خطیب جمعه تهران:

جنبش دانشجویی پیشانی مبارزه با استکبار است

18 آذر 1402 ساعت 8:22

خطیب نماز جمعه تهران گفت: جنبش دانشجویی با مبارزه با استکبار گره خورده است و اولین جایی که مرگ بر آمریکا گفت دانشگاه بود.


به گزارش عصر امروز،‌ حجت الاسلام سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز طی سخنانی اظهار داشت: سعادت هر دو جهان با تقوای الهی میسر می‌شود.

وی افزود: حضرت زهرا (س) در حدیثی می فرمایند: اگر کسی عبادت خالصانه خود را به سمت خدا بفرستند خداوند هم بهترین مصلحت را در زندگی او رقم می‌زند. اولیای خداوند همه عبادات و اعمالشان خالصانه است، کما اینکه حضرات معصومین (ع) هم همینگونه بوده‌اند.

خاتمی ادامه داد: اما برخی افراد از ابتدا اعمالشان برای ریا کاری است و هدف اعمالشان جلب رضایت خداوند نیست. وقتی اعمال این افراد به خداوند عرضه می‌شود مورد قبول قرار نمی‌گیرد چون غیر خدا در اعمال او شریک بوده‌اند. گاهی هم ما در ابتدا بانیت خالص اعمالمان را آغاز می‌کنیم اما در میانه راه دچار عجب می‌شویم و طبق روایات فردی که دچار عجب شوند هلاک می‌شوند. گاهی هم در پایان اعمال آنها را با منت گذاشتن خراب می‌کنیم و سبب می‌شود اعمال خوب ما از بین برود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به حضور حلقات صالحین بسیج در نماز جمعه تهران گفت: این نماز جمعه متعلق به شما است؛ زیرا شما نسل آینده این کشور هستید و این حضور شما در نماز جمعه نشانه پیوند شما با دین است.

وی با اشاره به ایام شهادت شعید دستغیب گفت: در ابتدای انقلاب که رهبر انقلاب نماینده امام در نیروهای مسلح بودند، به شیراز و نزد شهید دستغیب می‌روند؛ این شهید بزرگوار گفته بودند به نظر من بعد از امام (ره)؛  آقای خامنه‌ای لیاقت رهبری را دارند.

خاتمی با بیان اینکه روز دانشجو؛ روزی است که دانشجویان در مقابل رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه تهران شعار دادند و سه نفر از آنها به شهادت رسیدند، تصریح کرد: جنبش دانشجویی با مبارزه با استکبار گره خورده است و اولین جایی که مرگ بر آمریکا گفت؛ دانشگاه بود. جنبش دانشجویی این افتخار را دارد که در اوج غربت دین؛ از دین صحبت کرد.  لذا دانشجویان باید این افتخار را حفظ کنند؛ زیرا دانشجویان پیشانی مبارزه با استکبار هستند. باید مراقب باشید این پیشینه افتخار آمیز شما را به غارت نبرند.

امام جمعه موقت‌تهران عنوان کرد: رهبر انقلاب در طول دوران رهبریشان 25 مطالبه از دانشجویان داشتند که مهمترین آنها مراقبت از بنیه دینی و انقلابی، تقویت پیشرفت و عدالت، تلاش برای غلبه گفتمان انقلابی و دچار انفعال نشدن است.

خاتمی با اشاره به جنگ غزه گفت: دل ما از این تصاویر و وحشیگری صهیونیست‌ها خون شده است. امام عزیز ما فرمودند ما انقلاب را به جهان صادر می‌کنیم؛ راهبرد ما از اول انقلاب این بوده است که اسرائیل باید از منطقه برود و تمام فلسطین برای فلسطینی‌ها است؛ لذا باید انتخابات برگزار شود و مردم خودشان سرنوشتشان را تعیین کنند. 75 سال از جنایات رژیم صهیونیستی می‌گذرد و دنیا امروز به حقانیت این راهبرد پی برده است؛ امروز حتی در انگلیسی که در بنیان گذاشتن این رژیم نقش داشته است نیز صدها نفر شعار مرگ بر اسائیل سر می‌دهند.

وی ادامه داد: روزی وزیر خارجه آمریکا دم از خاورمیانه جدید می‌زد؛ اما امروز خاورمیانه جدید با محوریت مقاومت شکل گرفته است و در حال به هم زدن معادلات است؛ امروز یمنی‌ها معادلات باب المندب را در اختیار دارند و حشدالشعبی پایگاه‌های آمریکا در عراق و سایر پایگاه‌های آمریکا را می‌زند و حزب الله دائم پایگاه‌های اسرائیل را می‌زند؛ این یعنی خاورمیانه جدید.

خاتمی تصریح کرد: آنچه مقاومت انجام داد و آنچه انجام می‌دهد مصداق دفاع مشروع است. این عکس العمل طبیعی مقاومت در قبال 75 سال جنایات رژیم صهیونیستی و عمل به دستور قرآن است.


کد مطلب: 331832

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdchxznxi23nx6d.tft2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir