همراهان واقعی شهدا حتما چنین نیستند!

29 خرداد 1401 ساعت 8:42

متاسفانه در چند گروه مجازی و خاصه تلگرام، چند ادمین و مدیر جوان که اصلاً سنشان به ایام جنگ نمی خورد با طرح موضوعاتی مانند اینکه دولتهای ایران و عراق بخاطر مسائل منطقه ای از پیگیری غرامت خسارت دیدگان چشم پوشی کرده اند و یا اینکه دولت ایران این خسارتها را دریافت ولی خرج کمک به یمن و لبنان و .... کرده و ..... در حال شوراندن جامعه ایثارگری علیه نظام و گذشته ی ارزشمند رزمندگان هستند.


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز مطلبی توسط یکی از دوستان ارسال شده است که بدون دخل و تصرف منتشر می نماییم:

متاسفانه چند وقتی است که بحثی بسیار انحرافی بنام غرامت جنگی همچون غده ای سرطانی تمام وجود ذیقیمت برخی از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان را در بر گرفته و با القاء این مطلب که گویا عراق می بایست بدلیل آغازگر جنگ تحمیلی هشت ساله طبق قوانین بین المللی به خسارت دیدگان جنگ مبالغی هنگفت در اندازه های چند میلیون دلار به هر آسیب دیده پرداخت نماید و سند صحت ادعا را نیز اقدام ۴ الی ۵ نفر از قشر خانواده ی شهید و جانباز و آزاده به گرفتن وکیل و طرح دعوا در دیوان داوری لاهه و نهایتاً محکومیت دولت عراق و دریافت ۴ میلیون دلار توسط خانواده ی یک شهید و سه میلیون دلار توسط یک جانباز قطع عضو و .... عنوان کرده و میکنند ، نهایتاً کمپین هائی را تشکیل و با عضوگیری گاهاً دهها هزار نفره در گروههای تلگرامی و با انواع وعده و وعید به تطمیع عده زیادی پرداخته و امروز این کمپین ها در حال تبدیل شدن به کانونی برای ایجاد لرزش در پایه های ارزشی دفاع مقدس، ولایت و نظام جمهوری اسلامی شده اند!

متاسفانه در چند گروه مجازی و خاصه تلگرام، چند ادمین و مدیر جوان که اصلاً سنشان به ایام جنگ نمی خورد با طرح موضوعاتی مانند اینکه دولتهای ایران و عراق بخاطر مسائل منطقه ای از پیگیری غرامت خسارت دیدگان چشم پوشی کرده اند و یا اینکه دولت ایران این خسارتها را دریافت ولی خرج کمک به یمن و لبنان و .... کرده و ..... در حال شوراندن جامعه ایثارگری علیه نظام و گذشته ی ارزشمند رزمندگان هستند و هر از گاهی با تحریک این جامعه مورد هدف به اعتراضات خیابانی و تحصن و شعارهای هنجارشکن پیوسته در حال هزینه تراشی برای کشور در یک گذرگاه زمانی حساس هستند!

واضح بگویم که بوی فتنه ای پرمفسده از این کمپینها به مشام می رسد و هر کسی که در این گروهها قصد روشنگری و حتی کوچکترین مخالفتی را داشته باشد ابتدا بشدت سرکوب شده و آماج انواع تهمتها قرار می گیرد و در نهایت هم با بدترین هتک حرمت ها از گروه حذف می شود !!!

این در حالیست که؛

۱ - هیچکس آدرس و نشانی از آن ۴ یا ۵ نفر که موفق به اخذ غرامت شده اند، ارائه نکرده است!

۲ - دیوان داوری لاهه به دعاوی مورد توافق و تعهد دو یا چند کشور به اینکه این دیوان طرف قضاوت و اعلام حکم باشد ورود کرده و به دعاوی اشخاص رسیدگی نمی کند!

۳ - موضوع پرداخت خسارت فقط در جنگ هائی که منجر به توافق و تعهد صلح باشد قابل طرح است و جنگ ایران و عراق طی قطعنامه ۵۹۸ به آتش بس ختم شده است.

۴ - موضوع دریافت غرامت توسط کویت با دریافت غرامت توسط ما قابل مقایسه نیست و در کل این کشور کویت نبود که از دولت عراق اخذ غرامت کرد بلکه آمریکا بود که با بلوکه کردن پولهای ناشی از فروش نفت عراق مبلغی دهها میلیارد دلاری را به نام کویت و بکام خود برداشت و به اسم دریافت هزینه های آزادسازی کویت بالا کشیده و هضم کرد!

۵ - نظامیان در واقع حقوق می گیرند که در روزهای خطر از کشور دفاع کرده و یقیناً در این دفاع عده ای هم شهید، مجروح و اسیر می شوند و بسیاری نیز سالم به میان خانواده هایشان باز می گردند و دولت نیز به فراخور صدماتی که به حاضرین در جنگ وارد شده تسهیلات و امتیازاتی را تصویب و اعمال می کند و موضوع غرامت بیشتر در حوزه قربانیان مدنی، خسارت به تاسیسات زیربنائی و مردم و مناطق غیر نظامی قابل طرح است!

۶ - در خود عراق نیز چنین موضوعی به زبانها افتاده که اولاً تجاوزگر شخص صدام و حزب بعث بوده که خسارتهای فراوانی را هم به کشور و مردم عراق وارد کرده و در نهایت توسط مردم این کشور سرنگون، محاکمه و اعدام شده و ملت غالب بر جنایتکاری چون صدام، سزاوار پرداخت خسارات او به دیگر کشورها نیست!

در ثانی بر فرض قبول خسارات وارده بر ایران، این خسارات تا بازه زمانی اردیبهشت سال ۶۱ است که خرمشهر و بخشی از خاک ایران در تصرف نظامیان بعث بوده و پس از تخلیه خرمشهر توسط قوای عراق (آزادسازی خرمشهر) صدام بلافاصله درخواست آتش بس و صلح داده و مراتب آن را طی چند مورد تا آخرین ماههای جنگ بعنوان سند رسمی در سازمان ملل منتشر نموده است.

۷ - آیا چنین کشوری حاضر است به خانواده ی شهدا و مجروحان و اسرای جزایر مجنون، فاو، العماره، حلبچه، سلیمانیه و همچنین شهدای ترور و شهدای انقلاب که توسط بنیاد شهید تعیین درصد و وضعیت شده اند خسارت بدهد؟

۸ - آیا در این دنیای وانفسائی که حتی کودکان سرطانی ما را از داروی مورد نیاز محروم و آنها را تحریم کردند، دادگاهی به پرداخت میلیونها و بلکه میلیاردها دلار به ایرانِ تحت تحریم، رای خواهد داد؟ خاصه آنکه این دادگاه امربر و مطیع دشمن شماره ی یک ایران یعنی آمریکا باشد؟

عزیزان بازی درخواست غرامت یک بازی پلید توسط مهره های مجازی معاندین است که بر خط مقدم دفاع از نظام و ولایت رخنه کرده و با اغوای بسیاری از رزمندگان پاکنهاد دیروز، امروز آنها را به طمع دریافت خسارت چند میلیون دلاری!!!، در مقابل نظام قرار داده و باید گفت اغوا شدگان بر سر گوری به گریه مشغولند که مرده ای در آن نبوده و نیست!

برادران من،
امروز در کشور عراق بواسطه خیانتهای جاه طلبانی چون مقتدا صدر، الکاظمی ها و سران اقلیم کردستان، جو خوبی به نفع ایران حاکم نیست و نیرو های طرفدار ایران تحت فشار برای خلع سلاح شدن هستند و با این وجود هر ساله با وادار کردن دولتیان و تجار شیعه به تعامل تجاری با کشورمان بطور میانگین ۱۲ میلیارد دلار ارز را خارج از سیستم بانکی وارد ایران کرده اند، با داعش جنگیده اند و با حملات پهبادی و خمپاره ای دمار از روزگار اشغالگران درآورده اند، فلذا تضعیف موقعیت سیاسی آنان بواسطه ی طرح موضوعات موهوم مثل مجبور کردن عراق به پرداخت خسارت که حتی یک درصد هم به لحاظ حقوقی احتمال تحقق آن نیست مصداق سر شاخه نشستن و شاخ از بُن بریدن نباشیم!

هنوز که نه به بار است و نه به دار خیلی از گزافه گویانِ هرزه گویِ متلک انداز، طعنه مان می زنند شمایانی که خونبهای شهیدانتان را گرفتید و بابت مجروحیت و اسارتتان خسارت به دلار کسب کردید، دیگر چه از جان مردم می خواهید؟!

واقعاً چقدر رنج آور بود دیدن صحنه ای که یک جانباز قطع پا با عصا از بازداشتگاه خارج و شعار *غرامت حق مسلم ماست را سر بدهد، در حالیکه عزت او در این دنیا و پیوستن پیکر پاکش به عضو شهیدش در بهشت، حق مسلم او بود! و نه گندم ری!

خیلی از مردم به حرمت خون شهیدان و رنج اسیران و درد جانبازان با کم و کاستهای این ۴ دهه ساختند و خَم به ابرو نیاوردند ولی امروز با دیدن تحصن و شعارهای دشمن شاد کنِ صاحبان این ارزشها آنهم به طمع وعده های میلیون دلاری که پست تر از گندم ری می نماید، حتماً خواهند گفت شما جنگتان برای خدا نبود و با توهم دلارهای دست نیافتنی، به راحتی دست از معامله با خدا کشیدید و از سوی دیگر لاجرم شاهد جشن دشمن برای فتح قوی ترین دژ نظام و ولایت یعنی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران خواهیم بود .

عزیزان این مطالب را به گوش جامعه ی هدف برسانید که معاندان با طرح موضوع غرامت به تلخ ترین و مکارانه ترین صورت ممکن بازیمان دادند!

بیائید هر چه سریعتر زمین این بازی کثیف را ترک کرده و به سنگر دفاع از ارزشها بازگردید!

اللهم وفقنا لما تحب و ترضی


کد مطلب: 312500

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdciuraput1azw2.cbct.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir