توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۰
‌‌تهدید علیه منافع ملی ‌را برنمی‌تابیم‌
معاون حقوقی نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه ‌هر تهدیدی را در بالاترین سطح و باقدرت پاسخ می‌دهیم، گفت: قدرت و توان امروز نیروی زمینی سپاه قابل مقایسه با قبل نیست.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز سردار اکبر ضرغامی با اشاره به اقتدار قوای مسلح به ویژه سپاه پاسداران و نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: به لطف خدا و با مجاهدت و شهادت‌طلبی قوای مسلح، امروز کشور و انقلاب ما مستحکم تر از دیروز بوده و در اوج قدرت و اقتدار قرار دارد.

وی افزود: کار دشمن، دشمنی و توطئه است اما دشمنان ما با وجود دسیسه و بحران‌آفرینی هیچگاه نتوانستند به اهدافشان دست یافته و به ملت و کشور ما آسیب بزنند و همواره توطئه های استکباری ـ صهیونیستی محکوم به شکست بوده و هست و این موضوعی است که سردمداران جنایتکار استکباری ـ صهیونیستی به آن اذعان و اعتراف داشته و دارند.

قدرت امروز نیروی زمینی سپاه قابل مقایسه با قبل نیست

ضرغامی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به موجب اصل 150 قانون اساسی برای دفاع از انقلاب ایجاد شد و براساس همین اصل مجموعه سپاه به عنوان مدافع نظام و انقلاب اسلامی، حافظ انقلاب و دستاوردهای آن است.

معاون حقوقی نیروی زمینی سپاه با اشاره به قدرت و اقتدار نیروی زمینی گفت: اگر بخواهیم ارزیابی از سرعت پیشرفت و موفقیت نیروی زمینی داشته باشیم باید بگوییم وضعیت نیروی زمینی قدرتمند سپاه پاسداران، دیگر مثل اوایل دوران جنگ نیست حتی این توان و وضعیت قابل مقایسه با سال‌های ابتدایی بعد از جنگ هم نیست و این مجموعه با نصرت الهی و توکل و براساس منویات فرماندهی معظم کل قوا در مسیر قدرت و توانمندی روزافزون گام برداشته است.

پاسخ دندان‌شکن و پشیمان‌کننده‌ای به دشمنان داده‌ایم

وی بیان کرد: امروز سپاه پاسداران به لطف خدا دستاوردهای مهمی در زمینه تجهیزات الکترونیکی، پهپادی، توپخانه‌ای، موشکی دست یافته و از این فنون به خوبی استفاده می کنند به طوری که هر جا هم که احساس کردیم کشور و انقلاب اسلامی در خطر است و یا دشمنان به دنبال تهدید و دسیسه است با قدرت و تمام توان پاسخ دندان‌شکن و پشیمان‌کننده‌ای داده‌ایم.

ضرغامی عنوان کرد: در این سال‌ها همه دنیا دیده و فهمیده که در عرصه‌های مختلف سپاه و نیروی زمینی پر قدرت وارد می شود و به هیچ کشوری اجازه کوچک‌ترین تهدید و تعدی به کشور را در کنار دیگر قوای مسلح افتخارآفرین کشور نمی‌دهد که بازخورد آن در سطح منطقه روشن است.

مماشات و تعارفی بر سر امنیت با هیچ کشور و جریانی نداریم

معاون حقوقی نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: الان به هر کشوری ما پیغام می‌دهیم که تروریست‌ها باید از آن کشور خارج شوند، این پیام را جدی می‌گیرند چرا که ما با کسی شوخی نداریم و در راستای دفاع از کشور و انقلاب اسلامی همواره باصلابت و قدرت ایستاده‌ایم و همه فهمیده‌اند سپاه هم انقلابی عمل می‌کند و در این مسیر هم به هیچ وجه مماشاتی نداشته و نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: متاسفانه بخش‌هایی از عراق به مکانی برای استقرار تروریست‌ها تبدیل شد که نیروی زمینی در راستای دفاع از منافع ملی و مبارزه قاطع با سردمداران برای ضربه به کشور مقتدارانه ورود داشت و مقر چون لانه عنکبوت این تروریست‌ها را زیر آماج توپخانه گرفت که در نهایت دولت عراق متعهد به تخلیه این مناطق شد چرا که تمام کشورها اعم از دوست و دشمن دریافته‌اند جمهوری اسلامی در دفاع از کشور، ملت و آرمان‌های والایش هیچ تسامح، تساهل و مماشاتی ندارد و پاسخ هر تعدی و تهدیدی را در بالاترین سطح، قاطع و پیشمان‌کننده و دندان‌شکن خواهد داد.

‌سپاه هر جا ‌تهدیدی ‌علیه آرمان‌های انقلاب ببیند ‌ورود می‌کند

ضرغامی تصریح کرد: امروز الحمدلله به لطف خدا بازخورد این برخوردهای نیروی زمینی خیلی خوب بوده و کشور در امنیت کامل است و در مناطق غرب کشور، شمال غرب و جنوب شرق ما علیرغم اینکه مشکلاتی داشتیم امروز به برکت انقلاب و اسلام امنیت خوبی برقرار شده این درحالیست که سپاه هر جا که تهدیدی را علیه آرمان های انقلاب ببیند برای دفاع از کشور ورود می کند و بنا بر اصل 150 قانون اساسی با متخاصمین برخورد می کند.

وی اضافه کرد: این نظام و کشور به برکت خون پاک شهدا و مجاهدت و شهادت طلبی فرزندان غیور ملت در نیروهای مسلح کشور در حدی از قدرت و توان دفاعی و نظامی قرار گرفته که دشمن جرأت تقابل و رویارویی ندارد و بعضی صحبت های بیهوده سردمداران دولت های غربی بیشتر کاربرد داخلی برای آنها دارد ولی به خوبی می دانند توان رویارویی با جمهوری اسلامی را ندارند و بر اقتدار و قدرت ما معترف و آگاه هستند.

دولت عراق متعهد به تخلیه گروهک‌های تروریستی از اقلیم ‌شد

ضرغامی ادامه داد: ما قائل بر حسن همجواری و احترام متقابل هستیم اما جایی که قرار باشد منافع ملی ما از ناحیه‌ای تهدید شود را برنمی‌تابیم قطعا رفتار و واکنشی کوبنده خواهیم داشت که برای طرف مقابل به شدت پشیمان‌کننده خواهد بود که در برخورد با گروهک‌های تروریستی در اقلیم کردستان این را نشان دادیم که دولت عراق متعهد به تخلیه این مناطق شد.
ما قائل بر حسن همجواری و احترام متقابل هستیم اما جایی که قرار باشد منافع ملی ما از ناحیه‌ای تهدید شود قطعا رفتار و واکنشی کوبنده خواهیم داشت که برای طرف مقابل به شدت پشیمان کننده خواهد بود

وی اضافه کرد: به هرحال امروز نیروی زمینی سپاه به عنوان بازوی توانمند و قدرتمند انقلاب و کشور با اقتداری روزافزون پای کار ملت، انقلاب و نظام ایستاده و قطعا هر تهدیدی را در بالاترین سطح و قدرت پاسخ خواهد داد و هر تهدیدکننده و تعدی‌کننده‌ای را ‌‌پیشمان‌کننده پاسخ خواهد داد.

هرچه امام(ره) و مقام معظم رهبری پیش‌بینی فرمودند محقق شد

معاون حقوقی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستاوردهای کشور و قدرت امروز ایران اسلامی را نتیجه هدایت‌های داهیانه و خردمندانه ولی فقیه و نائب امام زمان(عج) توصیف کرد و گفت: همانطور که اصل پنجم قانون اساسی نیز اشاره دارد زعامت مسلمین در غیاب امام عصر(عج) بر عهده فقیهی جامع‌الشرایط به عنوان نائب بر حق امام زمان(عج) است و در زمان حیات بابرکت حضرت امام(ره)، ایشان به عنوان نائبی بر حق هدایت انقلاب را به سمت اعتلا، پیشرفت و اقتدار انجام داد و به آنچه معظم له فرمودند در عمل دست یافتیم یعنی اگر فرمودند طاغوت باید برود، محمدرضا پهلوی باید برود، رفت، اگر فرمودند ما می‌توانیم در عرصه‌های مختلف که اوج آن دفاع مقدس و تقابل ایران اسلامی با تمام دنیا بود این ما می‌توانیم را در تمام ابعاد به نمایش گذاشتیم.

وی بیان کرد: امروز نیز هیچ فرقی بین رهنمودها، راهبردها و عملکرد فرماندهی معظم کل قوا، مقام معظم رهبری و دوران امام راحل وجود ندارد و همان عملکردی که امام راحل داشتند مقام معظم رهبری داشته و تداوم‌دهنده و حافظ مکتب امام امت هستند به طوری که در تمام این سال‌ها اجازه تحریف مکتب امام راحل را ندادند و همان راهبرد و همان اندیشه و راه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را در پیش گرفتند و به لطف خدا پیش‌بینی‌های معظم له همواره محقق شده است.

دنیا بر اقتدار و قدرت رهبری مقام معظم رهبری اعتراف دارد

معاون حقوقی نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: تقریبا از سال 1368 که بعد از امام راحل، مقام معظم رهبری زعامت را برعهده گرفتند یافته‌ها همان یافته‌ها، راهبردها همان راهبردهاست و معتقدیم که ان‌شاالله این انقلاب و این پرچم ادامه پیدا می‌کند و به دست صاحب اصلی انقلاب که حضرت مهدی موعود (عج) است، تحویل داده خواهد شد، نه در داخل کشور که در مجامع بین‌المللی نیز بر اقتدار جمهوری اسلامی ایران و قدرت رهبری مقام معظم رهبری معترفند و بر این امر باور پیدا کرده‌اند.

ضرغامی عنوان کرد: البته شاید گاهی بحران‌هایی ایجاد می‌شود اما این اتفاقات هیچ خللی در روند حرکتی این ملت مقاوم و با ایمان و این انقلاب شکوهمند اسلامی ایجاد نمی‌کند و مردم در همان مسیر اصلی که در عهد با امام امت آغاز کردند مستحکم با اعتقاد راسخ ایستاده چرا که کسی که بخواهد مسیر ائمه را طی کند باید در مسیر ولایت باشد و هیچ گاه این انقلاب تغییر مسیر نمی‌دهد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 329289
به کدامیک از نامزدها رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
علیرضا زاکانی
مصطفی پورمحمدی
قاضی زاده هاشمی
مسعود پزشکیان