توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۴
انحراف یکی از سامانه‌های آفندی منجر به حادثه گرگان شد
سخنگوی وزارت دفاع، گفت: یکی از سامانه‌های آفندی وزارت دفاع در مرحلهٔ آزمایشی از مسیر خود منحرف شده و در گرگان سقوط می‌کند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، سردار طلایی نیک، سخنگوی وزارت دفاع درباره علت حادثه امروز در گرگان گفت: یکی از سامانه‌های آفندی در مرحلهٔ آزمایشی از مسیر خود منحرف شده و در گرگان سقوط می‌کند.

وی با اشاره به جزئیات سقوط پهپاد در گرگان، گفت: در فرایند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی و پهپادی که در منطقه کویری انجام می‌شود و این موضوع سابقه دارد، یکی از سامانه‌هایی که در فرایند آزمون و تحقیقات بوده، دچار نقص فنی می‌شود و با انحراف از مسیر اصلی، متلاشی و قطعاتی از این سامانه در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرده است.

طلایی نیک گفت: تیم‌های امدادی و عملیاتی در حال جمع آوری قطعات فروده آمده هستند.

وی تاکید کرد: ضمن تشکر از اهالی شریف گرگان انتظار داریم که اگر قطعات باقیمانده ای را مشاهده کردند از دستکاری و یا جا به جایی آنها خودداری کنند تا انشالله تیم‌های عملیاتی و امدادی بتوانند وظایف امدادی را در اسرع وقت به اتمام برسانند.

سردار طلایی افزود: در مناطق کویری داخلی کشور آزمایش سامانه پهادی با سامانه‌های آفندی انجام شده، منتها در یکی از این آزمون‌های تحقیقاتی، یکی از سامانه‌ها دچار نقص شده است.

به گزارش مهر، سخنگوی وزارت دفاع گفت: ستاد امدادی و تعمیر در استان گلستان مسؤولیت جمع آوری قطعات سقوط کرده را برعهده گرفته اند و مردم می‌توانند به این ستاد اطلاع رسانی کنند.
کد مطلب : 329324