توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۷
به هوش باشیم که دوباره در بزنگاه تکرار تاریخی خطرناکتری قرار گرفته ایم
حوادث چند هفته گذشته نشان داد که ملت ایران یکبار دیگر در یگ بزنگاه تاریخی بسیار خطرناکتر از بزنگاه های دیگر قرار گرفته اند اگر در دهه های قبل فتنه و یا حرکتی رخ می داد وسعت و عمق آن در مقایسه با امروز بسیار مضحک بنظر می رسید.
به هوش باشیم که دوباره در بزنگاه تکرار تاریخی خطرناکتری قرار گرفته ایم
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز حوادث چند هفته گذشته نشان داد که ملت ایران یکبار دیگر در یگ بزنگاه تاریخی بسیار خطرناکتر از بزنگاه های دیگر قرار گرفته اند اگر در دهه های قبل فتنه و یا حرکتی رخ می داد وسعت و عمق آن در مقایسه با امروز بسیار مضحک بنظر می رسید.

در این نوشتار به  بیان چرایی این ادعا خواهیم پرداخت:

1- تمام جبهه کفر و شرک با تمام قوا و تواون انسانی و لجستیکی – فنی خود به میدان آمده است.

2- بر خلاف دوره های قبل دشمنان با کوله باری از تجریبیات فراوان وارد شده اند. به این معنا که فتنه حال حاضر نه فقط در تهران یا برخی مراکز استانها و از مناطق مرفه و اشراف سالار، که گستره آن به مناطق حاشیه ای نیز کشیده شده است. زنده یاد مرحوم مصباح چه بخوبی فتنه ها و سطح پیچیدگی زمانی آنها را می دید و آمروز ما هم دیدیم.

3- در فتنه های قبل موضوع محدود به حرکات و تنش های سیاسی محدود می شد اما امروز در جغرافیای ایران عزیز موضوع اقوام، ادیان نیز در کنار موضوعات سیاسی مورد نظر است. به این معنا که نمی توان یک نسخه برای کل فتنه پیچید. در غرب کشور گروهکهای سیاسی – تروریستی مانند: کومله و دمکرات و... در قالب تجزیه طلبان پانکرد/ در جنوب سازمانهای تروریستی مانند:" الاهوازیه و.... در قالب تجزیه طلبان پان عربی/ در مناطق ترک نشین ... پانکردهای وابسته به جریانات خارج از مرزها در حال تلاش برای فتنه انگیزی هستند.

4- ورود آشکار بیگانگان منطقه ای و جهانی به حمایت از تروریست های داخلی نیز آشکارا دیده می شود. البته در موضوعات مختلف در جایی تکفیری ها و در جایی تروریست های تکفیری – سیاسی. تجدید نظر در رفتارهای کشورهای اروپایی و آمریکا و منطقه در چند هفته گذشته بخوبی صدق این ادعا را به اثبات می رساند.

در مجموع برای دفع فتنه باید هم به موضوع وحدت و انسجام ملی توجه داشت و هم نمی توان همانگونه که اشاره شد یک نسخه برای کل وسعت فتنه در نظر گرفت. در جایی باید با مذاکره و در جایی باید با قوای قهریه امنیتی – انتظامی و در برخی نقاط کشور خصوصا در مرزها با قوای نظامی با فتنه گران مقابله کرد.

خواننده گرامی توجه داشته باشد که باید در این برخوردها به مرزبندی بین معنا و میدان برخی مفاهیم که تعیین کننده نوع برخورد ملت ایران خواهد بود توجه داد. به این معنا که باید بین اعتراض و اغتشاش و تروریسن تفاوت قائل شد.

در اعتراض که بیشتر با تجمعات و حرکات خیابانی آرام و شعارهای بعضا اقتصادی و رفاهی همراه است باید با مذاکره و شنیدن سخنان معترضان موضوع را مدیریت کرد و در موضوع اغتشاش که با تخریب اموال عمومی و آتش زدن مراکز و اموال خصوصی و دولتی مردم همراه است با استفاده از نیروهای انتظامی و امنیتی ضمن رعایت اصل مذاکره نسبت به دستگیری لیدرها و جلوگیری از تخریب اموال اقدام نمود.

اما در موضوه حرکات تروریستی که با بکار گیری سلاح گرم و سرد و قتل و سلب امنیت مردم همراه است قطعا بکارگیری نیروهای نظامی و انتظامی با مدیریت فرمانده های کارآزموده این مدیریت باید با شدیدترین صورت اقدام پذیرد.

در هر صورت حضور مردم و عدم همراهی با فتنه گران قطعا اصلی ترین موضع در پایان دادن به این قائله و حفظ انسجام و وحدت ملی خواهد بود.

همانگونه که فتنه گران روزهای 24 و 25 و 26 را برای خود مهم می دانستند همین عدم همراهی مردم بازار فتنه را به شکست کشانید و تروریست ها را به فاز نظامی و در حقیقت آخرین راه کار انتقام از مردم شریف ایران وارد ساخت.

رضا حمد زاده
کد مطلب : 316841