئولین دقیق تر است متوجه شوند، گزارش بدهند و نهایتا اعمال جریمه صورت بگیرد؛
اما آنچه در این میان مغفول می ماند اینست که صاحبان پلتفرمها علیرغم اینکه می دانند احتمالا با چنین واکنشی مواجه خواهند شد چرا باز هم مبادرت به ارتکاب این خبط و خطاها می کنند!؟

🔴 این جماعت کاسبند و حساب سود و زیانشان معمولا دقیق است و باید دید محاسبه آورده هایشان به ضرر و جریمه احتمالی چطور آن قدر به صرفه و سود آور است که ابایی از محاکات شدن ندارند.

❌ یا برای این سد شکنی و قبح زدایی از جای دیگری تغذیه می شوند یا جریمه ای که اِعمال می شود در برابر شهرتی که کسب می کنند ناچیز است و به حساب نمی آید.

🔴 هر چه هست ما که نمی توانیم سکوت نموده و جرایم پلتفرم ها را افشا نکنیم اما مسئولین مربوطه باید آنچنان نظارت و بازدارندگی را تقویت نمایند که امکان بروز و ظهور تخلف های اینچنینی کاملا مسدود گردیده، خسران و ضررش موجب شود جرأت ارتکاب آن به صفر برسد.

✍ مریم اشرفی گودرزی


کد مطلب: 333254

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdchmxnxk23nxid.tft2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir