توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۰۴
افزایش تردد در جاده‌ها؛ پیش‌بینی ترافیک سنگین از فردا
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا به موج بازگشت مسافران نوروزی از سفرها اشاره کرد و گفت: پیش بینی می‌شود ترافیک سنگین را از فردا شاهد باشیم.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور اظهار داشت: بررسی وضعیت تردد در جاده‌های کشور بیانگر افزایش سفرهای برگشت در روزهای پایانی تعطیلات نوروز است.

وی تصریح کرد: برای افزایش ایمنی بیشتر مسافران نوروزی در جاده‌ها و پیشگیری از بروز حوادث، تردد انواع تريلر، كاميون و كاميونت به استثنا حاملین مواد سوختی، بهداشتی، کالای اساسی و دارای مجوز در تاریخ سیزدهم فروردین در كليه محورهاي برون شهري كشور ممنوع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با بیان اینکه تردد در مسیرهای برگشت به مبدا مسافران نوروزی طی امروز و به میزان بیشتر در فردا و پس فردا رخ خواهد داد؛ گفت: این سفرهای صورت گرفته، چنانچه در برگشت با یکدیگر همزمانی پیدا کند به علت ظرفیت محدود شبکه معابر جاده‌ای می تواند در برخی از ساعات ترافیک‌های سنگینی ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه توصیه پلیس راهور مدیریت زمان سفرهای برگشت هموطنان و همچنین استفاده از جاده‌های با ظرفیت بالا برای پرهیز از قرار گرفتن در ترافیک نیمه سنگین است خاطرنشان کرد: برای نمونه جاده چالوس که یکی از کم‌ظرفیت‌ترین جاده‌های اصلی کشور است در این ایام با ترافیک‌های سنگینی مواجه می‌شود.

سرهنگ شیرانی به مسافران توصیه کرد: بهتر است با توجه به اوج سفرهای برگشت روز پایانی هموطنان زمان برگشت را تا قبل از روز ۱۳ فروردین و یا بعد از ۱۳ فروردین پیش‌بینی کرده و چنانچه در شرایط اشباع ظرفیت جاده‌ها قرار گرفتند حتما با رعایت صبر و حوصله و نهایت احترام به حقوق سایر رانندگان سفر کنند.

وی از رانندگان درخواست کرد از عجله و شتاب پرهیز کرده و بعد از هر دو ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 334517