توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۹
1000 دستگاه اتوبوس برقی وارد تهران می‌شود
علی سلاجقه در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، گفت: دیروز بحث خط تولید 1000 اتوبوس برقی کشور توسط وزارت صمت افتتاح شده است و این ظرفیت بسیار خوبی است که این هزار دستگاه وارد چرخه استفاده عمومی قرار بگیرند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست  پیش از ظهر امروز (چهارشنبه، 8 آذرماه) در حاشیه برگزاری جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به آلودگی هوا گفت: آلایندگی و آلودگی در شهر تهران به طور میانگین مربوط به وسایل نقلیه شخصی است که در تعداد زیاد استفاده می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه دولت برای این موضوع گام های اساسی برداشته و هم وزارت صمت و همدیگر نهادها پیگیر حل این مشکل به طور جدی هستند.

سلاجقه در ادامه گفت: دیروز بحث خط تولید 1000 اتوبوس برقی کشور توسط وزارت سمت افتتاح شده است و این ظرفیت بسیار خوبی است که این هزار دستگاه وارد چرخه استفاده عمومی قرار بگیرند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شهرداری محترم هم کارهای خوبی را در بحث حمل و نقل عمومی در تهران انجام می‌دهد و و در شهرهای دیگر هم ما این موضوعات را پیگیری می‌کنیم و انجام می‌دهیم.

سلاجقه تصریح کرد: در اصفهان هم کارهای خیلی خوبی انجام شده است توسط استاندار و اداره کل محیط زیست آن استان و صندوق ملی محیط زیست تسهیلات خوبی برای خارج کردن خودروهای فرسوده به ویژه تاکسی اعطا می‌کند.

سلاجقه در پایان گفت: ما تلاش می‌کنیم و در زیرساخت‌ها کمک می‌کنیم و بنده امیدوارم این روند بهبودی جو ادامه‌دار باشد و ما شاهد بارش های خوب هم باشیم و دستگاه ها هم از همین الان که فصل اختصاص بودجه هست برای این موضوع بودجه ای را مد نظر قرار بدهند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 331728